Maria Koterbska pogrzeb
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Znamy szczegóły pogrzebu Marii Koterbskiej. Artystka zostanie pochowana z honorami

96-latka nie zdążyła pożegnać się z synem...

Rafał Kowalski 20 stycznia 2021 08:51
Maria Koterbska pogrzeb
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

W miniony poniedziałek zmarła Maria Koterbska. Wokalistka odeszła – jak podaje Super Express - o godzinie 12:40 w szpitalu onkologicznym w Bielsku-Białej. Miała 96 lat. Wykonawczyni takich przebojów jak Karuzela, Serduszko puka w rytmie cza-cza czy Augustowskie noce zostanie pochowana z honorami w rodzinnej miejscowości.

Pogrzeb Marii Koterbskiej – gdzie, kiedy, szczegóły.

Choć ceniona wokalistka odeszła w poniedziałek, to stan jej zdrowia był krytyczny jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Gwiazda polskiej piosenki ostatnie 4 tygodnie życia spędziła w Beskidzkim Centrum Onkologii w Bielsku-Białej. „Była już bardzo schorowana. 23 grudnia źle się poczuła i trafiła do szpitala onkologicznego, z którego już nie wyszła”, zdradziła źródło Super Expressu i dodało, że syn artystki – Roman Frankl – nie zdążył pożegnać się z mamą. 67-letni artysta na co dzień mieszka w Wiedniu. Do Polski zdołał przylecieć dopiero w tym tygodniu.

Jedyny potomek Marii Kotersbkiej zajął się organizacją ostatniego pożegnania mamy. „Msza żałobna odbędzie się w piątek o godzinie 13:00 w Kościele Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej”, przekazał Roman Frankl dziennikarzom SE.pl. Pogrzeb 96-latki będzie miał charakter państwowy.

Najbliższym piosenkarki przesyłamy najszczersze wyrazy współczucia. 

Maria Koterbska z synem, Roman Frankl
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

TAGI #pogrzeb

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!