Misheel Jargalsaikhan, Aleksandra szwed, rodzina zastępcza, 11.01.2003 rok
Fot. Mikulski/AKPA
Z ŻYCIA GWIAZD

Sławę zdobyła jako urocza Zosia z „Rodziny zastępczej”. Co dziś robi i jak wygląda Misheel Jargalsaikhan?

Ulubienica widzów przeszła metamorfozę

Damian Brillowski 10 maja 2023 11:03
Misheel Jargalsaikhan, Aleksandra szwed, rodzina zastępcza, 11.01.2003 rok
Fot. Mikulski/AKPA

Któż z nas nie pamięta serialu „Rodzina zastępcza”? Przez 10 lat ta zwariowana rodzinka gromadziła przed telewizorami miliony Polaków. Produkcja nie tylko bawiła, ale też spełniała walor edukacyjny, m.in. uczyła nas tolerancji. Jedną z głównych bohaterek była urocza dziewczynka o imieniu Zosia, grana przez Misheel Jargalsaikhan. W parze z „siostrą bliźniaczką” Elizą, graną przez Aleksandrę Szwed stały się ulubienicami widzów. Jednak w pewnym momencie młoda gwiazda zniknęła z serialu. Co dziś robi Misheel Jargalsaikhan? 

Misheel Jargalsaikhan: dzieciństwo, kariera aktorska

Misheel Jargalsaikhan przyszła na świat 9 listopada 1988 roku w mieście Ułan Bator w Mongolii. W wieku 3. lat przeprowadziła się wraz z rodzicami do Polski. Na początku zamieszkali w Chojnicach na Pomorzu. Jednak kiedy dziewczynka otrzymała propozycję gry w serialu „Rodzina zastępcza”, cała familia zamieszkała w Warszawie. Dzięki temu Misheel mogła w zupełności poświęcić się rozwijaniu aktorskiej pasji. 

,,Pojechałam z mamą na casting do Warszawy. Przyszło mnóstwo dzieci, nie tylko pochodzenia polskiego. Wydaje mi się, że produkcji zależało, aby serial był nie tylko rozrywką, ale miał też walor edukacyjny. Zatrudniono mnie i Olę Szwed. Konkurowałyśmy o rolę Zosi, która w założeniu miała być niebieskooką sepleniącą blondynką (śmiech). Na początku byłyśmy dla widzów egzotyczne. Szybko jednak zyskałyśmy ich sympatię. Ludzie zaczęli patrzeć na moją bohaterkę przez pryzmat tego, jaki ma charakter, co robi, jak się zachowuje, a nie na to, skąd pochodzi i jak wygląda. Przestała być dla nich dziewczynką z Azji, a stała się po prostu Zosią", opowiadała w VIVIE! w 2022 roku. 

W serialu Polsatu dziewczynka wcielała się w postać uroczej Zosi, która wspólnie z pozostałą czwórką rodzeństwa mieszkała w domu państwa Kwiatkowskich. Na planie partnerowali jej m.in. śp. Gabriela Kownacka, Piotr Fronczewski, Maryla Rodowicz, Jarosław Boberek, Monika Mrozowska czy Aleksandra Szwed jako „siostra bliźniaczka” Eliza. Dzięki występom w serialu Misheel zdobyła ogromną rzeszę fanów i ogólnopolską rozpoznawalność. „W Polsce miałam dwie rodziny. Jedną była ta zastępcza i z nią spędziłam niemalże połowę swojego życia. Serial kręciliśmy ponad 10 lat, w tym 14 dni każdego miesiąca od rana do wieczora”, zdradziła w rozmowie z Polskim Radiem. 

Czytaj także:  Obsada Rodziny zastępczej spotkała się po latach! Tak zmienili się odtwórcy głównych ról...

Misheel Jargalsaikhan, Monika Mrozowska, Piotr Fronczewski, Sergiusz Żymełka, Aleksander Ihnatowicz, Rodzina zastępcza
Fot. AKPA

Misheel Jargalsaikhan, Monika Mrozowska, Piotr Fronczewski, Sergiusz Żymełka, Aleksander Ihnatowicz, "Rodzina zastępcza"

Misheel Jargalsaikhan, Aleksandra szwed, rodzina zastępcza, 11.01.2003 rok
Fot. Mikulski/AKPA

Misheel Jargalsaikhan, Aleksandra Szwed, "Rodzina zastępcza", 11.01.2003 rok

Misheel Jargalsaikhan, Gabriela Kownacka, Rodzina zastępcza, 11.01.2003 rok
Fot. Mikulski/AKPA
Misheel Jargalsaikhan, Gabriela Kownacka, "Rodzina zastępcza", 11.01.2003 rok

Misheel Jargalsaikhan wybrała edukację 

W pewnym momencie aktorka postanowiła zakończyć przygodę z serialem i skupić się na nauce. W 2007 roku, po 8 latach gry Misheel odeszła z produkcji a jej serialowa bohaterka wyjechała do Kanady. Dwa lata później Telewizja Polsat zadecydowała o zakończeniu emisji „Rodziny zastępczej”.  

