KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Kto zostanie rodzicami chrzestnymi pierwszego dziecka Meghan i Harry'ego?

Nie będą to Kate i William, ale równie znane pary

Gabriela Czernecka 9 marca 2019 06:40

Kto zostanie rodzicami chrzestnymi pierwszego dziecka Meghan i Harry'ego? Taką informację para książęca Sussex poda dopiero w dniu chrztu ich potomka, ale serwisy plotkarskie już debatują na temat tego, kogo Meghan i Harry wybiorą na rodziców chrzestnych swojego royal baby. Propozycji jest kilka. Wiadomo jednak, że nie będą to Kate i William czy Karol i Camilla. Kto w takim razie? Sprawdzamy! 

Rodzice chrzestni dziecka Harry'ego i Meghan 

Pierwsze informacje na temat rodziców chrzestnych pierwszego dziecka Meghan i Harry'ego pojawiły się już w listopadzie. Wówczas sugerowano, że tę wyjątkową funkcję młode małżeństwo zdecyduje się przydzielić Kate i Williamowi. Jak mówi jednak jedna z królewskich tradycji, nie jest to możliwe. Na rodziców chrzestnych w rodzinie królewskiej wybiera się tylko najbliższych przyjaciół bądź... współpracowników. Najczęściej zostają nimi więc osoby, które nie są bliskimi członkami rodziny, ale są zaliczane do ścisłego grona brytyjskiej rodziny królewskiej. 

Clooneyowie rodzicami chrzestnymi dziecka Meghan

Dlatego też, gdy na świecie pojawił się książę Louis, trzecie dziecko Kate i Williama, Meghan nie została chrzestną, choć wielu sądziło, że tak właśnie się stanie. Teraz książęca para Sussex intensywnie rozmyśla nad tym, kto mógłby zostać rodzicami chrzestnymi ich pierwszego dziecka. Jeszcze w ubiegłym roku  podano, że mogą nimi zostać George i Amal Clooneyowie. Dlaczego właśnie oni?

Gwiazdorska para Hollywood utrzymuje bliskie relacje z książęcą parą Sussex. Znane małżeństwo było jedną z par, która pojawiła się choćby na książęcym ślubie. Co więcej, podobno to u nich Harry i Meghan spędzili ubiegłoroczne wakacje. Czy na pewno Harry i Meghan zdecydują się tak wyróżnić George'a i Amal Clooneyów? Być może, ale nie będą oni jedynymi, którzy dostąpią tego zaszczytu.

Teraz pojawiła się informacja, że ojcem chrzestnym dziecka Meghan i Harry'ego będzie... Mark Dyer, bliski współpracownik rodziny królewskiej. Choć został zatrudniony długo po narodzinach księcia Harry'ego to mówi się, że są bardzo podobni. Łączy ich także bliska więź - po śmierci Diany to właśnie Mark sprawował nad nim opiekę. „Był z nim w złych i dobrych chwilach. To praktycznie on wychował Harry’ego, a nie Karol. Książę traktuje go jak swojego prawdziwego ojca”, podaje National Enquirer. Czy to właśnie on zostanie ojcem chrzestnym royal baby? Możliwe, ale w rodzinie królewskiej każde dziecko dostaje kilkoro rodziców chrzestnych.

Rodzice chrzestni królewskich dzieci

Tak było choćby w przypadku księcia George'a, który otrzymał aż siedmioro rodziców chrzestnych, którymi są m.in. przyjaciele Kate i Williama: Zara Tindal (kuzynka księcia Williama), Olivier Baker, Emilia Jardine-Paterson, Earl Grosvenor, Jamie Lowther-Pinkerton, Julia Samuel i William van Cutsem.

Podobnie było w przypadku księżniczki Charlotte, która ma pięcioro rodziców chrzestnych i podobnie jak jej brat, spośród dalszej rodziny. Są to: kuzynka księcia Williama Laura Fellowes, kuzyn księżnej Kate, Adam Middleton oraz przyjaciele rodziny królewskiej: Thomas van Straubenzee, Sophie Carter i James Meade. W przypadku księcia Louisa - jego chrzestnymi zostali: Nicholas van Cutsem, Guy Pelly, Harry Aubrey-Fletcher, Lady Laura Meade, Robert Carter i Lucy Middleton.

Rodzice chrzestni dziecka Meghan i Harry'ego - typy

Amal i George Clooneyowie, jeśli ta informacja się potwierdzi, mogą się czuć wyróżnieni, ale nie będą jedyni. Wśród typów internautów są także:

  •  Jessica Mulroney - wieloletnia przyjaciółka Meghan, panie poznały się podczas kręcenia Suits. To właśnie Jessica odpowiadała za stylizacje księżnej jeszcze na planie serialu. „Jessica jest dla Meghan nie tylko najbliższą przyjaciółką, ale i wyrocznią stylu, służącą jej za nieustanną inspirację. Byłoby więc ironią losu, gdyby okazało się, że to ona skradnie na ślubie całe show pannie młodej”, zdradza źródło brytyjskiego The Sun,
  • Priyanka Chopra - przyjaciółka księżnej Meghan, żona Nicka Jonasa. Została zaproszona na królewski ślub,
  • Serena Williams - przyjaciółka księżnej. Podobno gdy Meghan dowiedziała się, że jest w ciąży sama zadzwoniła do tenisistki, aby pochwalić się radosną nowiną. Choć panie na co dzień dzielą tysiące kilometrów to wciąż świetnie się ze sobą dogadują. Mówi się, że to Serena zapłaciła za baby shower Meghan,
  • księżniczka Eugenia - mówi się, że zostanie chrzestną dziecka Meghan ze względu na bliskie relacje z księciem Harrym,  
  • Lindsay Jill Roth - Meghan była druhną na jej weselu. Panie poznały się jeszcze w college’u i od tamtej pory się przyjaźnią,
  • Jake i Zoe Warrenowie - Jake był chrześniakiem Diany, a jego córka pojawiła się na ślubie Harry’ego. Być może książęca para Susex zdecyduje się wybrać właśnie ich,
  • Misha Nonoo - projektantka, która podobno poznała Meghan z Harrym, 
  • Tom Inskip and Lara Hughes-Young - Tom jest przyjacielem Harry’ego jeszcze z Eton. Meghan pojawiła się na jego ślubie na Jamajce jeszcze zanim została „oficjalną” partnerką księcia.

Czy wśród tych nazwisk pojawili się rodzice chrzestni pierwszego dziecka Meghan i Harry'ego? Tego dowiemy się już niebawem!  

 

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.