KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Elżbieta II nie używa zwrotu „być w ciąży”. Jak więc mówi o błogosławionym stanie Meghan?

Oto inne słowa, których nie używa królowa!

Gabriela Czernecka 30 listopada 2018 05:49

Tego słowa królowa unika jak ognia. Elżbieta II nie lubi sformułowania „być w ciąży”. Monarchini uważa je za zbyt wulgarne i po prostu nieodpowiednie. Jak podaje magazyn US Weekly, na dworze królewskim słowo „ciąża” nie jest używane. Zdaniem królowej, wymawianie tego rodzaju biologicznych sformułowań jest niestosowne. Zamiast słów „być w ciąży”, stosuje ona zamienniki, które wydają się bardziej neutralne, czyli „oczekiwać dziecka” lub „być przy nadziei”. Jak się okazuje nie jest to jedyny zwrot, jakiego nie używa królowa. Takich wyrażeń lub słów jest więcej. Oto kilka z nich! 

Czego nigdy nie mówi rodzina królewska?

Tak jak mieszkaniec Krakowa wychodzi na co dzień na pole, a nie na dwór, tak królowa Elżbieta II chodzi do umywalni, a nie do łazienki. W brytyjskiej rodzinie królewskiej obowiązuje etykieta, której stosowanie jest niezwykle ważne. Szkolenie z doboru takich słów przechodzą wszystkie przyszłe członkinie rodziny królewskiej, mają je więc za sobą i Meghan i Kate.

Kate Fox, specjalistka brytyjskiej etykiety i autorka książki Obserwują Anglików: ukryte zasady angielskiego zachowania zdradziła, jakich słów nie usłyszymy z ust królowej i pozostałych członków rodziny królewskiej. 

Zobaczcie sami!  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.