O TYM SIĘ MÓWI

Dziś pogrzeb pięciu nastolatek z Koszalina...

Rodziny dziewczynek poprosiły o dwie rzeczy...

VIVA! 10 stycznia 2019 08:32
Tragedia w escape roomie w Koszalinie
Fot. AP/Associated Press/East News

Dzisiejszy dzień będzie wyjątkowo przejmujący dla wszystkich mieszkańców Koszalina. O godzinie 11 rozpoczną się bowiem uroczystości pogrzebowe pięciu nastolatek, które sześć dni temu zginęły w pożarze escape roomu. Na chwilę przed ich ostatnim pożegnaniem poznaliśmy jego szczegóły, a także dwie prośby rodzin ofiar.

Szczegóły pogrzebu 15-latek z Koszalina

Jak informuje Urząd Miejski w Koszalinie, który zajął się organizacją wspólnego pogrzebu dla ofiar, uroczystości rozpoczną się o godzinie 11 od mszy świętej kościele pw. św. Kazimierza. Na prośbę bliskich zmarłych do środka zostaną wpuszczeni tylko krewni i przyjaciele Julii, Amelii, Gosi, Karoliny i Wiktorii. „Zgodnie z wolą rodzin, do świątyni wejdą - za okazaniem specjalnych zaproszeń - wyłącznie najbliższe osoby. Msza będzie transmitowana na telebimie znajdującym się przed kościołem”, poinformował pracownik UM Koszalin.

Po mszy świętej rodziny udadzą się autokarami na miejscowy cmentarz komunalny. Z kolei mieszkańcy Koszalina będą mogli dojechać tam bezpłatną komunikacją miejską. Druga część pożegnania 15-latek rozpocznie się o godzinie 14:00. Trumny i urny nie będą wystawione w kaplicy. Przewidziany został jednak pochód do miejsca spoczynku dziewcząt. „Na początku ustawione zostaną krzyże, za nimi mogą ustawiać się osoby, które chcą wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych. Następnie jechać będą karawany z trumnami i urnami zmarłych, za nimi iść będą rodziny” mówił sekretarz Koszalina Tomasz Czuczak.

Warto też zwrócić uwagę na drugą z próśb rodzin. Dotyczy ona zakazu latania dronami nad cmentarzem w godzinach pogrzebu. Ma to zapobiec kręceniu materiałów wideo z ostatniego pożegnania 15-latek.

Mamy nadzieję, że w tym bolesnym dla uczestników pogrzebu dniu nic nie zakłóci jego przebiegu. Wydarzenie to będzie relacjonowane po godzinie 11. 

Tragedia w escape roomie w Koszalinie
Fot. Radek Kolesnik/REPORTER

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!