Ryszard Kotys na co zmarł?
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Ryszard Kotys doczekał się nowego nagrobka

Aktor odszedł kilka miesięcy temu

Olga Figaszewska 13 października 2021 11:05
Ryszard Kotys na co zmarł?
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Ryszard Kotys odszedł kilka miesięcy temu, 27 stycznia w wieku 88 lat. Sympatię widzów zdobył rolą Mariana Paździocha w serialu Świat według Kiepskich. Ostatnie pożegnanie aktora miało charakter świecki, było ciche i skromne. Ryszard Kotys spoczął na cmentarzu w Lusowie w województwie wielkopolskim. Niedawno aktor doczekał się nowego nagrobka.

Nowy nagrobek Ryszarda Kotysa

Dla fanów zawsze pozostanie Marianem Paździochem z serialu Świat według Kiepskich. Wielbicielom jego talentu trudno było przyjąć informację o śmierci aktora. Ryszard Kotys odszedł na początku 2021 roku po walce z chorobą.

W pięknych słowach wypowiadali się o nim znajomi i przyjaciele. „Rysiek – człowiek legenda, aktor legenda, te 150 ról filmowych nie wzięło się znikąd. To, że grając postać złą, złośliwą, czyli owego Paździocha, potrafił zaskarbić sobie uwielbienie publiczności, to świadczy o jego wielkości, o jego talencie, jego wszechstronności”, dodawał Andrzej Grabowski. Z kolei Nina Terentiew podkreślała:

„Pomimo że był wielkim aktorem, o czym świadczy wiele zagranych ról, nie lubił być w centrum zainteresowania. A jednak swoją skromnością, wielką klasą, charyzmą i ogromnym szacunkiem do pracy skupiał na sobie uwagę”.

Zobacz też: Rodzina była dla niego najważniejsza. Kim są synowie Ryszarda Kotysa?

Pogrzeb aktora odbył się w tajemnicy. W ostatniej drodze towarzyszyli mu najbliżsi. Ryszard Kotys został pochowany na cmentarzu w Lusowie.

Niedawno na facebookowym profilu Niezapomniani. Cmentarne historie pojawiło się zdjęcie, przedstawiające nagrobek Ryszarda Kotysa. Zostało ono opublikowane przez pana Kacpra Michalskiego. Kamienny pomnik jest bardzo oryginalny, ma nieregularny kształt płyty i prosty napis. Nie zabrakło na nim roślinności między szczelinami kamienia.

Zobacz też: „Rysiek – człowiek legenda, aktor legenda”. Andrzej Grabowski o śmierci Ryszarda Kotysa

TAGI #pogrzeb

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.