Justyna Kowalczyk, VIVA! październik 2011
Fot. Materiały prasowe Mercedes
Z ŻYCIA GWIAZD

„Mimo że jest sławna i ma pieniądze, to jej współczuję”. Siostra o Justynie Kowalczyk!

Poświęciła całe swoje życie karierze sportowej...

Weronika Kostyra 12 kwietnia 2018 07:30
Justyna Kowalczyk, VIVA! październik 2011
Fot. Materiały prasowe Mercedes

Justyna Kowalczyk wiele razy zapowiadała już koniec kariery. „Myślę, że to koniec pucharowych występów. Sport był całym moim życiem. Teraz pozostanie mi tylko chodzenie na nartach dla przyjemności”, napisała niedawno na Twitterze. Sportsmenka walczy nie tylko zawodowo... Kilka lat temu udzieliła niezwykle szczerego wywiadu, w którym przyznała się do depresji i poronienia. Zawodniczka poświęciła swoje życie karierze sportowej, niestety jej życie prywatne nie układa się tak dobrze.

Dramat Justyny Kowalczyk

Szczególnie trudne były dla niej ostatnie lata. Justyna Kowalczyk marzyła o założeniu rodziny. Niestety utrata dziecka wywołała u niej głęboką depresję, z którą walczy do tej pory. „Wciąż nie zasypiam bez leków nasennych i to mocnych”, powiedziała w Gazecie Wyborczej. Zmagała się też z prześladowaniami przez psychofana. „Rzeczy, które wypisywał do mnie na Facebooku, nie nadają się do publikacji. Bałam się go od dawna. Bo nikogo nie boję się tak bardzo jak fanatyków. Nie wiem, czy ingerencja policji coś w sprawie tego natręta zmieni. Choć mam nadzieję”, wyznała wtedy.

Mimo że jest sławna i ma pieniądze, to jej współczuję. Nie chciałabym być w jej sytuacji.

Jedynie jej bliscy widzą jak jej ciężko. „Mimo że jest sławna i ma pieniądze, to jej współczuję. Nie chciałabym być w jej sytuacji”, wyznała w magazynie Rewia jej siostra, Ilona Kowalczyk. „Siostra jest zmęczona fizycznie i psychicznie. Ostatnie lata startów były z jej strony poświęceniem”, potwierdza brat mistrzyni, Tomasz.

Kariera sportowa wymagała od niej poświęceń. Teraz jednak trudno rozpocząć jej własne życie. „Tylko ona wie, ile razy w ciągu swoich 35 lat pokonała drogę z nieba do piekła i z powrotem”, zdradził jej ojciec, Józef Kowalczyk. „Najbardziej końca jej kariery nie mogła doczekać się mama Janina. Gdy córka skończyła 30 lat, zaczęła ją przekonywać, żeby dała sobie spokój z nartami. Powtarzała jej, że ma pomyśleć o sobie i założeniu rodziny”, opowiedział.

Sport przez lata był jej pasją, a później pracą. Okazało się także, że ze względów zdrowotnych był dla Justyny Kowalczyk konieczny. Gdy była niemowlęciem poważnie zachorowała – przeszła poważną infekcję wirusową przewodu pokarmowego. Lekarze powiedzieli, że nie będzie chodzić. „Córkę uratował ruch”, wyznał Józef Kowalczyk.

Przez lata kariera była dla niej priorytetem, ale teraz chciałaby ułożyć sobie życie i założyć własny dom. Ma mieszkania w Krakowie, Warszawie i Zakopanem, lecz na rodzinne ciepło może liczyć w domu rodziców. „Justyna powinna zacząć żyć. Życzę jej, żeby poukładała sobie życie”, mówi jej siostra. 

Justyna Kowalczyk zemdlała podczas Tour de Ski
Fot. ONS

Justyna Kowalczyk w kolorowym swetrze

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…