Karl Lagerfeld nie żyje
Fot. East News
POŻEGNANIE

Gwiazdy pożegnały Karla Lagerfelda: „Moda nie będzie bez ciebie taka sama...”

Wzruszające wpisy zamieścili polscy i zagraniczny przyjaciele projektanta

Rafał Kowalski 19 lutego 2019 20:26
Karl Lagerfeld nie żyje
Fot. East News

Szokująca i smutna informacja obiegła dziś w południe światowe media. W wieku 85 lat zmarł Karl Lagerfeld, legendarny projektant mody i dyrektor artystyczny domu mody Chanel. Nagłe odejście wirtuoza niemieckiego pochodzenia poruszyło także wiele gwiazd. Część z nich miała okazję poznać, a nawet przyjaźnić się z projektantem. Na profilach społecznościowych sław pojawiło się wiele wzruszających wpisów żegnających i wspominających Karla Lagerfelda...

Wspomnienia gwiazd o Karlu Lagerfeldzie

Zobaczcie, kto oddał cześć zmarłemu projektantowi:

„Karl był moim magicznym duchem, przemienił mnie z nieśmiałej Niemki w supermodelkę. Uczył mnie o modzie, stylu i przetrwaniu w branży modowej. Kim Warhol był dla sztuki, tym Karl był dla mody. On jest niezastąpiony. Jest jedyną osobą, która z czarnego i białego mogłaby zrobić coś kolorowego! Będę mu wiecznie wdzięczna”, napisała w sieci Claudia Schiffer.

„Karl .. zbyt wiele jest wspomnień, by je spisać… DZIĘKUJĘ, DZIĘKUJĘ, DZIĘKUJĘ!!! Za danie szansy 16-letniej dziewczynie z południowego Londynu i otwarcie mi oczu. Spoczywaj w pokoju…”, czytamy u Naomi Campbell.

„Nic nie jest teraz w porządku. Brak mi słów i serca, żeby opisać utratę Karla. Jego humor, mądrość, miłość i pasja do mody będą żyły wiecznie. Dziękuję Ci za inspirowanie świata i wszystkich serc, które poruszyłeś. Zawsze kiedy cię widziałam, miałam wrażenie, że to pierwszy raz i będzie mi brakowało twoich uścisków. Miałam szczęście, że Cię spotkałam. Wysyłam dużo miłości rodzinie i bliskim Karla. Bardzo Wam współczuję. Wszyscy cię kochamy!” – Bella Hadid.

Victoria Beckham napisała kilka poruszających zdań: „Bardzo smutna wiadomość. Karl był geniuszem i zawsze był tak miły i hojny dla mnie osobiście i zawodowo. Spoczywaj w pokoju”.

„Karl, Twój geniusz dotknął tak wielu, szczególnie Gianniego i mnie. Nigdy nie zapomnimy twojego niesamowitego talentu i niekończącej się inspiracji. Zawsze się od ciebie uczyliśmy”, napisała Donatella Versace.

„Spoczywaj w pokoju Karl. Pamiętam jak bardzo się bałam przed przeprowadzeniem z tobą wywiadu, a okazałeś się niewiarygodnie dowcipnym i hojnym człowiekiem. Dziękuję CI za zaproszenie mnie do jednego z najbardziej ekscytujących doświadczeń w moim życiu. Poznanie Ciebie było zaszczytem. I dziękuję Ci za podpowiedź dotyczącą suchego szamponu. Teraz zawsze będę myślała o tobie, pudrując sobie perukę”, czytamy u prezenterki Alex Chung.

„Karl. Nie mogę wyrazić, jak wiele dla mnie znaczyłeś i jak bardzo będzie mi Ciebie brakować. Nigdy nie zapomnę o Twojej dobroci,  śmiechu i wyobraźni. Przyjechałam do Francji, żeby się z Tobą zobaczyć w tym tygodniu i przedstawić ci moją córkę. Nie zdążyłam...”, rozpisała się Diane Kruger.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

This is a truly sad day. To say I knew this gentle man that changed how we all looked at the world, is an honour. My heart goes out to his loved ones and to all that felt his delicate and spectacular touch on an industry that is so crowded with characters. He held his place high above all and his sharp wit and mind blew us all away. A true icon... One that will be missed for many, many years to come and will always be responsible for so much creative genius. Thank you Karl for all the beauty and for seeing the world through those iconic glasses that were truly rose-tinted with a vision that was like no other. You will be very missed... And always loved x

