Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Stan księcia Filipa jest poważny? Królowa modli się za niego

Czy mąż Elżbiety II spędzi święta z najbliższymi?

Konrad Szczęsny 23 grudnia 2019 19:54
Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II
Fot. East News

Mimo początkowych doniesień, wszystko wskazuje na to, że stan zdrowia księcia Filipa jest dosyć poważny. Mąż Elżbiety II przebywa w szpitalu królowa Edwarda VII w Londynie już cztery dni. Czy 98-latek spędzi święta Bożego Narodzenia z najbliższymi? 

Książę Filip nie spędzi świąt z rodziną? Królowa i jej bliscy modlą się o jego zdrowie

W piątek 20 grudnia media poinformowały, że mąż brytyjskiej monarchini trafił do szpitala. Pałac Buckingham w krótkim czasie wydał oświadczenie, w którym zapewnił, że hospitalizacja była planowana, zalecił ją osobisty lekarz rodziny królewskiej, zaś książę Filip wszedł do placówki o własnych siłach i nie korzystał z karetki.

Miało to uspokoić poddanych oraz dziennikarzy, jednak według najnowszych doniesień, radość mogła być przedwczesna. 98-latek wciąż przebywa w szpitalu, zaś, jeśli wierzyć informacjom osób blisko związanych z dworem, nastroje w rodzinie królewskiej dalekie są od euforii. Mają oni modlić się o zdrowie księcia Filipa.

Dowodem jest m.in. wizyta Elżbiety II wraz z rodziną w Kościele Świętej Marii Magdaleny w Sandringham, która miała miejsce w niedzielę. Mimo że monarchini promiennie się uśmiechała i machała do poddanych, „New York Post” donosi, że 93-latka w ciszy i skupienia uczestniczyła w nabożeństwie, modląc się o powrót męża do pełni sił. Przy jej boku czuwał m.in. najmłodszy syn, książę Edward. 

Czy książę Filip spędzi święta z rodziną królewską?

Większość członków królewskiego rodu przebywa od piątku w posiadłości w Sandringham, gdzie spędzą najbliższe święta Bożego Narodzenia. Czy książę Filip do nich dołączy? Według informatora express.co.uk 98-latkowi dopisuje dobry humor i nie stroni od żartów i radosnych rozmów z personelem szpitala, w tym z lekarzami. Walczy też dzielnie, by w wigilijny wieczór zasiąść do stołu z bliskimi, jednak nie wiadomo, jak duże są na to szanse.

Według niektórych źródeł, blisko związanych z brytyjskim dworem, być może uda się go wypisać jeszcze 24 grudnia. Póki co jednak nie wiadomo, co dokładnie dolega mężowi królowej.  

Książę Filip przebywa w szpitalu od minionego piątku:

Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II
Fot. East News

Istnieje szansa, że mąż Elżbiety II spędzi święta w najbliższymi:

Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.