Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Barbary Krafftówny
Fot. Andrzej Marzec/East News
WSPOMNIENIE

Tak wygląda grób Barbary Krafftówny na Powązkach. Fani złożyli jej wyjątkowy hołd

Ten gest wyraża więcej niż słowa...

Konrad Szczęsny 1 listopada 2022 18:01
Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Barbary Krafftówny
Fot. Andrzej Marzec/East News

Odeszła we śnie pod koniec stycznia 2022 roku w Domu Artystów Scen Polskich w Skolimowie. Barbara Krafftówna miała 93 lata. Ostatnie miesiące życia były dla niej trudne: na skutek upadku zmagała się z problemami zdrowotnymi. Pod koniec października 2021 roku trafiła do szpitala, gdzie przeszła operację. Po niej wymagała stałej opieki, dlatego trafiła do Skolimowa. Przeszła również zakażenie koronawirusem. Jak dziś wygląda grób legendarnej aktorki? Fani pozostawili na nim szczególną pamiątkę...

Barbara Krafftówna odeszła we śnie. Spoczęła na warszawskich Powązkach

Tak długo, jak to było możliwe, pozostawała aktywna zawodowo. Mimo że życie boleśnie ją doświadczyło, zachowała pogodę ducha. Wszystko zmieniło się w październiku 2021 roku. Wówczas w swoim mieszkaniu w centrum Warszawy Barbara Krafftówna niefortunnie zsunęła się z łóżka. Złamała nogę, musiała przejść operację, kończyna została usztywniona, przez co 93-latka nie mogła się poruszać.

Dlatego trafiła do Domu Artystów Scen Polskich w Skolimowie, ponieważ potrzebowała całodobowej opieki. Wiadomo, że przeszła tam zakażenie koronawirusem. „Basi leżała w swoim pokoju. Początkowo nie czuła się najlepiej, ale ostatecznie udało jej się pokonać koronawirusa. Niestety, przyszły gorsze dni i Basia przestała przyjmować pokarmy. Z dnia na dzień opadała z sił. Po operacji miała mieć rehabilitację, ale niestety nie doczekała. Zasnęła i już się nie obudziła”, cytował swoje źródło „Super Express”. 

Odeszła w nocy z 22 na 23 stycznia 2022 roku. Jej pogrzeb odbył się 4. lutego – spoczęła w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach. Jak obecnie wygląda grób legendarnej aktorki?

Czytaj także: Barbara Krafftówna pochowała dwóch mężów i straciła jedyne dziecko. Los nie był dla niej łaskawy

Barbara Krafftówna, Warszawa, 22.06.1997
Fot. Andrzej Marzec/East News

Barbara Krafftówna, Warszawa, 22.06.1997

Barbra Krafftówna, Pogrzeb Barbary Krafftówny, 2022
Fot. Piotr Molecki/East News

Urna z prochami Barbary Krafftówny w dniu pogrzebu, 04.02.2022 rok

Fani oddali hołd Barbarze Krafftównie. Złożyli na jej grobie nietypowy podarunek

Gwiazda „Czterech pancernych i psa” nie doczekała się nagrobka. Jej mogiła jest skromna, porośnięta jedynie trawą. Widnieje na niej drewniany krzyż, do którego przymocowana została tabliczka. Ale fani wciąż pamiętają o Barbarze Krafftównie. Na jej mogile palą się znicze, sympatycy talentu aktorki składają na nim również kwiaty: chryzantemy, wrzosy oraz cięte róże. Dostrzec można na nim także wstęgę, pozostawioną przez przedstawicieli Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Ale jeden szczegół przykuwa uwagę najbardziej. To pudełko ptasiego mleczka. Jak się wydaje, Barbara Krafftówna była wielką fanką łakoci i w ten sposób ktoś, kto ją dobrze znał, postanowił oddać aktorce cześć i uczcić jej pamięć...  

Czytaj także: Ostatni wywiad z Barbarą Krafftówną. Wspominała zmarłych mężów i ukochanego syna

Barbara Krafftówna: tak wygląda grób aktorki. Powązki, Aleja Zasłużonych, Warszawa, 01.11.2022 rok
Fot. Materiały własne

Barbara Krafftówna: tak wygląda grób aktorki. Powązki, Aleja Zasłużonych, Warszawa, 01.11.2022 rok
Fot. Materiały własne

Barbara Krafftówna: tak wygląda grób aktorki. Powązki, Aleja Zasłużonych, Warszawa, 01.11.2022 rok
Fot. Materiały własne

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.