Robert Biedroń, VIVA! 25/2011
Fot. Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek
O TYM SIĘ MÓWI

Robert Biedroń uratował dwulatka i jego tatę z płonącego auta!

„Zachował się jak prawdziwy strażak”

Rafał Kowalski 8 października 2019 11:59
Robert Biedroń, VIVA! 25/2011
Fot. Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek

Niesamowitym bohaterstwem wykazał się Robert Biedroń, który dziś w nocy był świadkiem wypadku w mazowieckiej miejscowości Tabor – między Kołbielą a Górą Kalwarią. Polityk, według relacji straży pożarnej, jako jeden z nielicznych zatrzymał się przy miejscu zdarzenia i udzielił pomocy osobom znajdującym się w płonącym aucie.

Robert Biedroń pomógł wydostać ludzi z płonącego auta

Do niecodziennej sytuacji z udziałem dorosłego mężczyzny i jego 2-letniego syna doszło wczoraj przed północą na drodze krajowej numer 50. Dokładny przebieg wypadku oraz reakcji Roberta Biedronia zrelacjonował rzecznik Wiosny. „W czasie drogi z Łodzi do Chełma, na drodze krajowej nr 50, w okolicy miejscowości Regut, Robert zauważył samochód znajdujący się w rowie, z którego zaczynają wydobywać się płomienie. Natychmiast się zatrzymał i z pomocą gaśnicy samochodowej starał się ugasić płomienie, następnie zaproponował osobom podróżującym tym autem, by do przyjazdu służb poczekały w samochodzie którym jechał. Nie znamy dokładnych okoliczności tego zdarzenia, ale najprawdopodobniej doszło do zderzenia tego samochodu z TIR-em, w związku z wymuszeniem pierwszeństwa”, odpisał Jan Mróz portalowi TVN24, który poprosił o komentarz.

Podobnie sytuację zapamiętali strażacy, którzy na swoim fanpage’u zamieścili zdjęcie z politykiem. Fotografię wykonano, gdy wszyscy uczestnicy wypadku byli już bezpieczni. „Trzeba pochwalić postawę tego Pana który przed przyjazdem straży pożarnej udzielił pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach na Dk 50 w miejscowości Tabor. Poszkodowanego kierowcę wraz ze swoim dwuletnim synem wydostał z płonącego samochodu i schronił w swoim Volkswagenie i jak prawdziwy strażak ruszył na płonący samochód z gaśnicą. Przed odjazdem pochwalił strażaków za bardzo szybki przyjazd i całą akcję”, czytamy na profilu OSP Regut.

Duże brawa dla Roberta Biedronia, ponieważ już samo zatrzymanie się przy miejscu wypadku i chęć udzielenia pomocy jest ogromnym wyczynem, na który nie stać wszystkich kierowców… 

Robert Biedroń, VIVA! 2011
Fot. Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!