W tym czasie Misheel realizowała się jako studentka medycyny we Wrocławiu. To właśnie studia były główną przyczyną jej odejścia z serialu. ,,Gdy zdawałam na studia, zrezygnowałam z gry w serialu, by w pełni poświęcić się medycynie. Teraz mam 33 lata i widzę, że nie trzeba wybierać pomiędzy różnymi, nawet skrajnymi rzeczami. Na studiach poznałam kilku lekarzy, którzy dyskryminowali mnie ze względu na to, że wcześniej byłam aktorką. Widocznie uważali, że aktor może być tylko aktorem, a lekarz tylko lekarzem. A tak nie jest. Trzeba iść swoją drogą, jeśli ona pozwala na takie połączenie. Nie jest to proste, ale – jak widać – możliwe", tłumaczyła w jednym z archiwalnym numerów VIVY!.

Dziewczyna od dziecka marzyła, by zostać lekarką, podobnie jak jej mama. Z rodzicielką łączy ją wyjątkowa więź. „Mam ogromne szczęście, że wychowała mnie silna, mądra, dobra i wrażliwa kobieta o złotym sercu. Mam nadzieję, że dzisiaj jako dorosły człowiek potrafię się tym szczęściem dzielić z innymi”, oznajmiła w jednym z wywiadów. 

Misheel zajęła się medycyną naturalną, a aktorstwo nadal pozostaje jej pasją. ,,Inspiracją była moja mama, która jest wspaniałym lekarzem. Od dziecka obserwując, jak pomaga ludziom i z jakim szacunkiem podchodzi do swojego zawodu, powtarzałam sobie, że chcę być taka jak ona. A mama chciała być jak babcia, która też jest lekarką. Jak widać, miłość do medycyny przechodzi u nas z pokolenia na pokolenie. Wszystkie ukończyłyśmy studia medyczne, ale specjalizujemy się w medycynie naturalnej. Moją misją jest łączenie medycyny konwencjonalnej i wschodniej. Uważam, że nie można zamykać się na jedno albo drugie, bo obie te dziedziny mają jeden cel – pomóc choremu. Dlatego jako lekarz staram się czerpać wiedzę z każdej z nich", opowiadała rok temu Katarzynie Piątkowskiej w wywiadzie dla VIVY!. 

Czytaj także: Tak wygląda dziś Wojtuś z Rodziny zastępczej. Czym zajmuje się Michał Włodarczyk?

Misheel Jargalsaikhan, Sergiusz Żymełka, Rodzina zastępcza, 23.03.2005 rok
Fot. TRICOLORS/East News
Misheel Jargalsaikhan, Sergiusz Żymełka, "Rodzina zastępcza", 23.03.2005 rok

Misheel Jargalsaikhan, 25.10.2004 Warszawa. Teatr Narodowy. Gala wreczenia statuetek Teleekrany 2004
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Misheel Jargalsaikhan, Teatr Narodowy. Gala wręczenia statuetek Telekamery 

Misheel Jargalsaikhan: powrót do show-biznesu

W 2015 roku Misheel Jargalsaikhan przypomniała widzom o swoim istnieniu, gdy zgodziła się wziąć udział w programie rozrywkowym „Celebrity Splash” na antenie Polsatu. Wraz z innymi gwiazdami musiała udowodnić przed całą Polską, że potrafi skakać do wody. Im bardziej spektakularny skok wykonała, tym lepsze noty od jury zdobywała. Dzięki systematycznym treningom, samozaparciu, pokonaniu własnych lęków i wsparciu widzów dotarła do wielkiego finału show. Finalnie nie wygrała programu, ale ponownie rozkochała w sobie publiczność. 

Rok później Misheel postanowiła podbić taneczny parkiet jako uczestniczka 6. edycji polsatowskiego show „Taniec z gwiazdami”. Wspólnie z tanecznym partnerem Janem Klimentem robili wszystko, aby oczarować widzów. Ich taneczne choreografie były na tyle zachwycające, że doszli do półfinału i zajęli wysokie 3. miejsce. Po udziale w show aktorka ponownie zniknęła z polskiego show-biznesu. 

Czytaj także: Aleksandra Szwed spotkała się z „rodziną zastępczą”. Zdjęcie przywołuje wspomnienia!

