Simone Martyniak, gracz Lazio Roma, nie żyje. Zginął w wypadku 	Simone Martyniak, gracz Lazio Roma, nie żyje. Zginął w wypadku
Fot. Facebook
POŻEGNANIE

18-letni polski piłkarz zginął w wypadku samochodowym w stolicy Włoch

„Rzym płacze po śmierci blond anioła”

Konrad Szczęsny 5 czerwca 2018 21:50
Simone Martyniak, gracz Lazio Roma, nie żyje. Zginął w wypadku 	Simone Martyniak, gracz Lazio Roma, nie żyje. Zginął w wypadku
Fot. Facebook

Miał zaledwie 18 lat i całe życie przed sobą. Współpracownicy i najbliżsi polskiego piłkarza, który zginął w wypadku drogowym na ulicach Rzymu, są zrozpaczeni z powodu jego śmierci. „Odszedł uśmiechnięty blond anioł”, piszą zawodnicy oraz kibice Lazio Rzym, klubu, w którym grał posiadający polskie obywatelstwo Simone Martyniak.

Simone Martyniak z Lazio Rzym nie żyje. Piłkarz miał 18 lat

18-latek zmarł po tym, jak odniósł bardzo poważne obrażenia w wypadku drogowym, do którego doszło trzeciego czerwca około godziny 4:40 na Ponte Marconi w Rzymie. Poza Polakiem, ucierpieli w nim również dwaj jego koledzy.

O wszystkim poinformował włoski serwis internetowy romatoday.it. Według dziennikarzy, Simone Martyniak i jego przyjaciele (którzy trafili do szpitala w stanie ciężkim) poruszali się na skuterze marki Honda SH 125 i w pewnym momencie zderzyli się czołowo z samochodem Audi A3. Siła zderzenia była tak ogromna, że odrzuciła poruszających się skuterem nastolatków na kilka metrów. Choć niemal od razu po tragedii na miejsce przybyli ratownicy, Polaka nie udało się uratować. Sprawę bada policja, przesłuchano już kierowcę samochodu.

„Lazio płacze po śmierci swojego „uśmiechniętego blond anioła”, napisał serwis sportowy, cytując zawodników włoskiego klubu.

Śmierć Simone'a Martyniaka w Rzymie. Kim był 18-letni piłkarz

O tym, że Simone Martyniak był cenionym i lubianym zawodnikiem Lazio Rzym świadczy fakt, że po śmierci 18-latka pod jego domem zebrali się fani drużyny, przyjaciele i bliscy, którzy starali się wspierać rodzinę  chłopaka i towarzyszyć jej w tym trudnym czasie.

26 sierpnia 2018 roku Simone Martyniak obchodziłby 19. urodziny. Uczył się w jednym z włoskich liceów. Gdy władze placówki dowiedziały się o śmierci chłopca, uczciły go 10 minutami ciszy. Nastolatka upamiętnili także koledzy z klubu, którzy zamieścili na swoim Facebooku poruszający wpis.

„Takim chcemy Cię zapamiętać. Blond anioła z uśmiechem na twarzy. W takich chwilach brakuje słów. Jest tylko rozpacz, szok i olbrzymi smutek. Są rzeczy, których nie można zaakceptować ani zrozumieć. To właśnie jedna z nich”, napisali (tłumaczenie za fakt24.pl).

Na cześć sportowca powstał w serwisie youtube film, który publikujemy poniżej.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…