Bartłomiej Świderski na planie programu "Dzień Dobry TVN", Warszawa, 21.02.2016
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News
Z życia gwiazd

Sympatię widzów zdobył rolą przyjaciela Magdy M. Jak dzisiaj wygląda życie Bartłomieja Świderskiego?

Poza aktorstwem jego miłością jest muzyka

Marta Nawacka 7 czerwca 2022 14:54
Bartłomiej Świderski na planie programu "Dzień Dobry TVN", Warszawa, 21.02.2016
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Bartłomiej Świderski wystąpił w wielu filmach oraz serialach telewizyjnych. Znamy go z takich produkcji jak: „Samo życie”, „Sfora”, „Avalon”, „Tylko miłość”, „O mnie się nie martw”, „Prawo Agaty” czy „Druga szansa”. Widzowie jednak najbardziej go zapamiętali z roli homoseksualnego przyjaciela głównej bohaterki w serialu „Magda M.”. Aktora można było też zobaczyć na deskach teatru. Nie każdy wie, że robił również karierę muzyczną! Jak dzisiaj wygląda życie aktora oraz co u niego słychać?

Bartłomiej Świderski – kariera

Urodził się 7 marca 1973 roku we Wrocławiu. Dwa razy zdawał do szkoły filmowej: po pierwszej porażce czerpał wiedzę z prywatnego studium aktorskiego, jednocześnie zarabiając jako barman. Za drugim razem udało mu się dostać, a w 1998 roku skończył łódzką PWSFTviT na wydziale aktorskim. Rok przed ukończeniem studiów Bartłomiej Świderski zadebiutował na deskach teatru w roli Lizandera we „Śnie nocy letniej” Williama Szekspira w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. Od 1998 roku przez kilka lat był związany z Teatrem Studio w Warszawie, występował też w Teatrze Powszechnym w Łodzi oraz w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.

Bartłomiej Świderski ma również na swoim koncie wiele ról w serialach i filmach telewizyjnych. Gościnnie wystąpił m.in. w: „Adamie i Ewie”, „Miodowych latach”, „Na dobre i na złe” czy „Sforze”. Jako stałego bohatera mogliśmy go oglądać w „Samym życiu”, „Klinice samotnych serc” oraz w produkcji, która przyniosła mu największą popularność: serialu „Magda M.”, w którym grał homoseksualnego przyjaciela głównej bohaterki, tytułowej Magdy, granej przez Joannę Brodzik. Za tę kreację pokochali go widzowie. U boku aktorki pojawił się także w filmie „Break point”, w niezależnej produkcji „1409. Afera na zamku Bartenstein”, użyczył też głosu w serialu „Kasia i Tomek”. Wystąpił również razem z Agnieszką Dygant w „Fali zbrodni” oraz w serialu „Tylko miłość”.

CZYTAJ TEŻ: Tragiczny wypadek scementował ich miłość. Oto historia Roberta i Beaty Jansonów

Bartłomiej Świderski, 15-lecie Telewizji Polsat, Warszawa, Teatr Wielki, 11.12.2007
Fot. PIOTR BLAWICKI /SE/ EAST NEWS

Bartłomiej Świderski, 15-lecie Telewizji Polsat, Warszawa, Teatr Wielki, 11.12.2007

Bartłomiej Świderski, Pokaz mody kolekcji Vistuli, Warszawa, 31.08.2004 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Bartłomiej Świderski, Pokaz mody kolekcji Vistuli, Warszawa, 31.08.2004 rok

Bartłomiej Świderski, nagranie programu
Fot. Agnieszka K. Jurek/East News
Bartłomiej Świderski, nagranie programu "Aleja Gwiazd", 4.04.2011, Warszawa

Bartłomiej Świderski – życie prywatne i hobby

Poza aktorstwem wielką miłością Bartłomieja Świderskiego jest muzyka. Mężczyzna był liderem nieistniejącego już zespołu Grejfrut z którym zdobył główną nagrodę w konkursie Debiuty KFPP Opole. Co ciekawe, jest także jednym ze współtwórców ścieżki dźwiękowej do komedii Olafa Lubaszenki „E=mc²”. Aktor przez cztery lata związany był z Joanną Brodzik. Mężczyzna nawet oświadczył się ukochanej. Oboje zapewniali, że są swoimi bratnimi duszami i muszą się razem zestarzeć, ale ostatecznie ich związek nie przetrwał. Rozstali się dyskretnie, nie podając powodu. Dla Bartłomieja Świderskiego nie był to łatwy koniec. Być może wciąż miał do byłej ukochanej żal...

Po niecałym roku od rozstania z Joanną Brodzik, Bartłomiej Świderski związał się z Moniką Smolicz, właścicielką agencji modelek Elite Polska oraz byłą modelką. Po latach spotkał się z byłą ukochaną na planie serialu „Magda M.”. Byli zakochani grali parę przyjaciół. Na szczęście w ich relacji atmosfera zdążyła się oczyścić i dogadywali się bez wzajemnych nieporozumień i pretensji.

Ostatnią produkcją w jakiej wziął udział była to „Druga szansa". Kiedy pożegnał się z serialem, aktor zapowiedział dłuższe wakacje. „Każdą wolną chwilę staram się zagospodarować na dłuższą podróż albo kilkudniowy wyjazd. Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby spędzać pół roku w Polsce, pracując, a pół - jeżdżąc po świecie", mówił. Od tamtego czasu nie wystąpił w żadnym filmie, ani serialu. 

ZOBACZ TAKŻE: „Wszystkie bramki dedykuję tacie”. Wzruszająca historia relacji Roberta Lewandowskiego z ojcem

Bartłomiej Świderski i Joanna Brodzik w 1999 roku
Fot. AGATA DYKA/REPORTER

Bartłomiej Świderski i Joanna Brodzik w 1999 roku

Bartłomiej Świderski na planie programu
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News
Bartłomiej Świderski na planie programu "Dzień Dobry TVN", Warszawa, 21.02.2016

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.