Misheel Jargalsaikhan, Celebrity Splash, Poznań, 11.04.2015 rok
Fot. Jakub Walasek/REPORTER

Misheel Jargalsaikhan, Celebrity Splash, Poznań, 11.04.2015 rok

Misheel Jargalsaikhan, Jan Kliment, Taniec z gwiazdami, Warszawa, 30.09.2016 rok
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER
Misheel Jargalsaikhan, Jan Kliment, Taniec z gwiazdami, Warszawa, 30.09.2016 rok

Czym dziś zajmuje się Misheel Jargalsaikhan? 

W listopadzie Misheel będzie świętować 35. urodziny. Dwa lata temu życzenia złożyła jej m.in. serialowa siostra Majka Kwiatkowska z „Rodziny zastępczej”. Chociaż serial zakończył się w 2009 roku, aktorki wciąż utrzymują ze sobą serdeczny kontakt, o czym świadczą poniższe życzenia. 

„Ta piękna dziewczyna, ma dziś URODZINY! Jak w każdym dobrym związku, mamy za sobą różne wzloty i upadki, ale jedno od ponad 20 lat zostaje niezmienne! Kocham ją jak siostrę, ufam jej bezgranicznie i w najtrudniejszych chwilach mojego życia dostaję od niej BEZWARUNKOWE wsparcie. A moje dzieci? Przed każdym wyjazdem… pytają, czy jedzie z nami "ciocia Misheel", bo jest dla nich jak członek najbliższej rodziny. To jest super wyjątkowy człowiek i chciałabym, żeby to dzisiaj poczuła z całą mocą”, pisała na Instagramie Monika Mrozowska. 

Po latach nieobecności Misheel wróciła do swoich aktorskich korzeni i ponownie pojawiła się na szklanym ekranie. Aktorka pojawiła się w serialu „Brzydula” na antenie TVN, w którym zagrała asystentkę pana Hu, Yu Phan. „Po dłuższej przerwie trafiłam do kolejnej, zwariowanej rodzinki 😜 Tym razem pojawiam się jako nie do końca chciana 😒😅 Yu Phan w serialu „Brzydula”, który sama namiętnie oglądałam", zapowiadała swój wielki powrót do telewizji aktorka na profilu na Instagramie. 

Pasją Misheel oprócz aktorstwa są również podróże. Z przyjemnością wraca w rodzinne strony do Mongolii. Podobno marzeniem aktorki jest poprowadzić swój własny program o podróżach. 

 

Misheel Jargalsaikhan, Viva! 4/2022
Fot. Zuza Krajewska

Misheel Jargalsaikhan, Viva! 4/2022

Misheel Jargalsaikhan: metamorfoza 

W ostatnim czasie Misheel Jargalsaikhan przeszła metamorfozę. Ulubienica widzów zamieściła w mediach społecznościowych kadr, na którym widzimy ją w zupełnie nowej odsłonie. Aktorka zmieniła fryzurę! Po ciemnych włosach nie ma śladu. Przyznała też, że długo czekała na tę przemianę.

„W życiu nic nie dzieje się przez przypadek, energia prowadzi nas czasem drogami, na których spotykasz ludzi, których po prostu czujesz i chcesz więcej! ❤️‍🔥 a najlepszym dowodem na to jest fakt, ze nie tylko pożegnałam się dzisiaj z ciemnymi włosami, ale tez to, że @lukiur i ja wymyśliliśmy MEGA fajną, jeszcze tajną 🤫 rzecz 🤩 wiec mogę to powiedzieć- stay tuned! ”, wyznała. Pod zdjęciem pojawiła się lawina komentarzy, w których internauci nie szczędzili jej komplementów.

„Petarda!”, „Jest magia”, „Piękna metamorfoza”, „Jedna z najpiękniejszych metamorfoz, jakie widziałam. Pieknie”, „Taak! Cudnie! ”, czytamy.

Życzymy Misheel dużo szczęścia i kolejnych sukcesów. 

Czytaj także:  Izabela Janachowska zastąpi Katarzynę Dowbor?! Ważą się losy programu Nasz nowy dom...

 

Sławę zdobyła jako urocza Zosia z „Rodziny zastępczej”. Co dziś robi i jak wygląda Misheel Jargalsaikhan?
Fot. VIPHOTO/East News

Misheel Jargalsaikhan, premiera galowa spektaklu "Za jakie grzechy?" w Teatrze Kwadrat, Warszawa, 15.10.2022 r. 

Sławę zdobyła jako urocza Zosia z „Rodziny zastępczej”. Co dziś robi i jak wygląda Misheel Jargalsaikhan?
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Misheel Jargalsaikhan z mamą, premiera galowa spektaklu "Za jakie grzechy?" w Teatrze Kwadrat, Warszawa, 15.10.2022 r. 

Misheel Jargalsaikhan, Music Box Party - Andrzejki 2021, warszawa, 25.11.2021 rok
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Misheel Jargalsaikhan, Music Box Party - Andrzejki 2021, Warszawa, 25.11.2021 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.