ewa zona krzysztofa krawczyka
Fot. Piotr Molecki/East News
POŻEGNANIE

Tak żona i córki pożegnały Krzysztofa Krawczyka. Głos zabrał też przyjaciel i manager wokalisty - Andrzej Kosmala

„Nie żegnaj, tylko do zobaczenia.”

Aleksandra Andrzejak 10 kwietnia 2021 15:57
ewa zona krzysztofa krawczyka
Fot. Piotr Molecki/East News

Msza pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka odbyła się w archikatedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi pod przewodnictwem biskupa Antoniego Długosza. W ostatniej drodze wokaliście towarzyszyli ukochana żona, dzieci, bliscy i przyjaciele. 

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbył się w sobotę, 10 kwietnia 2021. Podczas uroczystości nie zabrakło osób bliskich muzykowi. Pojawiła się między innymi żona Ewa Krawczyk, córki, syn i manager muzyka, a prywatnie jego przyjaciel – Andrzej Kosmala.

Już w kazaniu biskupa Antoniego Długosza słowa zostały skierowane do żony wokalisty: „Dzisiaj płaczę razem z Ewą, która zdała egzamin z miłości do męża. Była dla niego całym westchnieniem i za każdym razem to dla niej śpiewał: „Bo jesteś ty, zaczynasz ze mną dzień, bo jesteś wciąż, gdy zaczyna się noc. Ja wszystko mam, cóż więcej mógłbym chcieć, bo jesteś Ty i zawsze tu bądź”. Ewuniu, dzisiaj to Twoja droga krzyżowa, ale pamiętaj, że na tej twojej Golgocie, choć z boku – jesteśmy z Tobą”.

Zobacz także: Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka w Łodzi. W ostatniej drodzetowarzyszyli mu przyjaciele i bliscy

ostatnie pozegnanie krawczyka
Fot. Piotr Molecki/East News

Żona Ewa na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

Andrzej Kosmala - manager i przyjaciel Krzysztofa Krawczyka także przemówił podczas pożegnania wokalisty. „Kochany Krzysztofie, nie chciałem zabierać głosu w tej trudnej chwili, byłem przecież przy tobie człowiekiem drugiego planu. Jesteś w moich myślach, wspomnieniach, modlitwie i w piosenkach, które tworzyliśmy wspólnie przez 47 lat”.

W swoim przemówieniu również nie pominął Ewy: „Poprosiła mnie jednak twoja ukochana żona Ewa, bym powiedział w tym momencie kilka słów których ona nie ma siły dziś w tej ciężkiej dla niej chwili powiedzieć. Prosiła mnie bym powiedział krótko: „Nie żegnaj, lecz do widzenia”. Bo cóż powiedzieć w takiej chwili”. 

Zobacz także: „Ameryka odrzuciła moje zaloty...” To dlatego Krzysztof Krawczyk nie zrobił kariery w USA

ostatnie pozegnanie krzysztofa krawczyka
Fot. Andrzej Zbraniecki/East News

Krzysztof Krawczyk wychowywał Sylwię, Kasię i Beatę, trzy siostrzenice Ewy, które także pojawiły się w archikatedrze. Dziewczyny zabrały ze sobą szczególną pamiątkę – oprawione zdjęcie Krzysztofa Krawczyka. 

Na zakończenie uroczystości w katedrze Ewa Krawczyk ucałowała trumnę męża. Uwagę przykuł też wieniec, na którym widniały słowa: „Mojemu kochanemu Chłopczykowi. Twoja Laleczka”. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.