Agnieszka Czekańska, Młode Wilki, lata 90. XX wieku
Fot. Maciej Czajkowski / Studio69 / Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

Dla Agnieszki Czekańskiej rola w filmie „Młode Wilki” była przekleństwem! Co dziś robi i jak wygląda aktorka?

Romans z Jarosławem Jakimowiczem zniszczył jej karierę?!

Damian Brillowski 1 listopada 2022 09:01
Agnieszka Czekańska, Młode Wilki, lata 90. XX wieku
Fot. Maciej Czajkowski / Studio69 / Forum

Agnieszka Czekańska zyskała sporą popularność dzięki roli Doroty w filmie „Młode Wilki”. Na planie znalazła też uczucie: bez pamięci zakochała się w Jarosławie Jakimowiczu, z którym połączył ją płomienny romans. Jednak wystarczył jeden wywiad i ukochany boleśnie zranił aktorkę... Kiedy po tym upokorzeniu kobieta zdecydowała się z nim zerwać, dowiedziała się,  że z ich wspólnego filmu wycięto większość scen z jej udziałem. Choć jej kariera filmowa legła w gruzach, to filmowa Dorota znalazła szczęście w innej branży. Dziś ma 53 lata. Czym się zajmuje? Zobacz, jak zmieniła się Agnieszka Czekańska!

Agnieszka Czekańska zdobyła sławę w filmie „Młode Wilki”

Agnieszka Czekańska przyszła na świat 13 kwietnia 1969 roku, zatem niedawno świętowała 53 urodziny. Mając 23 lata została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Warszawie. Na ekranie zadebiutowała w 1992 roku, rolą Beaty Ruszkowskiej w serialu dla młodzieży „Żegnaj, Rockefeller”. Dwa lata później zagrała w filmie „Faustyna” opowiadającym o życiu siostry Faustyny Kowalskiej. W międzyczasie zagrała w Teatrze Telewizji i współpracowała z Janem Englertem. 

Przełom w jej karierze miał nastąpić w 1995 roku, kiedy dostała rolę Doroty w filmie „Młode Wilki”, w reżyserii Jarosława Żamojdy. Produkcja skupiała się wokół młodych ludzi szukających szczęścia i wielkich pieniędzy. Na planie filmowym młodej aktorce towarzyszyli tacy gwiazdorzy jak: Jan Nowicki, Piotr Szwedes, Paweł Deląg, Dariusz Kordek czy Jarosław Jakimowicz. 

Czytaj także: Joanna Samojłowicz 25 lat temu zachwycała w „Kilerze", jednak z czasem zniknęła. Jak dzisiaj wygląda jej życie?

Agnieszka Czekańska, Młode Wilki, lata 90. XX wieku
Fot. Maciej Czajkowski / Studio69 / Forum

Agnieszka Czekańska, "Młode Wilki", lata 90. XX wieku

Jarosław Jakimowicz, Agnieszka Czekańska, 1998 rok
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Jarosław Jakimowicz, Agnieszka Czekańska, 1998 rok

Agnieszka Czekańska i Jarosław Jakimowicz: historia miłości

Według medialnych doniesień pomiędzy Agnieszką Czekańską a Jarosławem Jakimowiczem narodziło się na planie „Młodych Wilków” gorące uczucie. Filmowa Dorota była szaleńczo zakochana w przystojnym aktorze. W wywiadach nazywała go swoim „narzeczonym” i podkreślała, że chciałaby spędzić u jego boku resztę życia. Zgodziła się również zagrać w teledysku „Nastroje”, Jarka Wasika, w którym wspólnie z Jakimowiczem wystąpili w scenie przepełnionej erotyzmem. Mimo wielkiej namiętności, zakochanym nie udało się uchronić przed kłótniami. Tygodnik „Rewia” pisał, że „ich związek był długi, ale bardzo burzliwy i naznaczony licznymi odejściami i powrotami”.  

Po premierze „Młodych Wilków” kariera Agnieszki Czekańskiej stanęła w miejscu. Wielkie nadzieje o sławie spełzły na niczym. Owszem aktorka zagrała jeszcze w takich produkcjach jak „Złotopolscy”, „Kasia i Tomek”, „13 posterunek”, „Na dobre i na złe”, „Klan” czy „Pensjonat pod Różą”, ale w większości były to role epizodyczne. Z czasem okazało się, że kobieta odnalazła szczęście w innym zawodzie. 

Czytaj także: Marcin Dorociński jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci. Co jeszcze wiemy o jego życiu prywatnym?

Jarosław Jakimowicz, Agnieszka Czekańska, około 2000 roku
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Jarosław Jakimowicz, Agnieszka Czekańska, około 2000 roku

Agnieszka Czekańska na planie serialu „Klan”, 2001 rok
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Agnieszka Czekańska na planie serialu „Klan”, 2001 rok

Co dziś robi i jak wygląda Agnieszka Czekańska? 

Dzisiaj Agnieszka Czekańska spełnia się w roli lektorki. Od 2013 roku prowadzi własny biznes, świadczący usługi w zakresie nagrań dźwiękowych. Jej głównym zajęciem jest praca przy reklamach. Od 10 lat pełni też funkcję lektorki wszystkich odcinków serialu paradokumentalnego „Ukryta prawda” emitowanego na antenie TVN. 

„Głównie pracuję w reklamie. „Ukryta prawda” to mój pierwszy serial (...) Nie lubię reklam „reklamiarskich”: u nas najtaniej, najlepiej, super, kup, kup, kup! Ale są reklamy zabawne, najbardziej lubię takie z poczuciem humoru, że można się trochę powygłupiać, trochę pograć, żeby coś zrobić inaczej – nie tylko lektorsko”, ujawniła w wywiadzie dla portalu „Polscy Lektorzy”.

Jednocześnie dodała, że praca lektorki nie należy do łatwych i stabilnych. „Praca lektora nie ma w sobie nic stałego. Miesiąc do miesiąca nie jest podobny, nie można nic zaplanować, bo czasem pracy w kolejnym miesiącu jest cztery razy mniej niż w poprzednim”, zdradziła. 

Agnieszka Czekańska po bolesnych perypetiach z Jarosławem Jakimowiczem unika życia na świeczniku. Nie afiszuje się, ze swoim życiem prywatnym i nie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych. Z kolei w mediach społecznościowych ma umieszczone zaledwie kilka zdjęć. W wywiadzie dla portalu „Polscy Lektorzy” kobieta wytłumaczyła, dlaczego tak mocno strzeże swojej prywatności. „Miałam dosyć przykre doświadczenia i nie chcę takich klimatów. Uważam, że jest to niepotrzebne, przynajmniej mi”, przyznała. 

Co istotne, Agnieszka Czekańska nie porzuciła aktorstwa. Dalej gra w popularnych serialach i filmach. „Chodzę na zdjęcia próbne, jeśli zaprasza mnie jakaś produkcja. Sama nigdzie nie wpycham się na siłę i za wszelką cenę”, oznajmiła w wywiadzie dla „Tele Tygodnia”. Ostatnio wystąpiła w epizodycznych rolach w serialach „Ojciec Mateusz” i „Komisarz Aleks”, a także w filmie „W lesie dziś nie zaśnie nikt”. 

Zobacz, jak obecnie wygląda Agnieszka Czekańska, gwiazda filmu „Młode Wilki”.  

Czytaj także: Damian Michałowski to prywatnie szczęśliwy mąż. Jego żona ma powód, dla którego unika kamer...

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.