KRÓLEWSKIE ŻYCIE

To ona miała zostać żoną księcia Karola. Przed oświadczynami paskudnie ją potraktował...

Kim była Anna Wallace?

Gabriela Czernecka 11 marca 2019 15:58

Żoną księcia Karola mógł być ktoś inny niż Diana! Zanim następca brytyjskiego tronu zaczął na poważnie myśleć o niej czy o Camilli, na jego drodze stanęła Anna Wallace. Była jedną z największych piękności Zjednoczonego Królestwa. Imponowała księciu swoimi zdolnościami łowieckimi, inteligencją i ognistym temperamentem, który miał przypaść do gustu arystokracie. Najprawdopodobniej zostałaby wybranką serca księcia Walii, gdyby nie jego... niewłaściwe zachowanie.

Anna Wallace mogła być żoną księcia Karola

Do jednego z najciekawszych i najbardziej burzliwych związków w historii brytyjskiej monarchii, czyli małżeństwa księżnej Diany i księcia Karola, mogło w ogóle nie dojść! Przez długi czas następca brytyjskiego tronu był szaleńczo zakochany w Annie Wallace. Blondynka uznawana była za jedną z najpiękniejszych kobiet w Wielkiej Brytanii. Była jego ostatnią oficjalną kochanka przed Dianą Spencer.

Pomimo wielu starań i kilkukrotnych próśb o małżeństwo, Anna Wallace pozostawała obojętna na urok księcia Walii. Podobno gdy już zaczęła na poważnie o nim myśleć, świadoma tego, co ją czeka, jeśli zdecyduje się zostać jego żoną, książę zachował się wobec niej skandalicznie! 

W trakcie jednego z przyjęć na brytyjskim dworze, Karol miał zupełnie lekceważyć swoją wybrankę, a nawet, zaczepiać inne uczestniczki przyjęcia. Zdenerwowana i zaskoczona jego reakcją Wallace miała podziękować wtedy arystokracie za związek. „Przez cały wieczór zostawiłeś mnie samą i teraz będziesz musiał beze mnie kontynuować ten wieczór i przyszłość beze mnie. Mówię nie”, miała powiedzieć do księcia gdy ten po kilku godzinach próbował zaprosić ją do tańca. Brytyjka wyznała po latach, że nigdy nie została tak upokorzona. Jakiś czas później wyszła za Johnny’ego Heskelha, z którym jednak nie umiała stworzyć trwałej relacji.

Niektóre źródła podają, że Karol odetchnął wówczas z ulgą, gdyż zdecydował się na ten krok tylko dlatego, że królowa naciskała na to, by w końcu się ustatkował. Wcześniej w 1980 roku oświadczył się Lady Amandzie Knatchbull, która również odrzuciła jego oświadczyny. Na Karolu ciążyła ogromna presja, by znaleźć sobie odpowiednią wybrankę. Dalszą część historii już znamy, Karol został mężem Diany, z którą rozwiódł się w 1996 roku. Ta rok później zginęła w tragicznym wypadku samochodowym w Paryżu. Niedługo później Karol oficjalnie spotykał się z księżną Camillą, z którą ostatecznie wziął ślub 9 kwietnia 2005 roku.  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.