Britney Spears ma różowe włosy
Fot. randeestnichola/0000001/Reporter/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Przełom w sprawie Britney Spears! Decyzja sądu to bolesny cios dla jej ojca

Na to czekało wielu jej fanów...

Konrad Szczęsny 15 lipca 2021 09:58
Britney Spears ma różowe włosy
Fot. randeestnichola/0000001/Reporter/East News

W środę 14. lipca odbyła się kolejna sprawa, dotycząca kurateli Britney Spears. Gwiazda po raz kolejny składała zeznania. Na sali podziękowała również swoim fanom. Wymiar sprawiedliwości przychylił się do jednej z kluczowych próśb wokalistki. To bolesny policzek dla jej ojca...

Britney Spears walczy o zniesienie kurateli ojca

Przeszła załamanie nerwowe, ogoliła głowę na znak protestu, była prześladowana przez paparazzi a teraz walczy, by uwolnić się spod kurateli ojca. Britney Spears została ubezwłasnowolniona w 2008 roku. W ostatnich latach życie księżniczki popu było prawdziwym koszmarem. W trakcie zeznań na sali sądowej ujawniła, że nie ma dostępu do własnych pieniędzy, była zmuszana do pracy nawet wtedy, gdy miała wysoką gorączkę, była faszerowana lekami, nie może prowadzić samochodu ani zajść w ciążę. Jest pod absolutną kontrolą ojca. 

Okazuje się, że Jamie Spears jest niezwykle przywiązany do majątku córki. Potwierdziła to kuratorka gwiazdy, Jodi Montgomery. Według jej słów, został on znacznie uszczuplony przez członków rodziny 39-latki. Złożyła w sądzie pismo, w którym drobiazgowo wyjaśniła, jak przedstawia się cała sytuacja.

„Jamie wykorzystał ponad 2 miliony dolarów z pieniędzy swojej córki, aby się bronić, próbując pozostać kuratorem jej majątku.(…) Żadne wydatki nie mogą mieć miejsca bez przejścia przez pana Spears”, czytamy w dokumentach.

Na szczęście w całej sytuacji pojawiło się światełko w tunelu! Na rozprawie, która miała miejsce w środę 14. lipca w Los Angeles, sąd podjął istotną dla piosenkarki decyzję.

Czytaj także: Britney Spears przeszła przez piekło. Dziś ujawnia dramatyczne kulisy kurateli ojca

Britney Spears, Los Angeles, 23.05.2008 rok, urodziny projektantki Christian Audigier
Fot. Maury Phillips/WireImage

Britney Spears, Los Angeles, 23.05.2008 rok, urodziny projektantki Christian Audigier

Britney Spears sama może wybrać sobie prawnika

Britney Spears po raz kolejny pojawiła się na sali, by walczyć o niezależność i wolność. Nie szczędziła przy tym ojcu gorzkich słów.

Chcę się pozbyć mojego ojca i oskarżyć go o nadużycia. Chcę dochodzenia w sprawie mojego ojca. Jestem tu, by wnieść oskarżenie… Jestem wściekła. Chcę sama wybrać swojego adwokata, chcę pozbyć się ojca i złożyć wniosek o zniesienie kurateli”, miała powiedzieć na sali rozpraw. Do prośby gwiazdy przychylił się zespół medyczny. Twierdzi on, że zniesienie kurateli ojca będzie najlepsze dla Britney Spears.

Piosenkarka podziękowała również swoim fanom za wsparcie i akcję „#freeBritney”. Dzięki nim sytuacja księżniczki popu została nagłośniona i zainteresowały się nią media oraz twórcy filmów dokumentalnych. 

To dzięki nim jestem dziś tutaj i to dzięki nim mam pieprzoną odwagę, żeby zeznawać przeciwko mojej rodzinie, która uciszała mnie i moich fanów przez lata”, miała wyznać gorzko artystka.

Zgodnie z ustaleniami, do października tego roku kuratorką wokalistki pozostanie Jodi Montgomery. Sąd pozytywnie rozpatrzył również wniosek piosenkarki, by sama mogła wybrać swojego obrońcę. Tym samym ten przydzielony z urzędu złożył rezygnację z funkcji. Teraz adwokatem księżniczki popu pozostał Mathew Rosengart, doskonale znany i ceniony w Hollywood prawnik. Wybrała go właśnie Britney Spears.

Kolejna sprawa o zniesienie kurateli odbędzie się 29 września.  

Czytaj także: Dramatyczna sytuacja Britney Spears. Odsunęła się od niej kolejna zaufana osoba

Britney Spears
Fot. Steve Granitz/WireImage

Britney Spears wspiera jej partner, tancerz i model Sam Asghari

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?