Sabina Zięba 5 stycznia 2017 08:45
1/11
Copyright @
1/11

Janet Jackson w wieku 50 lat właśnie urodziła chłopca. To fantastyczna wiadomość, zwłaszcza, że to jej pierwsze dziecko. Ale Jackson nie jest pierwszą gwiazdą, która odkrywa dojrzałe rodzicielstwo. Wcześniej, w podobnym co wokalistka wieku, dzieci rodziły też inne panie znane z pierwszych stron gazet. Kto miał szczęście doświadczyć późnego macierzyństwa? Zobaczcie galerię.

2/11
Copyright @
2/11

Znana aktorka Salma Hayek w wieku 41 lat urodziła córkę, Valentinę Palomę. Dziecko to owoc trwajacego od 2006 r. związku z Francoisem-Henri Pinaultem, właścicielem klubu piłkarskiego.

 

Aktorka w wielu wywiadach podkreślała, że w ciąży nie czuła się atrakcyjnie. Przybrała wówczas na wadze aż 22 kilogramy. Dopiero po tym przeżyciu przestała patrzeć krytycznie na swoją wcześniejszą figurę - Widziałam samą siebie w wersji oszpeconej, choć przecież powód tego oszpecenia był absolutnie piękny. Nie żałuję. Dopiero wtedy zaczęłam doceniać swoje ciało - stwierdziła.

 

3/11
Copyright @
3/11

Kanadyjska piosenkarka Celine Dion przez wiele lat po urodzeniu pierwszego dziecka starała się zajść w ciążę naturalnymi metodami. W końcu pomogła jej metoda in vitro. Gdy się udało mówiła - Każdy miniony dzień skupiał się wokół przygotowań do zapłodnienia. Nigdy się nie poddałam. A jednak teraz jestem psychicznie i fizycznie wyczerpana.

 

W 2010 roku w wieku 42 lat urodziła bliźnięta. 

4/11
Copyright @
4/11

Polską gwiazdą, która zaszła w ciążę po 40. urodzinach jest Małgorzata Kożuchowska, która w 2014 roku (w wieku 43 lat) urodziła synka Jana Franciszka. W Vivie! opowiadała, że miała problem z naturalnym zajściem w ciążę. Zaufała innej metodzie: 

 

Poddałam się naprotechnologii, metodzie, która indywidualnie podchodzi do każdej kobiety. Po dwóch miesiącach leczenia byłam w ciąży. I dopiero wtedy pani doktor przyznała mojemu mężowi, że z badań wynikało, że miałam może dwa, może trzy procent szans na posiadanie dziecka... 

 

 

5/11
Copyright @
5/11

Matką w wieku 40 lat i ponownie 6 lat później (w 2010 roku) została również modelka i aktorka Monica Bellucci, która urodziła dwie córki. 

 

- Kobietom, które późno rodzą swoje pierwsze dzieci, tak jak ja, zawsze przypisuje się odwagę. Oczywiście to prawda, że im jesteś starsza, tym trudniej, tym większe ryzyko dla ciebie i dla dziecka. Ale nie czuję się odważna, czuję się po prostu szczęśliwa - mówiła Bellucci w wywiadzie dla „Vanity Fair”.

6/11
Copyright @
6/11

Bohaterka ostatniego skandalu na Times Square również późno zdecydowała się na macierzyństwo. Mariah Carey została matką bliźniąt w wieku 41 lat. 2 lata wcześniej (w 2009 roku) poroniła.

 

By zajść w ciążę Carey poddawała się leczeniu. Gdy dowiedziała się, że przyniosło rezultaty stan błogosławiony potwierdziła w Today Show - Próbowałam zachować dla siebie tę cząstkę życia prywatnego. Dzisiaj już wiem, że to niemożliwe - albo o tym powiem, albo będę musiała się poddać hibernacji.

 

Polecamy też: Najbardziej zmanierowana gwiazda świata? Mariah Carey zadziwiła nie tylko słynnym już sylwestrowym występem...

7/11
Katarzyna Skrzynecka z Marcinem Łopuckim i córką
Copyright @Piotr Porębsky/Metaluna
7/11

Katarzyna Skrzynecka, polska aktorka, prezenterka i piosenkarka w jednym z wywiadów wyznała, że poroniła aż pięć razy. W końcu w 2011 roku udało jej się zostać mamą.

 

W wywiadzie dla Vivy! rok później mówiła - Nigdy się nie poddałam. Urodziłam zdrową i pogodną córeczkę, mając skończone 40 lat. A ta mała kruszynka daje nam tyle radości, energii i sił witalnych, że oboje promieniejemy!

8/11
Copyright @
8/11

Gwiazda znana z kultowego już serialu „Gotowe na wszystko”, Marcia Cross, została w wieku 45 lat matką bliźniaczek. Media donosiły, że ciąża aktorki miała wpływ na powstawanie serialu w 2007 roku - dwa odcinki zostały nakręcone w prywatnym domu aktorki w Los Angeles.

9/11
Copyright @
9/11

Amerykańska piosenkarka Gwen Stefani jest matką trzech synów. Ostatniego, Apolla Bowie Flynna,  urodziła w 2014 roku w wieku 45 lat.  Gwiazda podczas ciąży miała problemy z kręgosłupem i często korzystała z ośrodka akupunktury. W wywiadach przyznawała także, że długo starała się o trzecie dziecko i gdy już straciła nadzieję, stał się cud.

10/11
Copyright @
10/11

Laureatka Oscara z 2003 roku, Nicole Kidman, przez wiele lat myślała, że jest bezpłodna, dlatego z pierwszym mężem, Tomem Cruisem, adoptowali dwójkę dzieci. 

 

W wywiadzie dla "Vanity Fair" gwiazda wyznała, że dwa razy nie donosiła ciąży. W końcu w 2008 roku, czyli dwa lata po ślubie z drugim mężem (muzykiem country Keithem Urbanem) urodziła córkę. Miała wtedy 41 lat. Kolejne dziecko pary zostało jednak urodzone już przez matkę zastępczą.

11/11
Tamara Arciuch na czerwonym dywanie
Copyright @Ons.pl
11/11

Polska aktorka Tamara Arciuch, partnerka Bartłomieja Kasprzykowskiego, pod koniec zeszłego roku została po raz trzeci mamą. Urodziła córeczkę w wieku 41 lat. Para wspólnie wychowuje jeszcze dwóch synów.

 

Co ciekawe coraz częściej późne macierzyństwo nie dotyczy już tylko gwiazd, ale wszystkich kobiet. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego między 2004, a 2014 rokiem liczba dzieci urodzonych przez Polki w wieku 40-45 lat  wzrosła aż o 11 procent

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.