Tomasz Karolak, VIVA! sierpień 2010
Fot. Iza Grzybowska
z życia gwiazd

Tomasz Karolak o związku z Violą Kołakowską: „Ta kobieta miała ze mną niełatwo”

Czy aktor wciąż ją kocha?

Monika Katarzyna Krupska 14 kwietnia 2018 19:00
Tomasz Karolak, VIVA! sierpień 2010
Fot. Iza Grzybowska

Życie prywatne Tomasza Karolaka i Violetty Kołakowskiej to prawdziwy roller coaster. Para związała się ze sobą w 2006 roku, i choć dziś już nie są razem, wspólnie wychowują dwójkę dzieci: 10-letnią Lenę i 5-letniego Leona. „Jesteśmy przyjaciółmi, którzy mają dzieci”, mówi dziś Karolak w programie W Roli Głównej u Magdy Mołek. 

Dzieci, Violetta i teatr

„Ta kobieta miała ze mną niełatwo, przez te lata kiedy ja byłem w tym ciągłym biegu”, komentuje Tomasz w programie. Dodaje, że bardzo szanuje Violettę za to. Zapytany, czy wciąż jest to miłość, odpowiada, że przez lata ciężko było mu to w ogóle nazwać. „W głębi serca mam dużo, dużo więcej, czuję do Violki, niż mogę powiedzieć, a szczególnie przed kamerami”, dodaje.

Tomasz wychowywał się w rodzinie wojskowej. Dzieciństwa nie wspomina z entuzjazmem. Gdy urodził się jego rodzice mieli około 23 lat. Z tamtych czasów pamięta, że mieszkał na osiedlu wojskowym i często pilnował go żołnierz! Zapytany przez Mołek, na jakich ludzi chce wychować swoje potomstwo, odpowiada, że dzieci przede wszystkim chce wychować w miłości. 

„Włączyliśmy z Violką taki rodzaj obserwacji, bacznego skupienia nad dziećmi. Bacznie obserwujemy w jakich kierunkach one podążają. Lena jest niesamowitym wulkanem energii, artystyczną duszą, niezwykle inteligentną. Leon jest z kolei taki kulturalny, matematyczny. Puszcza sobie sam bajki po angielsku, francusku i hiszpańsku”, opowiada Karolak. Dodaje, że dopóki on i Kołakowska będą, to dzieci będą otrzymywać od nich wsparcie.

„Ludzie idą do teatru w Warszawie na nazwiska i po to aby się tam odstresować”

Aktor w rozmowie z Mołek odniósł się również do swojego teatru. Powiedział, że założenie go było „szaleństwem i wynikiem depresji”. „Ludzie idą do teatru w Warszawie na nazwiska i po to aby się tam odstresować, więc kiedy powstaje teatr prywatny, który proponuje coś więcej, to jest pewne podejrzenie, a jeszcze go prowadzi aktor-pajac, gdzie tu wiarygodność?”, komentuje Karolak. Dodaje, że ludzie kierują się stereotypami, ale on też nie jest w tym bez winy, bo udzielił kilku nietrafionych wywiadów. 

Myślicie, że dzieci Karola zostaną aktorami?  

Tomasz Karolak, VIVA! sierpień 2010
Fot. Iza Grzybowska

Tomasz Karolak, VIVA! sierpień 2010
Fot. Iza Grzybowska

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.