Paweł Królikowski
Fot. FORUM
WSPOMNIENIE

Obok tych słów nie można przejść obojętnie. Koledzy z pracy komentują odejście aktora

„Jak mamy funkcjonować bez Ciebie?!”

Gabriela Czernecka 28 lutego 2020 13:52
Paweł Królikowski
Fot. FORUM

Są tacy ludzie, po których odejściu pozostaje pustka. 27 lutego dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Paweł Królikowski nie żyje. Wybitny aktor odszedł w wieku 58 lat. Od wczorajszego popołudnia w sieci pojawia się masa poruszających pożegnań osób, które pracowały z Pawłem Królikowskim, ale też takich, które miały przyjemność go poznać. Teraz do całej fali wzruszających wpisów dołączyli koledzy Pawła Królikowskiego, którzy mieli okazję pracować z nim na planie Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Obok ich słów nie można przejść obojętnie... 

Koledzy Pawła Królikowskiego żegnają go we wzruszających wpisach

Tworzyli zgrany team. Piotr Gąsowski, Maciej Dowbor i Katarzyna Skrzynecka nie ukrywali, że z Pawłem Królikowskim łączy ich prawdziwa więź. Razem występowali w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Ich przyjaźń przeniosła się także poza plan produkcji. Nic dziwnego, że wiadomość o śmierci Pawła Królikowskiego wstrząsnęła nie tylko jego rodziną, ale i jego najbliższymi. Jeszcze tego samego dnia, w którym podano informację o śmierci aktora, w łamiących serce słowach pożegnała go ukochana żona, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, ale także syn Antoni i młodszy syn Jan

Ogromną stratę odczuwają także koledzy z pracy aktora. Piszą o tym, jak ogromną sympatią go darzyli. Piotr Gąsowski, prowadzący Twoja Twarz Brzmi Znajomo napisał wprost, że na samą myśl o odejściu ukochanego przyjaciela zalewa się łzami: „Jak mamy funkcjonować bez Ciebie?! Bez Twojego uśmiechu, żartu, dobroci, bez Twoich poetyckich, oratorskich, dowcipnych tyrad, bez Twojego ciepła, czułości, bez naszych rozmów, spotkań i wspólnych wyjazdów... Nie wiem, jak to wszystko ogarnąć, jak się z Twoim odejściem pogodzić... Jak sobie poradzić z tym, że Ciebie już nigdy nie będzie przy nas... I z tym, że Świat już zawsze będzie inny bez Królika! Bardzo płaczę, wręcz wyję po Tobie... Będę bardzo tęsknił... Żegnaj Przyjacielu”, napisał w swoich social mediach.

Równie ciepło wspomina go Katarzyna Skrzynecka. „KRÓLIKU ......... Wszędzie jesteś dziś na zdjęciach czarno-biały ..... U mnie JESTEŚ I ZAWSZE BĘDZIESZ KOLOROWYM PROMIENNYM SERDECZNYM KOCHANYM PRZYJACIELEM ❤ Mądrym, honorowym, o ciepłym dobrym sercu, pozytywnie szalonym w swym CUDOWNYM SERDECZNYM ŚMIECHU I POCZUCIU HUMORU ... Bezgranicznie KOCHAJĄCYM SWOJĄ RODZINĘ ❤ Taki jesteś w moim sercu! Gdy Cię spotkam kiedyś "w lżejszym świecie", będziemy nadal śmiać się razem do łez, ściskać serdecznie w ramionach , wzruszać z rzeczy wielkich , a drzeć łacha, z czego się da i z siebie wzajem....TAKIM CIĘ ZATULAM W SERCU KRÓLIKU ........”, napisała na Instagramie wyraźnie Katarzyna Skrzynecka, a my zachowaliśmy oryginalną pisownię. 

Aktorka dodała dziś kolejny wpis. Trudno ukryć wzruszenie: „Króliczysko Nasze Kochane...🖤 Gdy 3 tygodnie temu nagrywaliśmy kolorowy spot dla Polsatu, w którym na miejscu Jurora TTBZ zastępuje Pawła Adam Strycharczuk, nagrywaliśmy też filmiki z życzeniami dla Pawła, który był wówczas w szpitalu... "Króliku, zdrowiej, rehabilituj się i WRACAJ DO NAS , TĘSKNIMY!!!" ..... Nie mogę się pogodzić... nie pasuje mi tu nadal ta czerń i biel... Paweł zawsze umiał widzieć świat oczami poety, ludzi widział na przestrzał sercem... Na kobiety patrzył z szacunkiem i podziwem, zawsze doceniając ich piękno, kobiecość i sexappeal, ale NIGDY nie był bawidamkiem i tanim komplemenciarzem. Byl GENTLEMANEM. Ze starym oddanym KUMPLEM takim jak ja, wiedział że może pozwolić sobie na folgowanie w komentowaniu otoczenia pikantnym żartem, zawsze wiedział, że moja riposta będzie niemniej rzutka 😉 Żartobliwie wyrażał swą admirację dla piękna kobiet występujących na scenie naszego programu: "Zerkając okiem konesera - bo starszemu panu wszak docenić wolno - miło dla oka, gdy i tu ładnie, i tam zgrabnie 😉 Przyroda jest taka piękna!" 😃 po czym ZAWSZE , ale to ZAWSZE!!! kontynuował: "No bo wiesz, bo moja Gośka właśnie to ma! Że ona mnie zawsze kręci! Ja jestem o nią cholernie wrednie zazdrosny. Bo wiesz, bo moja Gośka... Bo my z Gośką... bo moja Gośka mawia... Bo moja Gośka ostatnio mi ugotowała boskie ... (... - i tu rozmarzaliśmy się nad przepisami kulinarnymi - ...) Bo moja Gośka tak lubi gdy.... BO MOJA GOŚKA 💕💕💕💕💕 Bo moje dzieciaki.... 💕💕💕 Miał TYLKO 58 lat.... 🖤🖤🖤 TAK WCZEŚNIE NIE ZABIERA SIĘ LUDZI DO NIEBA .... 😢🖤 T-A-K-I-CH LUDZI.”, napisała. 

Pełen emocji wpis zamieścił także Maciej Dowbor: „Żegnaj Królik. To nie tak miało być!!! Mieliśmy pare tematów do dokończenia... Już nie dasz mi się przejechać swoim pickupem, nie dokończysz historii o tym jak robiłeś Truskawkowe Studio, a poza tym komu teraz będę podkradał ciastka z garderoby??”, czytamy. Obok ich słów nie można przejść obojętnie. Rodzinie Pawła Królikowskiego składamy wyrazy głębokiego współczucia.  

Paweł Królikowski
Fot. AKPA

Paweł Królikowski
Fot. AKPA

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.