Robert Gonera, Jolanta Fraszyńska byli parą
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News; Studio69 / Studio69 / Forum
HISTORIA MIŁOŚCI

Spotkali się w szkole, doczekali się córki. Tak wyglądał związek Roberta Gonery i Jolanty Fraszyńskiej

Ich małżeństwo skończyło się po 4 latach

Rafał Kowalski 14 grudnia 2022 19:55
Robert Gonera, Jolanta Fraszyńska byli parą
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News; Studio69 / Studio69 / Forum

Były takie miłości, o których dziś mało kto pamięta. Jednym z bardziej zapomnianych związków polskiego show-biznesu jest na pewno małżeństwo Jolanty Fraszyńskiej i Roberta Gonery. Choć uczucie ulubieńców publiczności nie przetrwało zbyt długo, owocem ich związku jest ukochana córka. Oto historia relacji aktorskiej pary.

Jolanta Fraszyńska i Robert Gonera – jak się poznali? Ślub, córka i rozstanie

Ona wychowywała się w Mysłowicach, on w Twardogórze. Oboje zaniosło jednak na studia do Wrocławia. Zarówno Jolanta Fraszyńska, jak i Robert Gonera marzyli o aktorskich karierach i dlatego postanowili uczyć się we Wrocławiu. Tam w filii krakowskiej PWST poznali się pod koniec lat osiemdziesiątych.

Niewiele czasu trzeba było, by dwudziestolatkowie postanowili się pobrać. Był rok 1990, gdy powiedzieli sobie tak. Wtedy też na świat przyszła ich córka. Dziś Nastazja ma 32 lata i jest absolwentką reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Rok temu jej produkcja Pierwsze znalazła się w finale konkursu Student Academy Award.

CZYTAJ TEŻRobert Gonera przeszedł przed laty załamanie nerwowe. Szczerze opowiada o jego skutkach

Córka pary - 2022

Wracając do rodziców Nastazji, ich miłość skończyła się po zaledwie czterech latach. Już w 1994 roku sąd orzekł, że Robert Gonera i Jolanta Fraszyńska nie są już małżeństwem. Serwis WP Kobieta miał dotrzeć do archiwalnego wywiadu z aktorką, w którym tłumaczyła, jakie były powody rozstania z pierwszym mężem. „Musiałam z czegoś zrezygnować, coś stracić, żeby odnaleźć siebie. Stratą było moje pierwsze małżeństwo”, opowiadała.

Z kolei w Twoim Stylu wspominała, że nie była na tyle dojrzała, by znaleźć szczęście w tamtym związku. „Pierwsze małżeństwo z Robertem Gonerą, zawarłam w wieku, kiedy powinno być to zabronione przez prawo. Miałam 22 lata i nie umiałam odpowiedzialnie podjąć ważnej życiowej decyzji”, czytaliśmy.

Robert Gonera, 2000

Robert Gonera, 2000
Fot. Krzysztof Serafin / Forum

Jolanta Fraszyńska, 2005

Jolanta Fraszyńska, 2005
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Jakie relacje mają dziś Robert Gonera i Jolanta Fraszyńska?

Prawie trzy dekady po rozstaniu wiemy, że w obu przypadkach nie był to ostatni związek każdego z aktorów. Jolanta Fraszyńska była jeszcze zakochana w operatorze filmowym Grzegorzu Kuczeriszce, z którym doczekała się córki Anieli. W 2010 doszło do rozwodu pary. Dziś artystka związana jest z terapeutą Tomaszem Zielińskim. Z kolei Robert Gonera na ślubnym kobiercu stanął po raz drugi w roku 2003. Prawniczka Karolina Wolska urodziła dwóch synów – Leonarda i Teodora – i kochała aktora jeszcze 9 lat. Po tym czasie zakochani zdecydowali się na rozwód.

Wszystkie doświadczenia sprawiły, że Jolanta Fraszyńska i Robert Gonera pozostali ze sobą w dobrych stosunkach. Udało się im wychować razem córkę, a nawet wspierać w trudnych chwilach. „Jola zna Roberta jak mało kto. To wrażliwy mężczyzna, który potrzebuje kogoś, komu będzie mógł się wygadać. I w tej kwestii może na niej polegać”, czytaliśmy w Na żywo. „On był przy artystce, gdy jej związek z Grzegorzem Kuczeriszką przechodził kryzys i leczyła się z depresji lękowej. Ona z kolei nie opuściła go, gdy nie miał pracy, rozwodził się z drugą żoną Karoliną i w końcu przeżył załamanie nerwowe”, dodawał kilka lat temu informator.

SPRAWDŹ: Jolanta Fraszyńska szczerze o trudnym dzieciństwie: „Miałyśmy z siostrą dwóch ojców, którzy wypięli się na córki” 

Obu artystom życzymy wszystkiego, co najlepsze. Dodatkowo aktorce, która obchodzi dziś urodziny, przesyłamy dodatkowo moc najpiękniejszych myśli. 

Jolanta Fraszyńska, córka Anastazja, 2002

Jolanta Fraszyńska, córka Anastazja, 2002
Fot. PIOTR BLAWICKI/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…