Shakira oszukała hiszpańskiego fiskusa na miliony euro
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Shakira trafi do więzienia?! Artystka dopuściła się oszustwa i ma poważne problemy z prawem!

Konrad Szczęsny 27 stycznia 2018 10:00
Shakira oszukała hiszpańskiego fiskusa na miliony euro
Fot. East News

Nad Shakirą zebrały się czarne chmury. Kolumbijka, która wraz z synami i partnerem, piłkarzem Gerardem Pique, od 2011 roku mieszka w Hiszpanii, musi zmierzyć się z poważnymi oskarżeniami o oszustwa podatkowego! Czy to możliwe, by artystka trafiła niebawem za kratki?

Polecamy: Niewinny kryzys czy koniec idealnej miłości? Kto chce zaszkodzić związkowi Gerarda Pique i Shakiry?

Shakira oszukała hiszpańskiego fiskusa na miliony euro?

Podobnie jak napastnik Realu Madryt, Cristiano Ronaldo, także Shakira miała zatajać swoje dochody w latach 2011-2014 i ukrywać pieniądze w rajach podatkowych. Oczywiście nie trzeba dodawać, że jeśli oskarżenia okażą się prawdziwe, kwota, którą wokalistka będzie musiała zapłacić fiskusowi, to dziesiątki milionów euro (choć nie do końca wiadomo, ile dokładnie). 

Informację tę podał „Puls biznesu”, powołując się na zagraniczne media. Wszystko dlatego, że zgodnie z hiszpańskim prawem osoba, która przebywa na terenie tego kraju więcej niż pół roku, powinna odprowadzić stosowne podatki od dochodu. Partner Shakiry, piłkarz Gerard Pique, jest zawodnikiem klubu FC Barcelona i artystka wraz z dziećmi spędza w tym państwie niemal każdą wolną chwilę od 2011 roku włącznie. 

Urząd podatkowy wystąpił do prokuratury o wszczęcie postępowania właśnie dlatego, że Shakira zarejestrowała się w miejscowym fiskusie dopiero dwa lata temu. Wcześniej, czyli w latach 2011-2014, choć była rezydentką w Hiszpanii, nie zadeklarowała żadnych dochodów.

Linia obrony prawników Kolumbijki jest w tym wypadku oczywista: będą za wszelką cenę starali się udowodnić, że piosenkarka spędzała w tym kraju w rzeczonym okresie mniej niż pół roku.

Zobacz też: Shakira i Gerard Piqué rozstali się? Ostatnie zdjęcia piosenkarki mówią wszystko!

Problemy zdrowotne Shakiry

Jesienią zeszłego roku głośno było o tym, że Shakira musiała odwołać trasę koncertową z powodu problemów zdrowotnych. W emocjonalnym oświadczeniu, opublikowanym m. in. w mediach społecznościowych, artystka wyznała, że zmaga się z krwawieniem strun głosowych. Sprawa była na tyle poważna, że lekarze doradzili jej czasowe zawieszenie działalności artystycznej. Na scenę ma wrócić jednak już wiosną tego roku!

Zobacz także: Dramatyczne wyznanie Shakiry o stanie zdrowia: „Mój koszmar trwa, ból jest zbyt duży”. Co się dzieje z artystką?

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.