Król Karol III, królowa Camilla, książę William i księżna Kate,  11.02.2020
Fot. Richard Pohle - WPA Pool/Getty Images
Królewskie życie

Wielka Brytania. Oficjalny portret króla i następcy tronu z żonami. Złamali protokół pozując do zdjęcia?

Pewien szczegół od razu przykuwa uwagę...

Marta Nawacka 3 października 2022 14:14
Król Karol III, królowa Camilla, książę William i księżna Kate,  11.02.2020
Fot. Richard Pohle - WPA Pool/Getty Images

W mediach społecznościowych rodziny królewskiej udostępniono oficjalny portret nowego monarchy, króla Karola III z królową małżonką Camillą oraz jego najstarszym synem, księciem Williamem i jego żoną, księżną Kate. Fotografię wykonano 18 września, dzień przed pogrzebem królowej Elżbiety II. Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej pozują na niej w żałobnych strojach, jednak to inny szczegół wzbudza zainteresowanie...

Oficjalny portret nowego króla i następcy tronu

Pogrzeb zmarłej 8 września królowej Elżbiety II odbył się w poniedziałek 19 września. Dzień wcześniej w Pałacu Buckingham wykonano oficjalną fotografię nowego króla, Karola III, jego żony oraz najstarszego syna, księcia Williama, z małżonką, księżną Kate. Zdjęcie miało zostać zrobione przed spotkaniem z zagranicznymi gośćmi, którzy przylecieli na uroczystości pogrzebowe zmarłej monarchini. Na kolacji nie był mile widziany młodszy z synów nowego władcy, książę Harry, co miało wywołać w nim wielki gniew.

Czytaj też: Książę Harry i księżna Meghan planują przeprowadzkę. Dotychczasowy dom już im nie wystarcza

Król Karol III, królowa Camilla, książę William i księżna Kate, 9.03.2020
Fot. Phil Harris - WPA Pool/Getty Images

Król Karol III, królowa Camilla, książę William i księżna Kate, 9.03.2020

Fantastyczna czwórka

Oficjalna fotografia została udostępniona w mediach społecznościowych rodziny królewskiej w niedzielę. Zdjęcie szybko obiegło Internet wzbudzając wiele emocji w fanach royalsów. Internauci zwrócili uwagę na to, że na portrecie król Karol III obejmuje w talii swoją żonę, królową Camillę, która stoi tuż przy nim, w niewielkiej odległości. Z kolei księżna Kate opiera jedną rękę o plecy swojego męża, księcia Williama.

W rodzinie królewskiej panuje zasada zachowywania dystansu podczas oficjalnych wystąpień. Nie okazuje się również czułości bliskim, dlatego takie gesty na portretach royalsów zdecydowanie należą do rzadkości. Pojawiły się więc spekulacje, czy pod rządami nowego władcy zasady dotyczące relacji międzyludzkich zostaną nieco uelastycznione... Po publikacji fotografii brytyjska prasa nazwała króla, jego syna i ich małżonki „Fantastyczną czwórką”, określeniem, które kiedyś zarezerwowane było dla książąt Williama i Harry'ego oraz ich żon, co mogło zostać odebrane jako subtelny przytyk w stronę księcia Sussex...  

Zobacz także: Uwolniona z rąk monarchii, spełnia się jako mistrzyni jeździectwa. Kim jest Zara Tindall?

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.