Sabina Zięba 5 stycznia 2017 08:45
1/11
Copyright @
1/11

Janet Jackson w wieku 50 lat właśnie urodziła chłopca. To fantastyczna wiadomość, zwłaszcza, że to jej pierwsze dziecko. Ale Jackson nie jest pierwszą gwiazdą, która odkrywa dojrzałe rodzicielstwo. Wcześniej, w podobnym co wokalistka wieku, dzieci rodziły też inne panie znane z pierwszych stron gazet. Kto miał szczęście doświadczyć późnego macierzyństwa? Zobaczcie galerię.

2/11
Copyright @
2/11

Znana aktorka Salma Hayek w wieku 41 lat urodziła córkę, Valentinę Palomę. Dziecko to owoc trwajacego od 2006 r. związku z Francoisem-Henri Pinaultem, właścicielem klubu piłkarskiego.

 

Aktorka w wielu wywiadach podkreślała, że w ciąży nie czuła się atrakcyjnie. Przybrała wówczas na wadze aż 22 kilogramy. Dopiero po tym przeżyciu przestała patrzeć krytycznie na swoją wcześniejszą figurę - Widziałam samą siebie w wersji oszpeconej, choć przecież powód tego oszpecenia był absolutnie piękny. Nie żałuję. Dopiero wtedy zaczęłam doceniać swoje ciało - stwierdziła.

 

3/11
Copyright @
3/11

Kanadyjska piosenkarka Celine Dion przez wiele lat po urodzeniu pierwszego dziecka starała się zajść w ciążę naturalnymi metodami. W końcu pomogła jej metoda in vitro. Gdy się udało mówiła - Każdy miniony dzień skupiał się wokół przygotowań do zapłodnienia. Nigdy się nie poddałam. A jednak teraz jestem psychicznie i fizycznie wyczerpana.

 

W 2010 roku w wieku 42 lat urodziła bliźnięta. 

4/11
Copyright @
4/11

Polską gwiazdą, która zaszła w ciążę po 40. urodzinach jest Małgorzata Kożuchowska, która w 2014 roku (w wieku 43 lat) urodziła synka Jana Franciszka. W Vivie! opowiadała, że miała problem z naturalnym zajściem w ciążę. Zaufała innej metodzie: 

 

Poddałam się naprotechnologii, metodzie, która indywidualnie podchodzi do każdej kobiety. Po dwóch miesiącach leczenia byłam w ciąży. I dopiero wtedy pani doktor przyznała mojemu mężowi, że z badań wynikało, że miałam może dwa, może trzy procent szans na posiadanie dziecka... 

 

 

5/11
Copyright @
5/11

Matką w wieku 40 lat i ponownie 6 lat później (w 2010 roku) została również modelka i aktorka Monica Bellucci, która urodziła dwie córki. 

 

- Kobietom, które późno rodzą swoje pierwsze dzieci, tak jak ja, zawsze przypisuje się odwagę. Oczywiście to prawda, że im jesteś starsza, tym trudniej, tym większe ryzyko dla ciebie i dla dziecka. Ale nie czuję się odważna, czuję się po prostu szczęśliwa - mówiła Bellucci w wywiadzie dla „Vanity Fair”.

6/11
Copyright @
6/11

Bohaterka ostatniego skandalu na Times Square również późno zdecydowała się na macierzyństwo. Mariah Carey została matką bliźniąt w wieku 41 lat. 2 lata wcześniej (w 2009 roku) poroniła.

 

By zajść w ciążę Carey poddawała się leczeniu. Gdy dowiedziała się, że przyniosło rezultaty stan błogosławiony potwierdziła w Today Show - Próbowałam zachować dla siebie tę cząstkę życia prywatnego. Dzisiaj już wiem, że to niemożliwe - albo o tym powiem, albo będę musiała się poddać hibernacji.

 

Polecamy też: Najbardziej zmanierowana gwiazda świata? Mariah Carey zadziwiła nie tylko słynnym już sylwestrowym występem...

7/11
Katarzyna Skrzynecka z Marcinem Łopuckim i córką
Copyright @Piotr Porębsky/Metaluna
7/11

Katarzyna Skrzynecka, polska aktorka, prezenterka i piosenkarka w jednym z wywiadów wyznała, że poroniła aż pięć razy. W końcu w 2011 roku udało jej się zostać mamą.

 

W wywiadzie dla Vivy! rok później mówiła - Nigdy się nie poddałam. Urodziłam zdrową i pogodną córeczkę, mając skończone 40 lat. A ta mała kruszynka daje nam tyle radości, energii i sił witalnych, że oboje promieniejemy!

8/11
Copyright @
8/11

Gwiazda znana z kultowego już serialu „Gotowe na wszystko”, Marcia Cross, została w wieku 45 lat matką bliźniaczek. Media donosiły, że ciąża aktorki miała wpływ na powstawanie serialu w 2007 roku - dwa odcinki zostały nakręcone w prywatnym domu aktorki w Los Angeles.

9/11
Copyright @
9/11

Amerykańska piosenkarka Gwen Stefani jest matką trzech synów. Ostatniego, Apolla Bowie Flynna,  urodziła w 2014 roku w wieku 45 lat.  Gwiazda podczas ciąży miała problemy z kręgosłupem i często korzystała z ośrodka akupunktury. W wywiadach przyznawała także, że długo starała się o trzecie dziecko i gdy już straciła nadzieję, stał się cud.

10/11
Copyright @
10/11

Laureatka Oscara z 2003 roku, Nicole Kidman, przez wiele lat myślała, że jest bezpłodna, dlatego z pierwszym mężem, Tomem Cruisem, adoptowali dwójkę dzieci. 

 

W wywiadzie dla "Vanity Fair" gwiazda wyznała, że dwa razy nie donosiła ciąży. W końcu w 2008 roku, czyli dwa lata po ślubie z drugim mężem (muzykiem country Keithem Urbanem) urodziła córkę. Miała wtedy 41 lat. Kolejne dziecko pary zostało jednak urodzone już przez matkę zastępczą.

11/11
Tamara Arciuch na czerwonym dywanie
Copyright @Ons.pl
11/11

Polska aktorka Tamara Arciuch, partnerka Bartłomieja Kasprzykowskiego, pod koniec zeszłego roku została po raz trzeci mamą. Urodziła córeczkę w wieku 41 lat. Para wspólnie wychowuje jeszcze dwóch synów.

 

Co ciekawe coraz częściej późne macierzyństwo nie dotyczy już tylko gwiazd, ale wszystkich kobiet. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego między 2004, a 2014 rokiem liczba dzieci urodzonych przez Polki w wieku 40-45 lat  wzrosła aż o 11 procent

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.