Sergiusz Żymełka, Rodzina zastępcza
Fot. AKPA
Z ŻYCIA GWIAZD

Po kilkuletnim Filipie z Rodziny zastępczej nie ma już śladu. Tak zmienił się Sergiusz Żymełka

Jak dziś wygląda jego życie?

Olga Figaszewska 30 grudnia 2021 15:02
Sergiusz Żymełka, Rodzina zastępcza
Fot. AKPA

Sergiusz Żymełka zyskał popularność i sympatię widzów rolą w serialu „Rodzina zastępcza”, w którym przez dziesięć lat wcielał się w postać charyzmatycznego Filipa Kwiatkowskiego. Oprócz tego dubbingował bajki i filmy dla młodzieży, ale nagle zniknął z show-biznesu. Jak dziś wygląda jego życie i czym się zajmuje? Ulubieniec widzów ma już 30 lat.

Sergiusz Żymełka – jak dziś wygląda?

Sergiusz Żymełka w kwietniu tego roku obchodził okrągłe trzydzieste urodziny. Przygodę z aktorstwem rozpoczął w wieku zaledwie pięciu lat, kiedy podkładał głos Sammy’emu Parkerowi w filmie „Szczęśliwy dzień”. Na ekranach debiutował jako siedmiolatek, w filmie „Złoto dezerterów”, ale rozpoznawalność i sympatię fanów przyniosła mu rola Filipa w jednym z najbardziej lubianych polskich seriali – „Rodzinie zastępczej”.

Zobacz też: Jako Alutka z „Rodziny Zastępczej” podbiła serca widzów! Co słychać u Joanny Trzepiecińskiej?

Sergiusz Żymełka dorastał na naszych oczach. W jednym z wywiadów przyznał, że produkcja była dla niego „świetną lekcją życia”. „Z dzieciaka, co ma pstro w głowie, zmieniłem się w młodzieńca patrzącego na rzeczywistość nieco poważniej. Wiele nauczyłem się także o zawodzie aktora”, wyjawił Róży Adamcio z portalu gazetapomorska.pl.

Sergiusz Żymełka, Rodzina zastępcza
Fot. AKPA

Sergiusz Żymełka – jak dziś wygląda? Zdjęcia

Aktor pojawiał się także w wielu produkcjach, między innymi w filmach „Wtorek”, „Egoiści” i „Tam, gdzie żyją Eskimosi”, oraz w serialach „Ojciec Mateusz”, „Barwy Szczęścia” czy „Na dobre i na złe”. Zajmował się także dubbingiem, a jego głos jest doskonale znany wielbicielom bajek i filmów familijnych – słyszeliśmy go między innymi w animacji „Bambi” i hitowej produkcji „E.T.”, a w pierwszej części kultowego „Harry’ego Pottera” jego głosem mówił Draco Malfoy. Potem na długo zniknął z show-biznesu i skupił się na nauce.

Polecamy: „Rodzina zastępcza” została zdjęta z anteny 12 lat temu. Jak dziś wyglądają gwiazdy kultowej produkcji? Serialowy Wojtuś zmężniał, a Filip zagrał u Vegi

Sergiusz Żymełka nie zdecydował się związać swojej przyszłości z aktorstwem. Studiował psychologię w biznesie na Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa. Fani nie kryli pozytywnego zaskoczenia, kiedy po 16 latach przerwy postanowił wrócić na ekrany i zagrał w filmie Patryka Vegi „Kobiety mafii 2”. Ulubieniec widzów od czasu do czasu zajmuje się też jeszcze dubbingiem, ale o jego prawdziwym powrocie do aktorstwa nie ma na razie mowy.

Jak dziś wygląda Sergiusz Żymełka? Gwiazdor nie publikuje często nowych zdjęć. W 2021 roku pokazał na Instagramie jedną nową fotografię. Zobaczcie to i inne zdjęcia! 

Sergiusz Żymełka w 2009 roku

Sergiusz Żymełka, 2009 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Sergiusz Żymełka, 2018 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Najnowsze zdjęcia Sergiusza Żymełki

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Czas wąsa.

Post udostępniony przez Sergiusz Żymełka (@sergiuszzymelka)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jak zwykle miła atmosfera w studio :)

Post udostępniony przez Sergiusz Żymełka (@sergiuszzymelka)

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.