EN_00905642_8923, Krzysztof Kiersznowski
Fot. Piotr BLAWICKI/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Tak dziś wygląda grób Krzysztofa Kiersznowskiego. Fani aktora są podzieleni

Od jego śmierci mija osiem miesięcy...

Rafał Kowalski 26 czerwca 2022 18:33
EN_00905642_8923, Krzysztof Kiersznowski
Fot. Piotr BLAWICKI/East News

Tylko jednego miesiąca brakowało, by Krzysztof Kiersznowski doczekał swoich 71. urodzin. Niestety aktor znany z ról w takich produkcjach jak Vabank, Wakacje z Madonną, Vabank II, czyli riposta, Kiler, Kiler-ów 2-óch, Cześć Tereska i Statyści, Sztos 2, a także z seriali Samo życie, Twarzą w twarz, Barwy szczęścia czy Blondynka zmarł 24 października 2021 roku. Teraz od tego smutnego wydarzenia mija osiem miesięcy. Wielbiciele artysty odwiedzili jego grób. Jego fotografia podzieliła komentujących.

Krzysztof Kiersznowski grób – zdjęcie 2022

Dwa dni temu na profilu instagramowym Zasłużyli na Pamięć pojawiło się zdjęcie miejsca spoczynku Krzysztofa Kiersznowskiego. Okazuje się, że aktor o charakterystycznej osobowości nie doczekał się do tej pory murowanego pomnika. Wiele osób  i mediów przyjęło więc narrację, że widok jego grobu jest smutny i niepokojący. W komentarzach uważano, że to przykre, że tak lubianemu artyście nie postawiono szybko marmurowego nagrobka.

Z drugiej jednak strony pojawiły się wpisy usprawiedliwiające i tłumaczące taki obrót spraw. „Przecież grób jest zadbany i widać ze ktoś o niego dba. Pomnik powinno się stawiać po roku a nawet później”; „Pomnik stawia się po roku najwcześniej , to nie tradycja ale praktyczne podejście bo ziemia musi osiąść inaczej grób się szybko zapadnie... I wtedy będzie dopiero sensacja”; „Wcale nie smutny widok. Są świeże kwiaty, pamiętają o Nim. Zmarli nie lubią przepychu i straganu bazarowego na płycie nagrobnej. Wystarczy jedno światełko i pamięć w sercu. Z czasem może będzie płyta a miłość w moim sercu na wieki.....”, to tylko niektóre z komentarzy, które znaleźliśmy w sieci.

Z którą z grup komentujących sprawę się zgadzacie? My jesteśmy przekonani, że najbliżsi pana Krzysztofa wiedzą, co robią, opiekując się miejscem jego spoczynku w taki sposób, jaki uznali za stosowny.

Czytaj też: Krzysztof Kiersznowski nie miał w życiu lekko: „Mogłem skończyć w więzieniu”

Gdzie pochowano Krzysztofa Kiersznowskiego? Przyczyna śmierci

Niemal dwa tygodnie po śmierci aktora zorganizowano mu pogrzeb. 4 listopada 2021 Krzysztof Kiersznowski - który przegrał walkę z nowotworem - został pożegnany przez rodzinę, sąsiadów i fanów. Dziś zapalić mu światełko pamięci można pod Warszawą.

Gdzie dokładnie? „Lokalizacja grobu: Komorów, woj. mazowieckie, wejściem głównym do samego końca, grób znajduje się po prawej stronie alejki”, czytamy na profilu Zasłużyli na Pamięć. 

Zobacz także: Glinka, Fijał, Ziętek, Biedrzyńska. Gwiazdy „Barw szczęścia” żegnali Krzysztofa Kiersznowskiego

Krzysztof Kiersznowski grób
Fot. Elzbieta Kasperska/TVP/East News

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?