krzysztof krawczyk msza pogrzebowa w lodzi
Fot. Piotr Molecki/East News
POŻEGNANIE

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka w Łodzi. W ostatniej drodze towarzyszyli mu przyjaciele i bliscy

Legendarny wokalista popłynął w swój piękny rejs...

Aleksandra Andrzejak 10 kwietnia 2021 13:47
krzysztof krawczyk msza pogrzebowa w lodzi
Fot. Piotr Molecki/East News

Krzysztof Krawczyk odszedł 5 kwietnia 2021 roku. Po przechorowaniu COVID-19 artysta wrócił do domu, żeby spędzić Wielkanoc z rodziną. Jednak jego stan nagle uległ pogorszeniu. Mimo natychmiastowego trafienia do placówki medycznej w Łodzi, jednak nie udało mu się wygrać tej walki.

Msza pogrzebowa po śmierci Krzysztofa Krawczyka w Łodzi

Msza pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka odbyła się w archikatedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi pod przewodnictwem biskupa Antoniego Długosza. Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie pieśni Abba Ojcze przez zespół Siewcy Lednicy. Utwór ten miał dla wokalisty szczególne znaczenie, gdyż śpiewał go ku czci Jana Pawła II. Fragment Pisma Świętego odczytał wieloletni przyjaciel artysty, Daniel Olbrychski.

Zobacz także: „Parostatek” jeden z największychprzebojów Krzysztofa Krawczyka powstał w… 15 minut

trumna krzysztofa krawczyka
Fot. Piotr Molecki/East News

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, w katedrze pojawiło się jedynie 130 osób. Zgodnie z niedawną zapowiedzią Andrzeja Kosmali: „Na wejściu będzie lista i nikt spoza niej nie będzie mógł wejść do środka” – powiedział w rozmowie z  Super Expressem.

W archikatedrze są żona Ewa, adoptowane córki oraz jedyny biologiczny syn artysty Krzysztof Krawczyk Junior. Pojawili się: Norbi, Robert Janowski, Marian Lichtman. Na zewnątrz zaczyna się gromadzić tłum fanów.

Zobacz także: Adoptowana córka Krzysztofa Krawczyka pożegnała go w poruszający sposób...

krzysztof krawczyk pogrzed daniel olbrychski
Fot. Piotr Molecki/East News

Daniel Olbrychski odczytuje Fragment Pisma Świętego 

Rodzina spełniła ostatnią wolę Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk miał kilka próśb związanych ze swoim pożegnaniem. „Spełnimy dwa ostatnie życzenia Krawczyka. Włożymy mu do trumny mikrofon, ten do którego przez 26 lat śpiewał w studiu muzycznym K&K Studio, a także czarne okulary, w których występował na scenie”, powiedział Andrzej Kosmala w rozmowie z Super ExpressemRodzina spełniła też ostatnią wolę artysty. Do jego trumny włożono wspomniany mikrofon i czarne okulary.

Zobacz także: Ten dom był jego azylem. Tak mieszkał Krzysztof Krawczyk

zona ewa na pogrzebie krawczyka
Fot. Piotr Molecki/East News

Żona Ewa na pogrzebie męża, Krzysztofa Krawczyka

Biskup Antoni Długosz wygłosił kazanie na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

Kazanie podczas mszy pogrzebowej Krzysztofa Krawczyka wygłosił biskup Antoni Długosz wplatając w swoją przemowę słowa przebojów artysty. „5 kwietnia odwiedziła dom państwa Krawczyków w Grotnikach, chociaż zmierzył cały świat, znalazł u boku kochającej żony swój mały raj na ziemi. Przyszła tam, choć nikt jej nie wyglądał, jak zwykle nieproszona, jak zwykle niechciana, bez pozwolenia i zabrała ostatnie tchnienie Krzysztofowi, a Ewę, Krzysztofa juniora, brata i nas wszystkich pozostawiła w wielkiej żałobie. I nie zostało nam już nic” - mówił biskup.

biskup antoni dlugosz pogrzeb krzysztofa krawczyka
Fot. Piotr Molecki/East News

Biskup Antoni Długosz wygłaszający kazanie podczas mszy pogrzebowej Krzysztofa Krawczyka

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.