Ryszard Kotys na co zmarł?
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Ryszard Kotys doczekał się nowego nagrobka

Aktor odszedł kilka miesięcy temu

Olga Figaszewska 13 października 2021 11:05
Ryszard Kotys na co zmarł?
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Ryszard Kotys odszedł kilka miesięcy temu, 27 stycznia w wieku 88 lat. Sympatię widzów zdobył rolą Mariana Paździocha w serialu Świat według Kiepskich. Ostatnie pożegnanie aktora miało charakter świecki, było ciche i skromne. Ryszard Kotys spoczął na cmentarzu w Lusowie w województwie wielkopolskim. Niedawno aktor doczekał się nowego nagrobka.

Nowy nagrobek Ryszarda Kotysa

Dla fanów zawsze pozostanie Marianem Paździochem z serialu Świat według Kiepskich. Wielbicielom jego talentu trudno było przyjąć informację o śmierci aktora. Ryszard Kotys odszedł na początku 2021 roku po walce z chorobą.

W pięknych słowach wypowiadali się o nim znajomi i przyjaciele. „Rysiek – człowiek legenda, aktor legenda, te 150 ról filmowych nie wzięło się znikąd. To, że grając postać złą, złośliwą, czyli owego Paździocha, potrafił zaskarbić sobie uwielbienie publiczności, to świadczy o jego wielkości, o jego talencie, jego wszechstronności”, dodawał Andrzej Grabowski. Z kolei Nina Terentiew podkreślała:

„Pomimo że był wielkim aktorem, o czym świadczy wiele zagranych ról, nie lubił być w centrum zainteresowania. A jednak swoją skromnością, wielką klasą, charyzmą i ogromnym szacunkiem do pracy skupiał na sobie uwagę”.

Zobacz też: Rodzina była dla niego najważniejsza. Kim są synowie Ryszarda Kotysa?

Pogrzeb aktora odbył się w tajemnicy. W ostatniej drodze towarzyszyli mu najbliżsi. Ryszard Kotys został pochowany na cmentarzu w Lusowie.

Niedawno na facebookowym profilu Niezapomniani. Cmentarne historie pojawiło się zdjęcie, przedstawiające nagrobek Ryszarda Kotysa. Zostało ono opublikowane przez pana Kacpra Michalskiego. Kamienny pomnik jest bardzo oryginalny, ma nieregularny kształt płyty i prosty napis. Nie zabrakło na nim roślinności między szczelinami kamienia.

Zobacz też: „Rysiek – człowiek legenda, aktor legenda”. Andrzej Grabowski o śmierci Ryszarda Kotysa

TAGI #pogrzeb

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.