Sean Connery
Fot. Kevin Winter/Getty Images for AFI
WSPOMNIENIE

Nie żyje legendarny James Bond, Sean Connery. Od jakiegoś czasu walczył z ciężką chorobą...

Aktor zmarł w wieku 90 lat

Gabriela Czernecka 31 października 2020 13:51
Sean Connery
Fot. Kevin Winter/Getty Images for AFI

Dotarła dziś do nas smutna wiadomość. Jak podaje BBC, Sean Connery zmarł w wieku 90 lat. Brytyjski aktor najbardziej znany był z roli Jamesa Bonda, w którego wcielił się siedmiokrotnie. Od jakiegoś czasu Sean Connery walczył z nieuleczalną chorobą. Jak donosiły media, stan zdrowia aktora, który wcielił się w pierwszego Jamesa Bonda, był naprawdę poważny. Nie wolno mu było samem wychodzić z domu, był pod stałą opieką pielęgniarzy. O chorobie Seana Connery’ego donoszono już w 2018 roku. Niestety dziś poinformowano o jego śmierci. Smutną wiadomość potwierdziła rodzina aktora.

Stan zdrowia Seana Connery’ego

Pierwszy odtwórca roli Jamesa Bonda Sean Connery nie żyje. Aktor miał 90 lat. O jego śmierci poinformowała pogrążona w smutku rodzina. Jak na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci artysty. Już w 2018 roku podawano, że aktor nie ma się najlepiej. Z powodu postępującej choroby Sean Connery był pod stałą opieką lekarzy. Co dolegało aktorowi? Jak podawały brytyjskie media, artysta był w zaawansowanej fazie choroby Alzheimera. To właśnie rozwój choroby sprawił, że w wieku 80 lat aktor ogłosił, że nie będzie pokazywał twarzy na dużym ekranie. 

„Myślę, że nigdy już nie zagram w filmie. Mam wiele wspaniałych wspomnień z pracy na planie, ale te dni należą do przeszłości”, powiedział w jednym z wywiadów. Connery nie zerwał jednak ostatecznie z Hollywood. Użyczył m.in. głosu bohaterowi animacji Sir Billi, co skomentował: „Podejrzewam też, że to nie ostatnia animacja, nad którą pracowałem”. 

Od tamtej pory nie mieliśmy okazji podziwiać go w żadnej produkcji, nawet animowanej. Stan zdrowia Seana Connery’ego był bardzo poważny. Z powodu postępującej demencji artysta miał problemy z rozpoznawaniem najbliższych. Aktor zmagał się także z Alzheimerem. Nie rozumiał tego, co się do niego mówiło, gubił się na ulicy i potrafił zapomnieć, dokąd chciał iść.

W ostatnich latach swojego życia Sean Connery przebywał pod stałą opieką pielęgniarzy, którzy pomagali mu w codziennych czynnościach. Coraz częściej poruszał się o lasce. Ostatni raz publicznie widziano go podczas międzynarodowych mistrzostw USA w tenisie, gdzie z trybun kibicował Rogerowi Federerowi. Niestety dotarła do nas smutna wiadomość: Sean Connery nie żyje. Aktor zmarł w wieku 90 lat...  

Sean Connery metamorfoza
Fot. East News

Sean Connery
Fot. ONS

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.