Selma Blair
Fot. Instagram @selmablair
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Selma Blair przez nieuleczalną chorobę musiała ogolić głowę. Opublikowała poruszające zdjęcie...

Jaki jest obecnie stan jej zdrowia?

Weronika Kostyra 26 lipca 2019 17:53
Selma Blair
Fot. Instagram @selmablair

Selma Blair wyjawiła, że choruje na stwardnienie rozsiane. 47-letnią gwiazdę znamy między innymi z ról w filmach Legalna blondynka oraz Szkoła uwodzenia. Aktorka postanowiła relacjonować swoją walkę z nieuleczalną chorobą w mediach społecznościowych. Nie uważa, że powinna ją ukrywać lub traktować, jako coś wstydliwego. Niestety jej stan stale się pogarsza. Niedawno trafiła do szpitala i musiała całkowicie ogolić swoją głowę.

Selma Blair musiała ogolić głowę prze chorobę

Prywatnie aktorka jest mamą siedmioletniego Arthura. Niestety prze postępująca chorobę nie może już sama się nim opiekować. Szczególnie trudny był dla niej pobyt w szpitalu, ponieważ bardzo tęskniła za synem. Niedawno opublikowała nagranie, na którym syn obcina jej włosy. Teraz ogłosiła, że opuszcza szpital i pokazała, jak wygląda z ogoloną głową. „Jestem wypisana spod opieki niesamowitego zespołu pielęgniarek i lekarza, który wierzy w moje uzdrowienie tak samo jak ja. To był proces. I nadal nim będzie. Mój układ immunologiczny jest osłabiony przez co najmniej trzy miesiące. Więc proszę bez buziaków. (…) Dziękuję Wam wszystkim za Waszą miłość i wsparcie oraz świetną okładkę @people. Teraz widzę rzeczy o wiele wyraźniej. I jestem podekscytowana, że dzielę się moją historią, kiedy jestem gotowa. Na razie muszę dojść do siebie. I mam świetny@ the_alinker_world (rower dla osób z niepełnosprawnością – przy. red.), więc muszę lecieć. Pa!!!!!! To najlepszy prezent, jaki mogę dać Arthurowi”, napisała na Instagramie.

Selma Blair od 15 lat ma symptomy choroby, ale poprawnie zdiagnozowano je po upływie długiego czasu. Od tamtej pory choroba postępuje bardzo szybko. Przez stwardnienie rozsiane aktorka ma trudności z kontrolowaniem ruchów i drży jej głos. Musi poruszać się o lasce. Ma też słabszy wzrok i wiele codziennych czynności jest dla niej zbyt trudnych. Selma Blair postanowiła głośno mówić o swojej chorobie, bo chce, aby inne kobiety nie popełniały tych samych błędów przy leczeniu. Gdyby aktorka konsultowała swoje zdrowie z innymi lekarzami może wcześniej udałoby się ustalić, co jej dolega. „Jestem niepełnosprawna. Czasem się przewracam. Upuszczam rzeczy. Moja pamięć jest mglista. I moja lewa strona pyta o kierunek zepsutego GPS-a. Ale robimy to. I śmieję się, i nie wiem, co dokładnie będę robiła, ale staram się, jak mogę”, wyjawiła w październiku, kiedy po raz pierwszy przyznała się do choroby. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Today is a banner day. I am being discharged from the care of an incredible team of nurses and techs and a visionary Dr. who believes in my healing as much as I do. This has been a process. And will continue to be one. I am immunocompromised for next three months at least. So no kisses please. I wanted to make sure any complications that might arise here were my private space. And we got through brilliantly. I thank you all for your love and support and that extra dose of great with a @people cover. I see things so much more clearly now. And I am excited to share this journey when I am ready. For now, I have recovery. And a great @the_alinker_world so I gotta split. Bye!!!!!! This is the best gift I could give to Arthur. #newimmunesystem #whodis? 🎂

Post udostępniony przez Selma Blair (@selmablair)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I slept two hours. There is a pain. In my head. In my throat where the tears start. I want to smell him. Tell him I am so proud of him. Hold him. And I will. Just not on his birthday. Which is today. It was a painful induced labor. He was weeks late according to doctors. I felt fine. He wouldn’t listen. And there was still fluid. But I was pressured , and agreed. Defeated. The inducing was horrific and no dilation. Full labor with no dilation. for 37 hours. I finally asked for an epidural. I was so at their mercy. And I had to protect him. I was scared of motherhood. My friend @juliedesanto , his godmother , drove two hours to be by my side. To hold my stricken face. To tell me I will be a good enough mother. Good enough. And I started to relax. He was born at 1021 this morning. July 25. I even had to fire a doctor who said I needed a c section. And got my beloved dr paul crane back in town to easily deliver our boy. Jason cut the cord and said he looked like me. And now my kid can cut his moms hair and make jokes and assure me just by being him that I am good enough. Even if we aren’t together for this birthday. Which makes tears well, I know he is happy with dad , dancing and playing on the beach later today. What more could I really ask for. Happy birthday. My son. I love you oceans, mama #arthursaintbleick 🖤. @cassblackbird 📸 #cassblackbird

Post udostępniony przez Selma Blair (@selmablair)

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?