Księżna Diana, 16.04.1986, Vienna, Austria
Fot. Anwar Hussein/WireImage
Królewskie życie

Wielka Brytania. Księżna Diana była samolubną manipulantką? Elizabeth Debicki o swojej postaci

Aktorka skomentowała najbliższe odcinki serialu „The Crown”

Marta Nawacka 9 listopada 2022 17:02
Księżna Diana, 16.04.1986, Vienna, Austria
Fot. Anwar Hussein/WireImage

Księżna Diana cieszyła się ogromną sympatią poddanych i szybko zyskała miano królowej ludzkich serc. Czy jednak Lady Di była tak naprawdę samolubną manipulantką? Elizabeth Debicki, odtwórczyni roli księżnej Walii w piątym sezonie „The Crown” skomentowała nadchodzące odcinki serialu.

5. sezon „The Crown”. O czym będzie?

Na Netfliksie pojawił się właśnie długo wyczekiwany przez fanów piąty sezon hitowego serialu „The Crown”, który opowiada o losach brytyjskiej rodziny królewskiej. W tym sezonie przedstawione będą lata 90., a więc dość trudny czas dla monarchii. Wówczas opinia publiczna otwarcie kwestionowała rolę rodziny królewskiej, ale nie zabraknie także innych kontrowersyjnych wątków. Mowa między innymi o rozwodzie ówczesnego księcia Karola i księżnej Diany, relacji księcia Filipa z Penny Knatchbull, niewygodnej dla Karola rozmowie z Camillą Parker-Bowles czy Lady Di w słynnej sukience zemsty. To także czas śmierci królowej ludzkich serc.

Czytaj też: Wielka Brytania. Król Karol III został zaatakowany jajkami. Zdarzenie uchwyciły kamery

Księżna Diana,  6.09.1995
Fot. Princess Diana Archive/Hulton Archive/Getty Images

Księżna Diana, 6.09.1995

Elizabeth Debicki o księżnej Dianie

Odtwórczyni roli księżnej Diany, Elizabeth Debicki, w wywiadzie dla Radio Times zdradziła co nieco na temat swojej postaci. Na pytanie, czy po obejrzeniu nowych odcinków serialu widzowie stwierdzą, że Lady Di była manipulantką i egoistką aktorka odpowiedziała: „Jest część mnie, która mówi: "Nie, nie jestem", ponieważ tak długo byłam w tej postaci. To fascynujące, ponieważ po raz pierwszy naprawdę to słyszymy. To ciekawe, że tak to postrzegasz”, wyznała podkreślając, że to fascynujące, na ile sposobów można odczytywać zachowanie księżnej Walii.

Jak zdradza Elizabeth Debicki, w 5. sezonie „The Crown” będziemy mogli zobaczyć sporo z medialnego krajobrazu Wielkiej Brytanii w latach 90., a także poznamy bliżej relację księżnej Diany z mediami. „W tym momencie historii postać Diany ma bardzo interesującą relację z mediami, ponieważ jest to coś, co można wykorzystać, żeby osiągnąć przewagę, a potem oczywiście, może to przynieść całkowicie odwrotny skutek, ponieważ jest to wyjątkowo niesforna bestia”, mówiła w wywiadzie dla Radio Times.

Zobacz także: Wielka Brytania. Książę Harry nie jest synem króla Karola III? Księżna Meghan sugeruje test DNA

Elizabeth Debicki jako księżna Diana na planie
Fot. SplashNews.com/East News

Elizabeth Debicki jako księżna Diana na planie "The Crown"

Elizabeth Debicki, 8.11.2022
Fot. Karwai Tang/WireImage

Elizabeth Debicki, 8.11.2022

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.