Shakira odwołuje europejską trasę koncertową z powodu choroby gardła
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Dramatyczne wyznanie Shakiry o stanie zdrowia: „Mój koszmar trwa, ból jest zbyt duży”. Co się dzieje z artystką?

Konrad Szczęsny 15 listopada 2017 17:00
Shakira odwołuje europejską trasę koncertową z powodu choroby gardła
Fot. Getty Images

To dla fanów kolumbijskiej artystki ogromny cios. Shakira zamieściła na Instagramie oświadczenie, w którym odwołuje europejską część trasy koncertowej. Piosenkarka zmaga się z poważnymi problemami z gardłem, wystąpiło u niej krwawienie strun głosowych. Wokalistka prawdopodobnie nie wróci na scenę w tym roku.

 

Zobacz też: Zagraniczne media nie mają wątpliwości: Shakira i Gerard Pique rozstali się. Znamy szczegóły!

 

Shakira odwołuje europejską trasę koncertową

 

Choć jeszcze w lipcu jej stan zdrowia był doskonały, trzy miesiące później wokalistka zaczęła toczyć nierówną walkę z postępującą chorobą. Zaczęło się dosyć niewinnie: Shakira pod koniec października zamieściła na Instagramie wpis, w którym poinformowała, że zmuszona jest odwołać pierwszy koncert z europejskiej trasy, który miał się odbyć w Kolonii. Wszystkiemu winne były problemy z gardłem – lekarze zalecili jej wówczas odpoczynek.

Pod koniec październiku podczas domowej rozśpiewki poczułam dziwną chrypkę, która uniemożliwiała mi śpiewanie. Wówczas lekarze zalecili mi odpoczynek przed pierwszym koncertem w Kolonii. Niestety, krwawienie strun głosowych nie ustało, a mój koszmar trwał dalej”, wyznała w mediach społecznościowych.

 

 

Post udostępniony przez Shakira (@shakira)

 

Z powodu braku poprawy stanu zdrowia, Shakira była zmuszona odwołać kolejne występy w Europie, zaś najnowsze doniesienia nie pozostawiają wątpliwości: trasa koncertowa El Dorado World Tour nie odbędzie się. Nic nie wskazuje na to, by Kolumbijka powróciła na scenę w tym roku.

Od ponad pięciu miesięcy przygotowuję się do tej trasy, jednak to chwile tuż przed pierwszym koncertem okazały się dla mnie najtrudniejsze w mojej karierze. Ból jest zbyt duży, by móc śpiewać dla tych, którzy zdobyli się na niemożliwe, by kupić bilety na mój koncert, dla moich dzieci, dla mojej ekipy i przede wszystkim dla moich wiernych, wspierających fanów”, zwierzyła się gwiazda.

 

Polecamy też: Niewinny kryzys czy koniec idealnej miłości? Kto chce zaszkodzić związkowi Gerarda Pique i Shakiry?

 

Shakira przeprasza fanów i potwierdza, że walczy o powrót do zdrowia

 

Wpis, który Kolumbijka zamieściła na Instagramie, jest utrzymany w dosyć dramatycznym tonie. Trudno się temu dziwić, gdyż wcześniej wokalistka chwaliła się w mediach społecznościowych zdjęciami i nagraniami z prób i widać było jej wyraźną ekscytację w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem trasy koncertowej. Niestety, choroba pokrzyżowała zawodowe plany Shakiry i, jak wyjaśniła swoim sympatykom, „prowadzi teraz trudną walkę o powrót do zdrowia”. Odwołała tym samym wszystkie swoje występy do końca roku, aby „ciało mogło w pełni odpocząć”.

 

Wokalistce życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia!

 

Polecamy: Najbardziej znana kolumbijska piosenkarka kończy dziś 40 lat! Co wiemy o życiu Shakiry?

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.