KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Oto 21 tradycji ślubnych, których muszą przestrzegać członkowie rodziny królewskiej!

Niektóre są naprawdę dziwne…

Gabriela Czernecka 7 maja 2018 10:06

Od wyboru tortu po obrączki czy nawet... suknię ślubną! Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle już 19 maja 2018 roku. Przygotowania do ceremonii ruszyły pełną parą. Im bliżej daty ślubu księcia, tym więcej szczegółów tego wydarzenia brytyjska rodzina królewska podaje do mediów. Jak będzie wyglądać suknia ślubna Meghan Markle? Ile będzie kosztował ślub księcia Harry'ego? Jaką tiarę w dniu ślubu będzie miała Meghan? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w naszej galerii!

Ślub księcia Harry'ego z Meghan Markle: tradycje ślubne w royal family

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle tuż tuż! Para co rusz dzieli się z fanami kolejnymi informacjami na temat uroczystości. Od zaproszeń po wybór weselnego tortu - czego jeszcze nie wiemy o ślubie Meghan i Harry'ego? Jak się okazuje jest masa rzeczy, które para musi zastosować przy planowaniu swojej ceremonii. 

Wśród zasad protokołu królewskiego jest też wiele takich, które uważane są za odrobinę dziwne. W organizacji wesela księcia i jego wybranki jedno jest pewne - pieniędzy nie zabraknie. Niestety książę Harry musi zastosować się do wielu ślubnych i weselnych tradycji, które musi kontynuować. Od odpowiedniego ubioru księcia i jego wybranki (tak, nawet suknia ślubna Meghan Markle musi zawierać pewne elementy) po wybór tortu czy usadzenie gości. Dlaczego? 

Królewskie wesele, czyli zasady, których musi przestrzegać książę Harry i Meghan Markle

Tego wymaga od nich... protokół królewski! Za jedną z najdziwniejszych zasad ślubnych w rodzinach królewskich uważa się… obrączki ślubne. Co ciekawe, choć podczas uroczystości małżeństwo wymienia się obrączkami, to jedynie małżonka ją nosi. Zarówno książę Filip, jak i książę William ich nie noszą. Wyjątkiem jest książę Karol, który nosił swoją obrączkę ze ślubu z Dianą nawet po jej śmierci. Zdjął ją dopiero w 2005 roku. Obecnie nosi na palcu obrączkę, którą założył, biorąc ślub z Camillą Parker-Bowles.

Inną tradycją, o której było ostatnio bardzo głośno było przejście na Anglikanizm Meghan Markle. Inaczej ceremonia zaślubin z księciem Harry’m nie byłaby możliwa. Tym samym para, ponieważ Meghan jest rozwódką, nie może wziąć ślubu w katedrze Wesminsterskiej, ale w innym kościele. Ceremonia odbędzie się 19 maja 2018 roku w Kaplicy Świętego Jerzego w Zamku Królewskim w Windsorze. 

Jak będzie wyglądać bukiet ślubny Meghan Markle? Jaką tiarę będzie miała Meghan Markle? Jaki element sukni ślubnej Meghan Markle musi mieć na sobie? Oto 21. zasad i tradycji ślubnych, których muszą przestrzegać książę Harry i Meghan Markle!  

Wideo

Ten kosmetyk zmniejszy widoczność zmarszczek w ciągu jednej nocy!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Niezwykła rozmowa z Grażyną Torbicką o jej wszystkich miłościach. A Remigiusz Mróz zdradza nam tajemnice swojego sukcesu!