Rita Wilson i Tom Hanks
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Żona Toma Hanksa opowiedziała o skutkach ubocznych leczenia koronawirusa

„Ludzie powinni bardzo uważać na ten lek”

Olga Figaszewska 15 kwietnia 2020 16:51
Rita Wilson i Tom Hanks
Fot. East News

Na początku marca Tom Hanks i jego żona, Rita Wilson trafili do szpitala w Australii z objawami koronawirusa. Testy potwierdziły obecność Covid-19. Gwiazdorska para została objęta kwarantanną. W tym czasie zamieszczali w sieci aktualizacje swojego stanu zdrowia. Na szczęście niepokojące objawy ustąpiły. Ale Tom Hanks i jego żona przebywają odizolowani w prywatnym apartamencie. Jednak Rita Wilson odczuła poważnie skutki uboczne po leku, który mógł pomóc jej w zwalczeniu koronawirusa. Jak przebiegała u niej choroba?

Rita Wilson, żona Toma Hanksa o leczeniu koronawirusa i skutkach ubocznych

Niedawno Tom Hanks uspokajał fanów, że wraz z żoną czują się coraz lepiej i są pod nadzorem najlepszych specjalistów.

„Tak działa odizolowanie - nikomu wirusa nie przekażesz i od nikogo go nie złapiesz. Brzmi rozsądnie? Trochę to potrwa, ale jeśli będziemy się sobą opiekować i pomagać, to zły czas przeminie. Jakoś to przetrwamy”, przekonuje Tom Hanks.


Na szczęście wszystkie objawy choroby ustąpiły. Teraz w najnowszym wywiadzie żona Toma Hanksa opowiedziała o kwarantannie, objawach koronawirusa i przebiegu choroby.

„Byłam strasznie zmęczona. Czułam się wyjątkowo obolała. Było mi niedobrze, a potem zaczęła się gorączka. Dreszcze, których nigdy wcześniej nie miałam. Patrząc wstecz, zdaję sobie sprawę, że straciłam też zmysł smaku i węchu, z czego wtedy nie zdawałam sobie sprawy ”, wróciła wspomnieniami do wydarzeń sprzed kilku tygodni.

Żona Toma Hanksa została poddana terapii chlorochiną, stosowaną przy malarii. Lek wywołał u niej skutki uboczne.

,,Nie wiem, czy zadziałał lek, czy był już po prostu czas, że organizm sam zaczął zwalczać chorobę. Gorączka faktycznie zaczęła mi spadać, ale z chlorochiną w moim przypadku wiązały się ekstremalne skutki uboczne", wyznała. 

Kobieta uskarżała się na osłabienie mięśni, mdłości i zawroty głowy. „Miałam straszne mdłości, zawroty głowy, nie mogłam chodzić i odczuwałam straszną słabość mięśni. Uważam, że ludzie powinni bardzo uważać na ten lek, bo tak naprawdę nie wiemy, czy w tym przypadku jest skuteczny”, dodała. 

Tom Hanks i Rita Wilson
Fot. Instagram @ritawilson

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.