Ada Rusowicz, 1968 rok
Fot. Wojtek Laski/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Sensacyjne doniesienia! Ada Rusowicz i David Bowie mieli romans?!

Kulisy ich relacji ujawnił jeden z tygodników

Konrad Szczęsny 18 października 2019 13:21
Ada Rusowicz, 1968 rok
Fot. Wojtek Laski/East News

Tego nie wiedział nikt. Gorący romans Polki i legendarnego muzyka miał podobno miejsce pod koniec lat 60. ubiegłego wieku. Jego kulisy ujawnił jeden z tygodników. Co tak naprawdę łączyło Adę Rusowicz i Davida Bowiego?

Romans Ady Rusowicz i Davida Bowiego

Poznali się w 1968 roku na Malcie. Ona przeżywała zawód miłosny i miała złamane przez Czesława Niemena serce. Nie podejrzewała, że występ na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki zaowocuje płomiennym romansem z legendą muzyki. Podobno David Bowie, który był jednym z uczestników muzycznego wydarzenia, od razu uległ urokowi wokalistki Niebiesko-Czarnych.

„David natychmiast zwrócił uwagę na piękną Polkę. Zaczęli spędzać ze sobą coraz więcej czasu. Ona na chwilę zapomniała o rozterkach serca. Dla niego był to także trudny okres, bo ukochany ojciec zmagał się ze śmiertelną chorobą. Między Adą i Davidem rosła wzajemna fascynacja”, relacjonuje tygodnik „Na żywo”.

Z biegiem czasu sympatia zaczęła przeradzać się w uczucie. Ada Rusowicz udała się nawet do mieszkania Bowiego do stolicy Wielkiej Brytanii!

„Któregoś dnia Bowie dawał solowy koncert dla załogi okrętu USS Saratoga, stojącego w porcie Valletty i przemycił tam Adę. Później zaprosił ją do siebie do Londynu, a ona pojechała do niego. Spędzili razem kilka dni”, twierdzi tygodnik.

Koniec romansu Ady Rusowicz i Davida Bowiego

Choć wydawało się, że znajomość ma szansę przerodzić się w coś więcej, los zadrwił z zakochanych. Gdy ojciec Davida Bowiego zmarł, zaczęli się od siebie oddalać. Wkrótce potem Ada Rusowicz związała się z Wojciechem Kordą i to z nim zaczęła układać sobie życie. Owocem ich związku są dzieci: Ania i Bartek.

Z kolei Brytyjczyk po śmierci ojca popadł w depresję. W 1970 roku wziął natomiast ślub z modelką Angelą Barnett.

Co jednak ciekawe, całą historię ma znać... córka Ady Rusowicz. Według relacji „Na żywo”, opowiedziała jej ją Wanda Kwietniewska, najbliższa przyjaciółka nieżyjącej wokalistki Niebiesko-Czarnych. Wśród pamiątek, które odziedziczyła Ania, znajdować ma się ponoć miłosny list, który napisał do jej mamy zakochany po uszy David Bowie... 

Związki i romanse Davida Bowiego

Od 1970 do 1980 był mężem modelki Angeli Barnett. Jednak już w dniu zaręczyn oświadczył, że jej nie kocha. Jak sama stwierdziła, „w ciągu pierwszych 6 tygodni naszej znajomości poznałam 14 osób, z którymi spał”. Był organizatorem i aktywnym uczestnikiem orgii. Sypiał zarówno z kobietami, jak i mężczyznami. Na jego liście znajdowali się m.in. Elizabeth Taylor, Marianne Faithfull i Susanne Sarandon. W 1973 roku żona nakryła go w łóżku z samym Mickiem Jaggerem! 

„Nie tylko byli razem w łóżku, ale też byli nadzy. Moja asystentka śmiała się w kuchni, kiedy przyszłam do domu. Powiedziała: „Nie uwierzysz: David i Mick Jagger”. Poszłam na górę, zapukałam i powiedziałam: „Dzień dobry, chłopcy. Gotowi na śniadanie?”. Weszłam do sypialni i zobaczyłam Davida pośród tych wszystkich poduszek i kołder i wystającą z boku nogę Jaggera. Powiedziałam: „Panowie mieli dobrą noc?”, relacjonowała w rozmowie z „The Sun”.

Przyznała jednak, że mógł być to romans powodowany... chęcią uwiedzenia głównego muzycznego rywala w świecie rocka!

„Zresztą, nie sądzę, żeby to był jakiś wielki romans. Prawdopodobnie były to takie pijackie obmacywanki ”, stwierdziła.

Drugi ślub wziął 24 kwietnia 1992 roku z somalijską modelką Iman. Jest ojcem dwójki dzieci: Duncana Jonesa z pierwszego małżeństwa oraz Alexandrii Zahry Jones z drugiego  

Ada Rusowicz miała mieć w 1968 roku romans z Davidem Bowie:

Ada Rusowicz, 1968 rok
Fot. Wojtek Laski/East News

David Bowie od pierwszego spotkania uległ urokowi Polki:

Dawid Bowie
Fot. Photoshot/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…