Wirus, epidemia
Fot. ADOBE STOCK
O TYM SIĘ MÓWI

Pojawił się nowy objaw koronawirusa! Coraz więcej młodych osób zakażonych

Słowa lekarza wzbudzają niepokój

Konrad Szczęsny 9 marca 2021 06:44
Wirus, epidemia
Fot. ADOBE STOCK

Trzecia fala koronawirusa w Polsce daje o sobie znać. Profesor Andrzej Matyja przyznaje, że wśród hospitalizowanych jest coraz więcej osób młodych. „Widzimy coraz więcej młodych ludzi w wieku 30, 40, 50 lat, którzy zgłaszają się do nas już z ciężkimi objawami niewydolności oddechowej”, poinformował prezes Naczelnej Rady Lekarskiej w TVN24.pl. Wśród chorych obserwuje się również nowy objaw zakażenia!

Coraz więcej młodych osób zakażonych koronawirusem

Jak mówił w trakcie piątkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, w tym tygodniu spodziewany jest kolejny przyrost liczby zakażonych. Może on wynieść nawet 18 tysięcy. Bazując na danych w poprzednich tygodni, wzrost może być widoczny około środy.

Jak się okazuje, wśród tych, którzy trafiają z powodu zakażenia koronawirusem do szpitali, wzrósł odsetek ludzi młodych. To m.in. efekt mutacji, których obecność potwierdzono na terenie Polski, przede wszystkim tej brytyjskiej. Odpowiada ona obecnie za około 40% nowych zakażeń.

„Obserwujemy, że jak w pierwszej fali większość hospitalizowanych to byli nasi seniorzy, to teraz widzimy coraz więcej młodych ludzi w wieku 30, 40, 50 lat,którzy zgłaszają się do nas już z ciężkimi objawami niewydolności oddechowej związanej z przebiegiem COVID-19”, ujawnił profesor Andrzej Matyja w rozmowie z TVN 24.pl.

Przyznał również, że w Polsce coraz częściej obserwuje się nowy objaw zakażenia!

AdobeStock_380585155, trzecia fala koronawirusa, obostrzenia
Fot. ADOBE STOCK

Coraz więcej młodych ludzi trafia do szpitali z powodu zakażenia koronawirusem

Nowy objaw zakażenia koronawirusem 

Chodzi o niezwykle silny ból gardła i problemy z przełykaniem, które czasem są mylone z anginą. Tymczasem okazuje się, że mogą być objawem zakażenia SARS-CoV-2. 

Przypomnijmy, że w poniedziałek potwierdzono 6 tys. 170 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.  Najwięcej - 1289 – w województwie mazowieckim. Z powodu COVID-19 zmarły cztery osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 28 osób. W ciągu doby wykonano ponad 31 tys. testów na obecność koronawirusa.

Od początku pandemii zanotowano 1 mln 801 083 przypadków zakażenia koronawirusem. Z kolei łącznie 45 tys. 317 osób zmarło.  

Kobieta trzyma się za gardło
Fot. Image by LifetimeStock.com

Nowym objawem zakażenia koronawirusem jest silny ból gardła i problemy z przełykaniem

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…