Kacper Tekieli, żegna go była żona
Fot. PAP/Marcin Obara
POŻEGNANIE

Kacper Tekieli zostanie pochowany w rodzinnych stronach. Justyna Kowalczyk-Tekieli podała szczegóły pogrzebu

Rodzina ma dwie prośby

Rafał Kowalski 27 maja 2023 07:40
Kacper Tekieli, żegna go była żona
Fot. PAP/Marcin Obara

Przed nami pogrzeb męża Justyny Kowalczyk-Tekieli. Mistrzyni olimpijska poinformowała o szczegółach pochówku Kacpra Tekieli. Od jego tragicznej śmierci w ukochanych Alpach mija właśnie 10 dni… Kiedy i gdzie zostanie pochowany?

Kacper Tekieli – pogrzeb. Szczegóły

Wczoraj późnym wieczorem na Twitterze Justyny Kowalczyk pojawiły się dwa wpisy. Z pierwszego dowiedzieliśmy się, że Kacper Tekieli spocznie w rodzinnym Trójmieście. „Pogrzeb Kacperka odbędzie się 30.05.2023 o 14.30 w Gdańsku na Cmentarzu Oliwskim”, czytamy.

Żona alpinisty zwróciła się też do żałobników z dwiema prośbami. „Bardzo proszę, by zamiast kwiatów, wieńców itd. wspomóc schronisko dla zwierząt! Mój kochany Mąż zwierzęta uwielbiał i na wszystkie możliwe sposoby przez całe swoje życie im pomagał", przekazała i jako organizację, której warto pomóc, wskazała schronisko Promyk w Gdańsku.

Czytaj także: Justyna Kowalczyk opublikowała ostatnią wiadomość od męża. Ta korespondencja łamie serca...

W drugim tweedzie przekazała informację, że uroczystość nie będzie miała charakteru kościelnego. Zaapelowała też w temacie swoim, dziecka i najbliższych. „Bardzo również proszę o uszanowanie prywatności Hugotka, najbliższej rodziny i zrozumienie naszego bólu i straty. Pożegnanie będzie miało charakter świecki”, przeczytaliśmy.

Tak zmarł Kacper Tekieli

Szwajcarska strona Alp – tam wspinacz realizował w ostatnich tygodniach swoje marzenie. Marzenie, które odebrało mu życie. „„Kacper realizował ambitny projekt zdobycia wszystkich 82 czterotysięczników. Niestety wczoraj, 17 maja, spadł podczas zejścia wraz z lawiną (deską śnieżną) na północną stronę góry…”, pisano na  portalu wspinanie.pl.

Gdy żona obecna na miejscu uznała, że z mężem zbyt długo nie ma kontaktu, wezwała pomoc. Poszukiwania Kacpra Tekielego podzielono ze względu na trudne warunki pogodowe na wieczór i poranek dnia następnego.

Niestety służby nie odnalazły go żywego. Na trasie jego wspinaczki doszło do wypadku. „Był moim wszystkim", napisała w sieci Justyna Kowalczyk… 

Czytaj takżeJustyna Kowalczyk-Tekieli w ostatnim wywiadzie przed śmiercią męża. Mieli wspólne plany

Kacper Tekieli
Fot. Intstagram @justyna.kowalczyk.tekieli

Kacper Tekieli, Justyna Kowalczyk-Tekieli
Fot. Intstagram @justyna.kowalczyk.tekieli

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.