Madeleine McCann, rodzice zaginionej dziewczynki
Fot. LEON NEAL/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Przełom w poszukiwaniach Madeleine McCann? Policja znalazła sekretną piwnicę...

Śledczy twierdzą, że 3-latkę porwał a potem zabił obywatel Niemiec

Rafał Kowalski 30 lipca 2020 10:58
Madeleine McCann, rodzice zaginionej dziewczynki
Fot. LEON NEAL/East News

Już trzynasty rok policja i śledczy szukają Madeleine McCann, która 3 maja 2007 roku zniknęła z hotelowego pokoju w portugalskiej miejscowości Praia da Luz. Choć w trakcie wieloletnich działań wskazano kilku podejrzanych, dopiero teraz niemiecka policja jest przekonana, że znalazła mężczyznę, który na pewno zabił 3-latkę. Mowa o Christianie B, który odsiaduje w więzieniu wyrok za inną zbrodnię i nie chce współpracować z funkcjonariuszami w sprawie Madeleine. Eksperci właśnie przeszukali jego działkę i znaleźli coś nietypowego…

Madeleine McCann była więziona lub zakopana w piwnicy? Trwają przeszukania

Mała Maddie miała zostać porwana z hotelu, gdy jej rodzice byli nieopodal na kolacji. Śledczy twierdzą, że podejrzany w sprawie Christian B. był wtedy w miejscowości Praia de Luz, a już następnego dnia jego auto zostało w Niemczech przerejestrowane na inną osobę… I to właśnie u naszych zachodnich sąsiadów trwają kolejne poszukiwania. Wszystkie działania skupiają się na miejscowości Brunszwik, gdzie nie tylko 43-latek był zameldowany, ale i gdzie miał działkę.

Policja od kilku dni znajduje się na posesji i przy użyciu psów tropiących, koparki, radaru penetrującego ziemię i drona szuka dowodów w sprawie. Najwięcej zainteresowania budzi sekretna piwnica, która została znaleziona dopiero po wykopaniu w ziemi dołu na głębokość 15 metrów. Sąsiad Christiana B. powiedział śledczym, że podejrzany w sprawie uprowadzenia Madeleine McCann miał gromadzić wiele materiałów, których zadaniem było ocieplenie piwnicy.

Co jeszcze, poza przebywaniem Christiana B. 3 maja 2007 roku w Portugalii, przemawia za tym, że to on mógł porwać 3-latkę? W jednym z aut 43-latka znaleziono 8 tysięcy zdjęć i filmów przedstawiających wykorzystywanie dzieci. W tym samym kamperze odnaleziono stroje kąpielowe i ubrania w rozmiarach dziecięcych. Dodatkowo, jeden z kolegów Niemca miał zeznać, że ten chwalił mu się, że jego auto jest idealne do ukrywania małoletnich oraz narkotyków, którymi handlował. Christian B. ma na koncie wiele wykroczeń i przestępstw. Aktualnie odsiaduje wyrok za gwałt na 72-latce.

Policja twierdzi, że dysponuje dowodami, które potwierdzają, że to Niemiec zabił Madeleine McCann. Dla dobra sprawy, opinia publiczna na razie nie dowie się, o czym dokładnie mówią funkcjonariusze. 

Christian B.
Fot. Italian Carabinier Press Office/AFP

Zaginięcie Madeleine McCann
Fot. Rex Features/East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.