Post udostępniony przez Stella McCartney (@stellamccartney)

„To jest naprawdę smutny dzień. Jestem zaszczycona, że mogę powiedzieć, że znałam łagodnego człowieka, który zmienił sposób, w jaki wszyscy patrzyliśmy na świat. Zajmował miejsce nad wszystkimi, a jego dowcip i umysł porażały nas wszystkich. Prawdziwa ikona, której będzie brakować przez wiele, wiele lat. Dziękuję Ci Karl za całe piękno i oglądanie świata za tymi kultowymi okularami, które były zabarwione na różowo. Za Twoją wizję, która niepodobna jest do żadnej innej. Będziemy za Tobą tęsknić”, tak wspominała Karla projektantka Stella McCartney.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Powtarzałeś zawsze, ze trzeba sięgać po swoje marzenia i je realizować. Tak właśnie zrobiłam.Bo we mnie wierzyłeś. Byłeś z tych ludzi, którzy się dzielili - sercem. Nigdy nie zapomnę Twojego poczucia humoru, charyzmy i inteligencji, ale to co było najważniejsze to Twoja troska, ciepło, KOCHANIE LUDZI ♥️ Zawsze byłeś niczym wysoki budynek z antenami sięgającymi chmur, które ściągały kosmiczną energię jak zasięg telewizyjny. Podkreślałeś, że ludzie, z którymi pracujesz, to Twoja rodzina ♥️ Znać Cię to był wielki zaszczyt. Chciałeś się nieustannie uczyć. Dowiadywać, czytać, oglądać. A ja chcę się uczyć Ciebie. NIKT CIĘ NIE ZASTĄPI. BYŁEŚ, JESTEŚ I BĘDZIESZ LEGENDĄ. LUDZKIM FENOMENEM

Post udostępniony przez Joanna Przetakiewicz (@joannaprzetakiewicz)

„Powtarzałeś zawsze, ze trzeba sięgać po swoje marzenia i je realizować. Tak właśnie zrobiłam. Bo we mnie wierzyłeś. Byłeś z tych ludzi, którzy się dzielili - sercem. Nigdy nie zapomnę Twojego poczucia humoru, charyzmy i inteligencji, ale to co było najważniejsze to Twoja troska, ciepło, KOCHANIE LUDZI ♥️ Zawsze byłeś niczym wysoki budynek z antenami sięgającymi chmur, które ściągały kosmiczną energię jak zasięg telewizyjny. Podkreślałeś, że ludzie, z którymi pracujesz, to Twoja rodzina ♥️ Znać Cię to był wielki zaszczyt. Chciałeś się nieustannie uczyć. Dowiadywać, czytać, oglądać. A ja chcę się uczyć Ciebie. NIKT CIĘ NIE ZASTĄPI. BYŁEŚ, JESTEŚ I BĘDZIESZ LEGENDĄ. LUDZKIM FENOMENEM”, takie słowa pojawiły się na Instagramie Joanny Przetakiewicz.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 🦋 (@bellahadid)

„Jego humor, dowcip, miłość i pasja do mody będą żyć wiecznie. Dziękuję  za inspirację, jaką dałeś światu i wszystkim sercom, których dotknąłeś w tym czasie. Za każdym razem, gdy Cię widziałam, wydawało mi się, że widzę Cię po raz pierwszy. Będę tęskniła za twoimi uściskami. Czuję, że jestem szczęściarą, że mogłam przebywać w Twoim towarzystwie", Bella Hadid.

„Będzie nam ciebie brakowało! Dziękuje Ci Karl za wszystkie chwile spędzone razem, twoją dobroć, wielkie serce i humor. Moda nigdy nie będzie taka sama bez ciebie”, tak pożegnała mistrza Anja Rubik.

Melanie Trump dodała z kolei na swojego Instagrama wspólne zdjęcie z projektantem i w krótkim wpisie nazwała go geniuszem,

To tylko część wpisów, które znalazły się w sieci. Cały świat mody pogrążony jest w żałobie. Nie wiadomo jeszcze jednak, kiedy oficjalnie pożegnamy Karla Lagerfelda. Data pogrzebu projektanta nie została podana na razie do wiadomości. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…