Pogrzeb Judyty Turan
Fot. Piotr Molecki/East News
WSPOMNIENIE

Odbył się pogrzeb Judyty Turan. Gwiazdę M jak miłość pożegnał kolorowy tłum żałobników...

To była wyjątkowa uroczystość...

Gabriela Czernecka 4 marca 2021 18:55
Pogrzeb Judyty Turan
Fot. Piotr Molecki/East News

Judyta Turan, aktorka znana z ról w serialach takich jak M jak miłość, Klan, Barwy szczęścia czy Diagnoza, zmarła 12 lutgeo 2021 roku. Była mamą dwóch córeczek, 8-letniej Emmy i 6-letniej Grety. W ciągu ostatnich dwóch lat walczyła z agresywnym rakiem. Niestety tej walki nie udało się jej wygrać. Dziś odbył się pogrzeb Judyty Turan. Aktorkę pożegnał tłum kolorowych żałobników...

Pogrzeb Judyty Turan

Aktorka w 2018 roku wyjawiła, że walczy z agresywnym rakiem. Zdecydowała się upublicznić informację o chorobie, ponieważ potrzebna jej była pomoc. Typ nowotworu, który ją zaatakował, był niezwykle groźny i postępował. Pomóc mogło jej wyłącznie kosztowne leczenie za granicą. Niestety przegrała walkę z chorobą. Miała 37 lat. „Odeszła Judyta Turan. Urocza, serdeczna, życzliwa, pogodna. Piękny Człowiek. Nie poddawała się, mimo nierównej walki, którą toczyła od lat. Ale przeciwnik okazał się silniejszy. Żegnaj, Judy!”, napisano pod zdjęciem aktorki na stronie na Facebooku Związku Artystów Scen Polskich.

Judyta Turan zmarła 12 lutego 2021 roku. Była mamą dwóch córeczek, 8-letniej Emmy i 6-letniej Grety. To one były dla niej największą motywacją do walki z okrutną chorobą. Niestety tej walki nie udało się jej wygrać. „4 marca pożegnamy się z Judy Turan. Spotkajmy się o godz. 14:30 przed VI bramą Cmentarza Powązkowskiego (od strony ul. Jana Ostroroga). Prosimy, ubierzcie się kolorowo i przynieście ze sobą kolorowe wstążki, którymi wspólnie udekorujemy nagą brzozę i stworzymy Drzewo Życia napełnione wspomnieniami i miłością”, mogliśmy przeczytać w oświadczeniu na Facebooku.

Organizatorzy ceremonii poprosili, by fani nie kupowali kwiatów, a pieniądze przeznaczone na wieńce przekazali na rzecz funduszu edukacyjnego córek Judyty Turan - Emmy i Grety. Patrząc na zdjęcia z pogrzebu Judyty Turan łatwo zauważyć, że przyjaciele i rodzina aktorki spełnili jej ostatnią wolę.

Judyta Turan nagrobek
Fot. Piotr Molecki/East News

W ostatniej drodze Judycie Turan towrzyszył tłum kolorowych żałobników. 

Judyta Turan ostatnie pożegnanie
Fot. Piotr Molecki/East News

Po ceremonii fani Judyty Turan spotkali się na plaży, gdzie rozpalone zostało symboliczne ognisko. Rodzinie i najbliższym aktorki raz jeszcze składamy najszczersze kondolencje. 

Judyta Turan ostatnie pożegnanie
Fot. Piotr Molecki/East News

Judyta Turan pogrzeb
Fot. Piotr Molecki/East News

TAGI #pogrzeb

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?