Tomasz Lis, VIVA! 2007
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/Photoshop.pl
O TYM SIĘ MÓWI

Tomasz Lis miał poważne problemy z chodzeniem. Jak dziennikarz radzi sobie dziś?

Przez pobyt w szpitalu publicysta odwołał udział w ważnym wydarzeniu

Rafał Kowalski 10 stycznia 2020 18:56
Tomasz Lis, VIVA! 2007
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/Photoshop.pl

Koniec roku nie był szczęśliwy dla Tomasza Lisa. Dziennikarz w połowie grudnia wybrał się do Olsztyna, by przeprowadzić kolejny wywiad w swojej karierze. Do rozmowy jednak nie doszło, ponieważ wcześniej 53-latek źle się poczuł. Ostatecznie publicysta trafił do jednego z miejscowych szpitali, gdzie– jak nieoficjalnie podawało SE.pl – stwierdzono u gwiazdora udar. Dziś Tomasz Lis opowiedział o smutnych konsekwencjach tej sytuacji.

Tomasz Lis miał problemy z chodzeniem. Odwołuje udział w proteście

W najbliższą sobotę przed Sądem Najwyższym odbędzie się Marsz Tysiąca Tóg. To protest prawników i innych osób, którym nie podoba się tak zwana Ustawa Kagańcowa, nad którą pracuje Sejm. Dziennikarz odwołał swoją obecność na warszawskim wydarzeniu, a przy okazji podał do wiadomości publicznej, że przebywa w szpitalu i próbuje uczyć się chodzić na nowo. „Niestety, nie będę mógł wziąć udziału w "marszu tysiąca tóg". Wprawdzie po kilku tygodniach znowu umiem już chodzić, ale nie mam togi, a przede wszystkim zgody na wyjście ze szpitala choćby na godzinę. Ale będę z protestującymi sercem i myślami”, napisał Tomasz Lis na swoim Twitterze.

Przypomnijmy, że wcześniej – tuż przed końcem roku – dziennikarz dziękował medykom za szybką pomoc. „Szczególne serdeczne życzenia świąteczne składam lekarzom z oddziału neurologii Specjalistycznego szpitala wojewódzkiego w Olsztynie, którzy 13 dni temu uratowali mi życie i pracownikom tego oddziału, którzy następne, trudne dni, uczynili nie tylko znośnymi, ale i sympatycznymi”, pisał prezenter w sieci.

Wśród najnowszych tweetów Tomasz Lis zachęcił także do wzięcia udziału w swojej aukcji dla WOŚP oraz poinformował, że wraz z córką zaadoptował wirtualnie koalę - w związku z ogromnymi pożarami w Australii.

Życzymy dużo zdrowia i wierzymy, że rehabilitacja przyniesie szybki powrót do poprzedniej formy. 

Tomasz Lis, VIVA! 2007
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/Photoshop.pl

TAGI #Tomasz Lis

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.