Benedykt XVI, 04.07.2015
Fot. Pope Benedict XVI/agefotostock/East News
O NIM JEST GŁOŚNO

Stan zdrowia Benedykta XVI drastycznie pogorszył się. Emerytowany papież ledwo mówi

Smutne doniesienia potwierdził jego biograf

Konrad Szczęsny 3 sierpnia 2020 11:11
Benedykt XVI, 04.07.2015
Fot. Pope Benedict XVI/agefotostock/East News

Stan zdrowia Benedykta XVI jest bardzo poważny – donoszą niemieckie media. Emerytowany papież, według swojego biografa, ma być „ekstremalnie słaby”. Poczuł się tak po ostatnim spotkaniu z bratem (który zmarł 1 lipca tego roku). „Ledwo jest w stanie mówić, został zaatakowany przez chorobę skóry”, mówi Peter Seenwald.

Benedykt XVI jest ekstremalnie słaby

Według „Passauer Neue Presse” stan zdrowia poprzednika papieża Franciszka radykalnie się pogorszył w połowie czerwca. Wtedy to doszło w Niemczech do spotkania Benedykta XVI z umierającym bratem Georgem, który zmarł dwa tygodnie później, 1 lipca 2020 roku. 

Stan emerytowanego papieża jest bardzo poważny. Nie do końca wiadomo, z jakiego powodu: być może była to kwestia wyczerpującej podróży (Joseph Ratzinger porusza się na wózku inwalidzkim, ma 93 lata), być może zaś śmierć brata kompletnie go załamała.

Benedykt XVI został zaatakowany przez chorobę skóry

Rewelacje te miał przekazać mediom biograf Benedykta XVI, Peter Seenwald. Spotkał się on z wyczerpanym papieżem w minioną sobotę w Rzymie. Według jego słów, papież jest „ekstremalnie słaby”. 

„93-letni Ratzinger ledwo jest w stanie mówić, został też zaatakowany przez chorobę skóry, tak zwaną różę, powodującą silne bóle i objawiającą się głównie zmianami skórnymi na twarzy”, relacjonuje mężczyzna (cytat za Se.pl).

„Jego myślenie i pamięć są szybkie, ale jego głos jest w tej chwili ledwo słyszalny”, dodaje. Na spotkaniu emerytowanemu papieżowi została przedstawiona jego biografia. „Mimo choroby, był optymistą i oświadczył, że jeśli jego siła znów wzrośnie, to może znów weźmie pióro”, ujawnił w rozmowie z gazetą Seenwald.

Wierni z całego świata modlą się o zdrowie dla Benedykta XVI...  

Benedykt XVI i Franciszek:

Papież Franciszek i Benedykt XVI
Fot. East News

Stan zdrowia Benedykta XVI pogorszył się w połowie czerwca, po odwiedzinach u umierającego brata George'a:

Benedykt XVI, brat Benedykta XVI
Fot. East News

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.