Sabina Zięba 2 lutego 2017 17:15
1/6
Copyright @Instagram @shakira
1/6

Shakira Isabel Mebarak Ripoll już od najmłodszych lat pracowała na swoją dzisiejszą pozycję. Pierwszą piosenkę napisała w wieku 8 lat. Sama w wywiadzie dla Rolling Stone o swojej twórczości powiedziała "Myślę, że moja muzyka stanowi fuzję wielu różnych elementów. Od zawsze eksperymentowałam. Dlatego nie próbuję się ograniczać, szufladkować w jakąś kategorię lub... być architektem swojego własnego więzienia."

 

Co wiemy o życiu najbardziej znanej kolumbijskiej wokalistki? Zobacz w naszej galerii.

 

Polecamy też: Samotność w Szwecji. Premiera nowego dokumentu już wywołuje wiele kontrowersji

2/6
Copyright @Instagram @shakira
2/6

Jako dziecko Shakira wstąpiła do chóru kościelnego, z którego jednak została usunięta ze względu na swój mocny głos. Po tym niepowodzeniu nie poddała się i dalej rozwijała swoje umiejętności jako piosenkarka i tancerka brzucha. Pierwszy kontrakt muzyczny podpisała dzięki znajomości z pracownikiem Sony Colombia. W 1991 roku powstał jej pierwszy album Magia, a już dwa lata później kolejny (Peligro). Wówczas grała również w kolumbijskiej telenoweli.

3/6
Copyright @Instagram @shakira
3/6

W 1995 roku wydała swoją trzecią płytę (Pies Descalzos), a w 1998 kolejną po przeprowadzce do Miami. Rok później dostała pierwszą nagrodę Grammy. W 2001 roku wydała płytę Laundry Service, która jest jej największym sukcesem. To z tego albumu pochodzi wszystkim znana piosenka "Whenever, Wherever". Kolejne płyty wydane w 2005 roku i She Wolf z 2009 roku również odniosły spektakularny sukces i zapewniły artystce obecność na listach przebojów na całym świecie.

4/6
Copyright @Instagram @shakira
4/6

W sumie artystka zdobyła siedem nagród Latin Grammy Awardsdwie nagrody Grammy, siedem nagród Latin Grammy Awards i dwanaście Billboard Latin Music Awards. Sprzedała ponad 60 milionów kopii albumów. Pracuje również w fundacji pomagającej biednym i potrzebującym dzieciom przesiedleńcom z powodu wojny domowej w Kolumbii i jest ambasadorem dobrej woli UNICEF.

5/6
Copyright @Instagram @shakira
5/6

W 2010 roku nagrała piosenkę Waka Waka, która była oficjalną piosenką Mistrzostw Świata w RPA. To podczas kręcenia teledysku do tego utworu poznała swojego przyszłego partnera, piłkarza Gerarda Pique. Wspólnie wychowują dwójkę synów – Milana urodzonego w 2013 roku oraz Sashę, który parę dni temu obchodził drugie urodziny. Co ciekawe Shakira ma urodziny w ten sam dzień co jej mąż. Dzieli ich 10 lat różnicy wieku.

6/6
Copyright @Instagram @shakira
6/6

W 2011 roku odsłoniła swoją hollywoodzką gwiazdę na chodniku Walk of Fame. Rok przed tym wydarzeniem wyprodukowała zapach „S by Shakira”. Mówiła: „chciałam znaleźć sposób, aby wyrazić uczucie pełnego szczęścia poprzez zapach”.

Ciekawostką jest, że jej imię wywodzi się z języka arabskiego i oznacza "Kobietę pełną łaski", bądź "Wdzięczną".

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.