ewa zona krzysztofa krawczyka
Fot. Piotr Molecki/East News
POŻEGNANIE

Tak żona i córki pożegnały Krzysztofa Krawczyka. Głos zabrał też przyjaciel i manager wokalisty - Andrzej Kosmala

„Nie żegnaj, tylko do zobaczenia.”

Aleksandra Andrzejak 10 kwietnia 2021 15:57
ewa zona krzysztofa krawczyka
Fot. Piotr Molecki/East News

Msza pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka odbyła się w archikatedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi pod przewodnictwem biskupa Antoniego Długosza. W ostatniej drodze wokaliście towarzyszyli ukochana żona, dzieci, bliscy i przyjaciele. 

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbył się w sobotę, 10 kwietnia 2021. Podczas uroczystości nie zabrakło osób bliskich muzykowi. Pojawiła się między innymi żona Ewa Krawczyk, córki, syn i manager muzyka, a prywatnie jego przyjaciel – Andrzej Kosmala.

Już w kazaniu biskupa Antoniego Długosza słowa zostały skierowane do żony wokalisty: „Dzisiaj płaczę razem z Ewą, która zdała egzamin z miłości do męża. Była dla niego całym westchnieniem i za każdym razem to dla niej śpiewał: „Bo jesteś ty, zaczynasz ze mną dzień, bo jesteś wciąż, gdy zaczyna się noc. Ja wszystko mam, cóż więcej mógłbym chcieć, bo jesteś Ty i zawsze tu bądź”. Ewuniu, dzisiaj to Twoja droga krzyżowa, ale pamiętaj, że na tej twojej Golgocie, choć z boku – jesteśmy z Tobą”.

Zobacz także: Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka w Łodzi. W ostatniej drodzetowarzyszyli mu przyjaciele i bliscy

ostatnie pozegnanie krawczyka
Fot. Piotr Molecki/East News

Żona Ewa na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

Andrzej Kosmala - manager i przyjaciel Krzysztofa Krawczyka także przemówił podczas pożegnania wokalisty. „Kochany Krzysztofie, nie chciałem zabierać głosu w tej trudnej chwili, byłem przecież przy tobie człowiekiem drugiego planu. Jesteś w moich myślach, wspomnieniach, modlitwie i w piosenkach, które tworzyliśmy wspólnie przez 47 lat”.

W swoim przemówieniu również nie pominął Ewy: „Poprosiła mnie jednak twoja ukochana żona Ewa, bym powiedział w tym momencie kilka słów których ona nie ma siły dziś w tej ciężkiej dla niej chwili powiedzieć. Prosiła mnie bym powiedział krótko: „Nie żegnaj, lecz do widzenia”. Bo cóż powiedzieć w takiej chwili”. 

Zobacz także: „Ameryka odrzuciła moje zaloty...” To dlatego Krzysztof Krawczyk nie zrobił kariery w USA

ostatnie pozegnanie krzysztofa krawczyka
Fot. Andrzej Zbraniecki/East News

Krzysztof Krawczyk wychowywał Sylwię, Kasię i Beatę, trzy siostrzenice Ewy, które także pojawiły się w archikatedrze. Dziewczyny zabrały ze sobą szczególną pamiątkę – oprawione zdjęcie Krzysztofa Krawczyka. 

Na zakończenie uroczystości w katedrze Ewa Krawczyk ucałowała trumnę męża. Uwagę przykuł też wieniec, na którym widniały słowa: „Mojemu kochanemu Chłopczykowi. Twoja Laleczka”. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…