Jacek Jelonek, Prince Charming, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 26.09.2021 rok
Fot. MATEUSZ GROCHOCKI/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Program „Prince Charming” wzbudza ogromne emocje. Kim jest Jacek Jelonek, tytułowy książę?

Dlaczego znany model zdecydował się na udział w reality show?

Damian Brillowski 19 października 2021 13:00
Jacek Jelonek, Prince Charming, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 26.09.2021 rok
Fot. MATEUSZ GROCHOCKI/Dzien Dobry TVN/East News

O Jacku Jelonku do tej pory słyszeli nieliczni. Ale wszystko zmieniło się z początkiem października, kiedy na platformie Player.pl pojawił się nowy program randkowy „Prince Charming”. Jacek jako tytułowy książę postanowił znaleźć miłość wśród 13. mężczyzn. Kim tak naprawdę jest główny bohater formatu? Dlaczego zdecydował się poszukać miłości w reality show? Program od samego startu wzbudza ogromne emocje.

Kim jest Jacek Jelonek?

Jacek Jelonek przyszedł na świat 19 grudnia 1986 roku. Z wykształcenia jest architektem przestrzeni. Jednak zamiłowanie do mody sprawiło, że na dobre związał swoją przyszłość z branżą fashion, zostając zawodowym modelem. Przez lata należał do znanej agencji modelingowej D'Vision, dzięki której miał okazję tworzyć kampanie dla marek Paprocki & Brzozowski czy Camp David. Jego twarz zdobiła okładki takich magazynów, jak: „Jon Magazine” „Hangover Man”, „Fantastic Magazine” oraz „Lounge”.

Miał też okazję współpracować z jednym z najsłynniejszych fotografów na świecie - Mario Testino. Efektem ich pracy była sesja dla magazynu „Vogue España”. „Zaczynając pracę jako model, nie można zapominać, że jest się jedynie elementem składowym danej sesji, zdjęcia. Trzeba nastawić się na ciężką pracę, być na maksa elastycznym i starać się dopasować do swoich współpracowników. Bardzo ważna, jeśli nie najważniejsza, jest pokora”, przyznał w wywiadzie dla serwisu lamode.info.

Oprócz modelingu, życie Jacka Jelonka wypełnia  praca w showroomie znanej agencji public relations Prêt-à-Porter. Ponadto określa się jako producent, profesjonalny jeździec i amator podróży. 

Czytaj także: Piotr Czaykowski dokonał coming outu. Dodał zaskakujące zdjęcie z ukochanym!

Jacek Jelonek, Prince Charming, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 26.09.2021 rok
Fot. MATEUSZ GROCHOCKI/Dzien Dobry TVN/East News

Jacek Jelonek, Prince Charming, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 26.09.2021 rok

Jacek Jelonek jako „Prince Charming”

Obecnie Jacka Jelonka możemy podziwiać w polskiej wersji programu „Finding Prince Charming”, pod skróconą nazwą „Prince Charming”. Jest to pierwszy program randkowy typu reality show w Polsce, w którym miłości szuka 13. nieheteronormatywnych mężczyzn. Jednak zwycięzca może być tylko jeden. Co odcinek ktoś będzie musiał opuścić hiszpańską willę i wrócić do Polski. Zdjęcia do programu były kręcone w trakcie minionych wakacji. Premiera show „Prince Charming” odbyła się 12 października na platformie Player.pl. Nowe epizody ukazują się w każdy wtorek i czwartek. Z odcinka na odcinek emocje rosną, a relacje między panami stają się coraz bardziej namiętne. Program prowadzi blogerka Agnieszka „Aggie” Lal. 

Co ciekawe, przystojny brunet na początku nie chciał wziąć udziału w programie randkowym, jednak po dłuższym namyśle zmienił zdanie. „Producenci programu odezwali się do mojego agenta. Na samym początku od razu odmówiłem, ale zaczęliśmy rozmawiać i okazało się, że program nie będzie stawiał wyłącznie na rozrywkową formułę, ale będzie miał dużo wartości dodanej. Zacząłem myśleć o tym na spokojnie i pomyślałem, że ten program może coś zmienić”, wyznał Jacek Jelonek w wywiadzie dla portalu noizz.pl. 

Dlaczego tak naprawdę znany model zgodził się na udział w nim? Okazuje się, że przyświeca mu pewien ważny cel. „Chciałbym, mimo tego, że to program rozrywkowy, żeby udało się przełamać stereotyp geja. Pokazać, że bycie mniejszością seksualną w Polsce jest ciężkie, bo dotyka cię masa hejtu, czasami nawet odwraca się od ciebie rodzina. Chciałbym, żeby to był początek kuli śnieżnej, która sprawi, że Polska w końcu stanie się bardziej otwarta i tolerancyjna. Nawet samo słowo „gej” budzi w ludziach spięcie - kiedy pada w towarzystwie, to rodzi się jakiś niepokój. Moim marzeniem jest, żeby to słowo nie wywoływało negatywnych skojarzeń, skrępowania, czy głupich pytań typu „który z was jest kobietą w związku?”. Żaden, jesteśmy dwoma facetami w związku”, podkreślił model.

Według założeń program ma mieć nie tylko walor rozrywkowy, ale również edukacyjny. „Podczas rozmów wyszło, że ten program, owszem, ma przybrać formę rozrywkową, ma być lekki, a jednak będziemy poruszać dosyć ważne tematy, o których wcale się nie mówi. Pomyślałem sobie, że jeśli ma to być początek jakichś zmian, to ja chcę być tego częścią. Mam nadzieję, że ten program zmieni percepcję wielu osób, a nawet jeśli będzie to mała grupa, to już coś”, opowiadał w rozmowie z dziennikarką Eweliną Kołodziej. 

Jacka Jelonka można na bieżąco podziwiać w mediach społecznościowych. Jego profil na Instagramie śledzi obecnie 40 tys. osób. To właśnie tam umieszcza zdjęcia z pokazów mody, sesji fotograficznych czy wyjazdów na krańce świata. Mężczyzna – jak na modela przystało – nie boi się epatować swoim nagim ciałem. Na wielu fotografiach kusi odsłoniętym torsem. Nie stroni też od elegancji, prezentując się w idealnie skrojonych garniturach. Jego 5 minut właśnie się rozpoczęło i bardzo możliwe, że o modela wkrótce upomni się telewizja...  

Czytaj także: Musiała wyjechać z Polski, pracuje od 14. roku życia. Poznaj historię Weroniki Zoń z Top model 10

 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.