Kamil Durczok, VIVA! październik 2009, 19/2009
Fot. Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYm SIĘ MÓWI

Pogrzeb Kamila Durczoka. Ujawniono datę i miejsce uroczystości...

Dziennikarz zmarł nad ranem 16 listopada w wieku 53 lat...

Gabriela Czernecka 16 listopada 2021 18:58
Kamil Durczok, VIVA! październik 2009, 19/2009
Fot. Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek/LAF AM

We wtorek 16. listopada nad ranem tuż po godzinie 4.00 zmarł Kamil Durczok. Dziennikarz odszedł w jednym z katowickich szpitali w wieku 53 lat. Znany jest już termin i miejsce pogrzebu. Gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb Kamila Durczoka?

Kamil Durczok nie żyje 

Był jednym z najpopularniejszych dziennikarzy w Polsce. Przez 9 lat był naczelnym i prowadzącym Faktów TVN. Jego popularność szybko znalazła odzwierciedlenie w jego osobowości. Na przełomie 2002 i 2003 roku udowodnił widzom, że wie, co to znaczy walczyć do końca. Swoją walkę z chorobą nowotworową wygrał, bo jak sam przyznał, nawet przez chwilę nie myślał o śmierci: „Wiedziałem, że mi się coś kompletnie zawaliło, ale jeszcze zupełnie do mnie nie docierało, co się stało. I najciekawsze jest to, że ja się naprawdę nie boję do dzisiaj, nie mam takiego, wydawałoby się, normalnego strachu przed śmiercią. Uświadomiłem sobie dość szybko, może to było w Wigilię, że śmierć jest czymś tak abstrakcyjnym, czego naprawdę sobie nie potrafimy wyobrazić, że trudno się jej bać!”.

Zobacz: Przyczyna śmierci Kamila Durczoka ujawniona. Z czym zmagał się dziennikarz?

Szybko zaliczył jednak bolesny upadek. 10 marca 2015 roku zakończył współpracę z telewizją w atmosferze skandalu po oskarżeniach o mobbing i molestowanie, ujawnionych przez artykuły tygodnika Wprost. Z telewizji odszedł w niesławie, ale cały czas powtarzał: „Jestem niewinny”. Choć udało mu się wrócić do dziennikarstwa, nie osiągnął już takiego sukcesu. Wciąż jednak wywoływał wiele emocji. Niestety dziś poinformowano o jego śmierci.

Pogrzeb Kamila Durczoka - gdzie i kiedy?

Przyczyną śmierci Kamila Durczoka był krwotok wewnętrzny. Mimo prowadzenia reanimacji, lekarze nie zdołali go uratować. Dziennikarz w ostatnich miesiącach informował swoich fanów o poważnych problemach ze zdrowiem. W maju trafił do szpitala, gdzie miał przetaczaną krew, w lipcu pisał, że jego stan zdrowia wciąż nie jest najlepszy. Dziś dziennikarza żegnają zarówno koledzy i koleżanki z branży, jak i przedstawiciele świata telewizji i oddani fani.

Zobacz: Poważne problemy zdrowotne, skandale, powroty do pracy... Trudne życieKamila Durczoka

W aplikacji Durczokracja pojawiła się właśnie informacja o ceremonii pożegnalnej. Pogrzeb Kamila Durczoka odbędzie się w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie. Tam przed laty został pochowany jego ojciec, Krystian Durczok. Pogrzeb dziennikarza został zaplanowany na 19 listopada 2021 r. na godzinę 9.00. Rodzinie Kamila Durczoka składamy głębokie wyrazy współczucia.  

Kamil Durczok, VIVA! 2016 bw
Fot. Bartek Wieczorek LAF Am

Kamil Durczok, VIVA! październik 2009, 19/2009
Fot. Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek/LAF AM

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.