Oto inne słowa, których nie używa królowa!

Gabriela Czernecka 3 sierpnia 2021 17:37

Tego słowa królowa unika jak ognia. Elżbieta II nie lubi sformułowania „być w ciąży”. Monarchini uważa je za zbyt wulgarne i po prostu nieodpowiednie. Jak podaje magazyn US Weekly, na dworze królewskim słowo „ciąża” nie jest używane. Zdaniem królowej, wymawianie tego rodzaju biologicznych sformułowań jest niestosowne. Zamiast słów „być w ciąży”, stosuje ona zamienniki, które wydają się bardziej neutralne, czyli „oczekiwać dziecka” lub „być przy nadziei”. Jak się okazuje nie jest to jedyny zwrot, jakiego nie używa królowa. Takich wyrażeń lub słów jest więcej. Oto kilka z nich! 

Czego nigdy nie mówi rodzina królewska?

Tak jak mieszkaniec Krakowa wychodzi na co dzień na pole, a nie na dwór, tak królowa Elżbieta II chodzi do umywalni, a nie do łazienki. W brytyjskiej rodzinie królewskiej obowiązuje etykieta, której stosowanie jest niezwykle ważne. Szkolenie z doboru takich słów przechodzą wszystkie przyszłe członkinie rodziny królewskiej, mają je więc za sobą i Meghan, i Kate.

Zobacz: Meghan ubiera się wbrew protokołowi? To zobaczcie, co nosiła Diana! 

Kate Fox, specjalistka brytyjskiej etykiety i autorka książki Obserwują Anglików: ukryte zasady angielskiego zachowania zdradziła, jakich słów nie usłyszymy z ust królowej i pozostałych członków rodziny królewskiej. 

Zobaczcie sami!  

1/7
Odkrywamy tajemnice Pałacu Buckingham! Tak wyglądają święta rodziny królewskiej!
Copyright @Getty Images
1/7

Tea time - Wiedzieliście, że rodzina królewska nie uczestniczy tak naprawdę w popołudniowej herbatce? Royalsi zapraszani są na obiad (dinner) lub kolację (supper)

2/7
Królowa Elżbieta II jako matka
Copyright @East News
2/7

perfume - rodzina królewska nie korzysta z perfum, zastępują je zapachami! 

3/7
urodziny księcia Karola, książę Karol, księżna Kate, książę William, książę Harry, księżna Meghan
Copyright @Getty Images
3/7

toilet - Rodzina królewska nie używa choćby takiego słowa jak "toaleta" czy "ubikacja". Członkowie royal family zamieniają je słowem lavatory, czyli "umywalnia"

4/7
Księżna Kate i książę William
Copyright @Rex Features/East News
4/7

pardon/ sorry - Wbrew pozorom członkowie royal family nie używają także słów "pardon" czy "słucham". Gdy któreś z nich nie dosłyszy czegoś w rozmowie, po prostu mówi "What", czyli "Co?". Podobno pardon i sorry uważane są za używane przez osoby z ... niższych sfer.

5/7
księżna Kate, księżna Meghan, Książę William, książę Harry
Copyright @gettyimages
5/7

patio - wiedzieliście, że członkowie royal family nie korzystają z balkonu lub patio? Wychodzą na taras

6/7
Królowa Elżbieta II, książę Filip, oficjalny portret
Copyright @Instagram @royalfamily
6/7

Dad - zwróciliście uwagę, że Karol zawsze mówiąc o matce, używa słowa "Mummy", czyli "Mamusia"? Podobnie jest w przypadku ojca, nazywa go Tatusiem.

7/7
Królowa Elżbieta II i książę Filip i psami rasy corgi, psy królowej, pies królowej
Copyright @East News
7/7

Posh - w języku polskim oznacza to szykowny. Rodzina królewska woli jednak bardziej pojemne słowo "smart", czyli "elegancki"

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.