Sergiusz Żymełka, Rodzina zastępcza
Fot. AKPA
Z ŻYCIA GWIAZD

Po kilkuletnim Filipie z Rodziny zastępczej nie ma już śladu. Tak zmienił się Sergiusz Żymełka

Niedawno skończył 32 lata

Olga Figaszewska 28 kwietnia 2023 07:51
Sergiusz Żymełka, Rodzina zastępcza
Fot. AKPA

Sergiusz Żymełka zyskał popularność i sympatię widzów rolą w serialu „Rodzina zastępcza”, w którym przez dziesięć lat wcielał się w postać charyzmatycznego Filipa Kwiatkowskiego. Oprócz tego dubbingował bajki i filmy dla młodzieży, ale nagle zniknął z show-biznesu. Jak dziś wygląda jego życie i czym się zajmuje? Ulubieniec widzów ma już 32 lata.

Sergiusz Żymełka – jak dziś wygląda?

Sergiusz Żymełka przygodę z aktorstwem rozpoczął w wieku zaledwie pięciu lat, kiedy podkładał głos Sammy’emu Parkerowi w filmie „Szczęśliwy dzień”. Na ekranach debiutował jako siedmiolatek, w filmie „Złoto dezerterów”, ale rozpoznawalność i sympatię fanów przyniosła mu rola Filipa w jednym z najbardziej lubianych polskich seriali – „Rodzinie zastępczej”.

Sergiusz Żymełka dorastał na naszych oczach. W jednym z wywiadów przyznał, że produkcja była dla niego „świetną lekcją życia”. „Z dzieciaka, co ma pstro w głowie, zmieniłem się w młodzieńca patrzącego na rzeczywistość nieco poważniej. Wiele nauczyłem się także o zawodzie aktora”, wyjawił Róży Adamcio z portalu gazetapomorska.pl.

Zobacz też: Jako Alutka z Rodziny Zastępczej podbiła serca widzów! Joanna Trzepiecińska wraca do telewizji

Sergiusz Żymełka, Rodzina zastępcza
Fot. AKPA

Sergiusz Żymełka – jak dziś wygląda? Zdjęcia

Aktor pojawiał się także w wielu produkcjach, między innymi w filmach „Wtorek”, „Egoiści” i „Tam, gdzie żyją Eskimosi”, oraz w serialach „Ojciec Mateusz”, „Barwy Szczęścia” czy „Na dobre i na złe”. Zajmował się także dubbingiem, a jego głos jest doskonale znany wielbicielom bajek i filmów familijnych – słyszeliśmy go między innymi w animacji „Bambi” i hitowej produkcji „E.T.”, a w pierwszej części kultowego „Harry’ego Pottera” jego głosem mówił Draco Malfoy. Potem na długo zniknął z show-biznesu i skupił się na nauce.

Polecamy: Tak wygląda dziś Wojtuś z Rodziny zastępczej. Czym zajmuje się Michał Włodarczyk?

Sergiusz Żymełka nie zdecydował się związać swojej przyszłości z aktorstwem. Studiował psychologię w biznesie na Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa. Fani nie kryli pozytywnego zaskoczenia, kiedy po 16 latach przerwy postanowił wrócić na ekrany i zagrał w filmie Patryka Vegi „Kobiety mafii 2”. Ulubieniec widzów od czasu do czasu zajmuje się też jeszcze dubbingiem, ale o jego prawdziwym powrocie do aktorstwa nie ma na razie mowy.

Jak dziś wygląda Sergiusz Żymełka? Gwiazdor nie publikuje często nowych zdjęć. W ubiegłym roku pokazał na Instagramie kilka nowych fotografii. Pochodzą one z sierpnia 2022.

Zobaczcie to i inne zdjęcia! 

Sergiusz Żymełka w 2009 roku

Sergiusz Żymełka, 2009 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Sergiusz Żymełka, 2018 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Najnowsze zdjęcia Sergiusza Żymełki

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Czas wąsa.

Post udostępniony przez Sergiusz Żymełka (@sergiuszzymelka)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jak zwykle miła atmosfera w studio :)

Post udostępniony przez Sergiusz Żymełka (@sergiuszzymelka)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.