Selma Blair
Fot. Getty Images
Z ŻYCIA GWIAZD

Selma Blair nie poddaje się chorobie. Kto jest jej największym wsparciem?

„Mówi, że jestem dzielna i poradzę sobie ze wszystkim!”

Ksenia Krasko 26 lipca 2019 07:51
Selma Blair
Fot. Getty Images

Selma Blair w zeszłym roku ujawniła, że zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane. Aktorka opowiedziała, jak wygląda życie z przewlekłą chorobą neurologiczną i szczerze przyznała, ze nie wie, czego może oczekiwać od swojego umysłu i ciała. Chorobie towarzyszą zaburzenia pamięci, ataki paniki, osłabienie nóg (z tego powodu musi chodzić z laską) i problemy z koordynacją.

Selma Blair o skutkach choroby

Niedawno Selma Blair wyznała, że z jej stan zdrowia wciąż się pogarsza. „Mam stwardnienie rozsiane. Pogarsza mi się. Dzięki łasce pana i sile woli, i wyrozumiałości producentów z Netflixa, mam pracę. Wspaniałą pracę. Jestem niepełnosprawna. Czasem się przewracam. Upuszczam rzeczy. Moja pamięć jest mglista. I moja lewa strona pyta o kierunek zepsutego GPS-a. Ale robimy to. I śmieję się, i nie wiem, co dokładnie będę robiła, ale staram się, jak mogę”, mówiła Blair opisując swoją chorobę. Aktorka ma słabszy wzrok, a najprostsze czynności są dla niej wyzwaniem.

Opublikowała też poruszające zdjęcie, na którym widać, jak syn ścina jej włosy. W ten sposób złożyła Arthurowi życzenia urodzinowe, ubolewając, że nie może być przy nim. „Spałam dwie godziny. Jest ból. W mojej głowie. W moim gardle, gdzie zaczynają się łzy. Chcę go poczuć. Powiedzieć mu, że jestem z niego taka dumna. Przytulić go. I zrobię to. Tylko nie w dzień jego urodzin. [...] Teraz moje dziecko może ścinać włosy mamie, żartować i zapewniać mnie, że jestem wystarczająco dobra. Nawet jeśli nie jesteśmy razem w dniu tych urodzin. Wiem, że jest szczęśliwy z tatą, tańczy i bawi się dziś na plaży. O co jeszcze mogłabym prosić. Wszystkiego najlepszego, synu. Kocham Cię bardzo, mama”, czytamy we wzruszającym poście na Instagramie aktorki.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I slept two hours. There is a pain. In my head. In my throat where the tears start. I want to smell him. Tell him I am so proud of him. Hold him. And I will. Just not on his birthday. Which is today. It was a painful induced labor. He was weeks late according to doctors. I felt fine. He wouldn’t listen. And there was still fluid. But I was pressured , and agreed. Defeated. The inducing was horrific and no dilation. Full labor with no dilation. for 37 hours. I finally asked for an epidural. I was so at their mercy. And I had to protect him. I was scared of motherhood. My friend @juliedesanto , his godmother , drove two hours to be by my side. To hold my stricken face. To tell me I will be a good enough mother. Good enough. And I started to relax. He was born at 1021 this morning. July 25. I even had to fire a doctor who said I needed a c section. And got my beloved dr paul crane back in town to easily deliver our boy. Jason cut the cord and said he looked like me. And now my kid can cut his moms hair and make jokes and assure me just by being him that I am good enough. Even if we aren’t together for this birthday. Which makes tears well, I know he is happy with dad , dancing and playing on the beach later today. What more could I really ask for. Happy birthday. My son. I love you oceans, mama #arthursaintbleick 🖤. @cassblackbird 📸 #cassblackbird

Post udostępniony przez Selma Blair (@selmablair)

Gwiazda udzieliła też poruszającego wywiadu dla magazynu People. Ujawniła, że ​​szczerze powiedziała o swoim stanie zdrowia ośmioletniemu Arthurowi. „Musiał wiele znieść, tak wiele widział. Widział, jak spadam ze schodów, lub biegnę do łazienki, kiedy czułam się źle. Ale Arthur stara się nie patrzeć na moją chorobę z negatywnego punktu widzenia. Mówi: Mama nie jest chora. Mama jest dzielna, poradzi sobie!”, wyznała aktorka.

Selma Blair przyznała również, że poczuła się zaskoczona, gdy dowiedziała się, że Arthur lubi, kiedy odbiera go ze szkoły. „Powiedział: Lubię, kiedy przychodzisz do szkoły, ponieważ sprawiasz, że dzieci śmieją się i odpowiadasz na wszystkie ich pytania”. Aktorka podkreśliła, że nie wstydzi się swojego stanu i tłumaczy dzieciom, dlaczego „zabawnie” chodzi i rozmawia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Selma Blair (@selmablair)

Blair nie ukrywa, że udało jej się utrzymać przyjazną relację z ojcem Arthura, projektantem Jason'em Bleick'em. „Żyję dla mojego syna, on jest moją najlepszą motywacją. Choroba nie jest tragedią, więc mówię sobie: Będziesz żyć, aby być przykładem dla siebie i swojego syna”, powiedziała w rozmowie z People.

Ze względu na zdrowie, Selma Blair praktycznie nie pojawia się na planach filmowych. Jednym z ostatnich projektów, w których wzięła udział, jest serial Another Life, który pojawił się na platformie Netflix 25. lipca. 

Selma Blair ma stwardnienie rozsiane
Fot. Instagram @selmablair

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…