Agnieszka Czekańska, Młode Wilki, lata 90. XX wieku
Fot. Maciej Czajkowski / Studio69 / Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

Dla Agnieszki Czekańskiej rola w filmie „Młode Wilki” była przekleństwem! Co dziś robi i jak wygląda aktorka?

Romans z Jarosławem Jakimowiczem zniszczył jej karierę?!

Damian Brillowski 1 sierpnia 2022 15:51
Agnieszka Czekańska, Młode Wilki, lata 90. XX wieku
Fot. Maciej Czajkowski / Studio69 / Forum

Rola Doroty w filmie „Młode Wilki” przyniosła ogromną popularność Agnieszce Czekańskiej. Na planie kobieta bez pamięci zakochała się w Jarosławie Jakimowiczu, z którym połączył ją płomienny romans. Wystarczył jednak jeden wywiad, by mężczyzna boleśnie zranił młodą aktorkę... Gdy po tym upokorzeniu zerwała z ukochanym, dowiedziała się, że z ich wspólnego filmu została wycięta większość scen z jej udziałem. Jej kariera legła w gruzach, lecz filmowa Dorota odnalazła szczęście w innej branży. Czym dzisiaj zajmuje się Agnieszka Czekańska? W tym roku skończyła 53 lata. Zobacz, jak się zmieniła!

Agnieszka Czekańska zdobyła sławę w filmie „Młode Wilki”

Agnieszka Czekańska przyszła na świat 13 kwietnia 1969 roku, zatem niedawno świętowała 53 urodziny. Mając 23 lata została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Warszawie. Na ekranie zadebiutowała w 1992 roku, rolą Beaty Ruszkowskiej w serialu dla młodzieży „Żegnaj, Rockefeller”. Dwa lata później zagrała w filmie „Faustyna” opowiadającym o życiu siostry Faustyny Kowalskiej. W międzyczasie zagrała w Teatrze Telewizji i współpracowała z Janem Englertem. 

Przełom w jej karierze miał nastąpić w 1995 roku, kiedy dostała rolę Doroty w filmie „Młode Wilki”, w reżyserii Jarosława Żamojdy. Produkcja skupiała się wokół młodych ludzi szukających szczęścia i wielkich pieniędzy. Na planie filmowym młodej aktorce towarzyszyli tacy gwiazdorzy jak: Jan Nowicki, Piotr Szwedes, Paweł Deląg, Dariusz Kordek czy Jarosław Jakimowicz. 

Czytaj także: Skradł serca widowni jako Rudy ze „Złotopolskich”. Co słychać u Arkadiusza Janiczka?

Agnieszka Czekańska, Młode Wilki, lata 90. XX wieku
Fot. Maciej Czajkowski / Studio69 / Forum

Agnieszka Czekańska, "Młode Wilki", lata 90. XX wieku

Jarosław Jakimowicz, Agnieszka Czekańska, 1998 rok
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Jarosław Jakimowicz, Agnieszka Czekańska, 1998 rok

Agnieszka Czekańska i Jarosław Jakimowicz: historia miłości

Według medialnych doniesień pomiędzy Agnieszką Czekańską a Jarosławem Jakimowiczem narodziło się na planie „Młodych Wilków” gorące uczucie. Filmowa Dorota była szaleńczo zakochana w przystojnym aktorze. W wywiadach nazywała go swoim „narzeczonym” i podkreślała, że chciałaby spędzić u jego boku resztę życia. Zgodziła się również zagrać w teledysku „Nastroje”, Jarka Wasika, w którym wspólnie z Jakimowiczem wystąpili w scenie przepełnionej erotyzmem. Mimo wielkiej namiętności, zakochanym nie udało się uchronić przed kłótniami. Tygodnik „Rewia” pisał, że „ich związek był długi, ale bardzo burzliwy i naznaczony licznymi odejściami i powrotami”.  

Po premierze „Młodych Wilków” kariera Agnieszki Czekańskiej stanęła w miejscu. Wielkie nadzieje o sławie spełzły na niczym. Owszem aktorka zagrała jeszcze w takich produkcjach jak „Złotopolscy”, „Kasia i Tomek”, „13 posterunek”, „Na dobre i na złe”, „Klan” czy „Pensjonat pod Różą”, ale w większości były to role epizodyczne. Z czasem okazało się, że kobieta odnalazła szczęście w innym zawodzie. 

Czytaj także: Michał Żebrowski zdradził płeć dziecka! Aktor zdobył się na niecodzienny żart

Jarosław Jakimowicz, Agnieszka Czekańska, około 2000 roku
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Jarosław Jakimowicz, Agnieszka Czekańska, około 2000 roku

Agnieszka Czekańska na planie serialu „Klan”, 2001 rok
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Agnieszka Czekańska na planie serialu „Klan”, 2001 rok

Co dziś robi i jak wygląda Agnieszka Czekańska? 

Dzisiaj Agnieszka Czekańska spełnia się w roli lektorki. Od 2013 roku prowadzi własny biznes, świadczący usługi w zakresie nagrań dźwiękowych. Jej głównym zajęciem jest praca przy reklamach. Od 10 lat pełni też funkcję lektorki wszystkich odcinków serialu paradokumentalnego „Ukryta prawda” emitowanego na antenie TVN. 

„Głównie pracuję w reklamie. „Ukryta prawda” to mój pierwszy serial (...) Nie lubię reklam „reklamiarskich”: u nas najtaniej, najlepiej, super, kup, kup, kup! Ale są reklamy zabawne, najbardziej lubię takie z poczuciem humoru, że można się trochę powygłupiać, trochę pograć, żeby coś zrobić inaczej – nie tylko lektorsko”, ujawniła w wywiadzie dla portalu „Polscy Lektorzy”.

Jednocześnie dodała, że praca lektorki nie należy do łatwych i stabilnych. „Praca lektora nie ma w sobie nic stałego. Miesiąc do miesiąca nie jest podobny, nie można nic zaplanować, bo czasem pracy w kolejnym miesiącu jest cztery razy mniej niż w poprzednim”, zdradziła. 

Agnieszka Czekańska po bolesnych perypetiach z Jarosławem Jakimowiczem unika życia na świeczniku. Nie afiszuje się, ze swoim życiem prywatnym i nie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych. Z kolei w mediach społecznościowych ma umieszczone zaledwie kilka zdjęć. W wywiadzie dla portalu „Polscy Lektorzy” kobieta wytłumaczyła, dlaczego tak mocno strzeże swojej prywatności. „Miałam dosyć przykre doświadczenia i nie chcę takich klimatów. Uważam, że jest to niepotrzebne, przynajmniej mi”, przyznała. 

Co istotne, Agnieszka Czekańska nie porzuciła aktorstwa. Dalej gra w popularnych serialach i filmach. „Chodzę na zdjęcia próbne, jeśli zaprasza mnie jakaś produkcja. Sama nigdzie nie wpycham się na siłę i za wszelką cenę”, oznajmiła w wywiadzie dla „Tele Tygodnia”. Ostatnio wystąpiła w epizodycznych rolach w serialach „Ojciec Mateusz” i „Komisarz Aleks”, a także w filmie „W lesie dziś nie zaśnie nikt”. 

Zobacz, jak obecnie wygląda Agnieszka Czekańska, gwiazda filmu „Młode Wilki”.  

Czytaj także: Jarosław Bieniuk wspomina Anię Przybylską. Udostępnił ich prywatne, archiwalne zdjęcie

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…