Paweł Królikowski
Fot. FORUM
WSPOMNIENIE

Obok tych słów nie można przejść obojętnie. Koledzy z pracy komentują odejście aktora

„Jak mamy funkcjonować bez Ciebie?!”

Gabriela Czernecka 28 lutego 2020 13:52
Paweł Królikowski
Fot. FORUM

Są tacy ludzie, po których odejściu pozostaje pustka. 27 lutego dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Paweł Królikowski nie żyje. Wybitny aktor odszedł w wieku 58 lat. Od wczorajszego popołudnia w sieci pojawia się masa poruszających pożegnań osób, które pracowały z Pawłem Królikowskim, ale też takich, które miały przyjemność go poznać. Teraz do całej fali wzruszających wpisów dołączyli koledzy Pawła Królikowskiego, którzy mieli okazję pracować z nim na planie Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Obok ich słów nie można przejść obojętnie... 

Koledzy Pawła Królikowskiego żegnają go we wzruszających wpisach

Tworzyli zgrany team. Piotr Gąsowski, Maciej Dowbor i Katarzyna Skrzynecka nie ukrywali, że z Pawłem Królikowskim łączy ich prawdziwa więź. Razem występowali w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Ich przyjaźń przeniosła się także poza plan produkcji. Nic dziwnego, że wiadomość o śmierci Pawła Królikowskiego wstrząsnęła nie tylko jego rodziną, ale i jego najbliższymi. Jeszcze tego samego dnia, w którym podano informację o śmierci aktora, w łamiących serce słowach pożegnała go ukochana żona, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, ale także syn Antoni i młodszy syn Jan

Ogromną stratę odczuwają także koledzy z pracy aktora. Piszą o tym, jak ogromną sympatią go darzyli. Piotr Gąsowski, prowadzący Twoja Twarz Brzmi Znajomo napisał wprost, że na samą myśl o odejściu ukochanego przyjaciela zalewa się łzami: „Jak mamy funkcjonować bez Ciebie?! Bez Twojego uśmiechu, żartu, dobroci, bez Twoich poetyckich, oratorskich, dowcipnych tyrad, bez Twojego ciepła, czułości, bez naszych rozmów, spotkań i wspólnych wyjazdów... Nie wiem, jak to wszystko ogarnąć, jak się z Twoim odejściem pogodzić... Jak sobie poradzić z tym, że Ciebie już nigdy nie będzie przy nas... I z tym, że Świat już zawsze będzie inny bez Królika! Bardzo płaczę, wręcz wyję po Tobie... Będę bardzo tęsknił... Żegnaj Przyjacielu”, napisał w swoich social mediach.

Równie ciepło wspomina go Katarzyna Skrzynecka. „KRÓLIKU ......... Wszędzie jesteś dziś na zdjęciach czarno-biały ..... U mnie JESTEŚ I ZAWSZE BĘDZIESZ KOLOROWYM PROMIENNYM SERDECZNYM KOCHANYM PRZYJACIELEM ❤ Mądrym, honorowym, o ciepłym dobrym sercu, pozytywnie szalonym w swym CUDOWNYM SERDECZNYM ŚMIECHU I POCZUCIU HUMORU ... Bezgranicznie KOCHAJĄCYM SWOJĄ RODZINĘ ❤ Taki jesteś w moim sercu! Gdy Cię spotkam kiedyś "w lżejszym świecie", będziemy nadal śmiać się razem do łez, ściskać serdecznie w ramionach , wzruszać z rzeczy wielkich , a drzeć łacha, z czego się da i z siebie wzajem....TAKIM CIĘ ZATULAM W SERCU KRÓLIKU ........”, napisała na Instagramie wyraźnie Katarzyna Skrzynecka, a my zachowaliśmy oryginalną pisownię. 

Aktorka dodała dziś kolejny wpis. Trudno ukryć wzruszenie: „Króliczysko Nasze Kochane...🖤 Gdy 3 tygodnie temu nagrywaliśmy kolorowy spot dla Polsatu, w którym na miejscu Jurora TTBZ zastępuje Pawła Adam Strycharczuk, nagrywaliśmy też filmiki z życzeniami dla Pawła, który był wówczas w szpitalu... "Króliku, zdrowiej, rehabilituj się i WRACAJ DO NAS , TĘSKNIMY!!!" ..... Nie mogę się pogodzić... nie pasuje mi tu nadal ta czerń i biel... Paweł zawsze umiał widzieć świat oczami poety, ludzi widział na przestrzał sercem... Na kobiety patrzył z szacunkiem i podziwem, zawsze doceniając ich piękno, kobiecość i sexappeal, ale NIGDY nie był bawidamkiem i tanim komplemenciarzem. Byl GENTLEMANEM. Ze starym oddanym KUMPLEM takim jak ja, wiedział że może pozwolić sobie na folgowanie w komentowaniu otoczenia pikantnym żartem, zawsze wiedział, że moja riposta będzie niemniej rzutka 😉 Żartobliwie wyrażał swą admirację dla piękna kobiet występujących na scenie naszego programu: "Zerkając okiem konesera - bo starszemu panu wszak docenić wolno - miło dla oka, gdy i tu ładnie, i tam zgrabnie 😉 Przyroda jest taka piękna!" 😃 po czym ZAWSZE , ale to ZAWSZE!!! kontynuował: "No bo wiesz, bo moja Gośka właśnie to ma! Że ona mnie zawsze kręci! Ja jestem o nią cholernie wrednie zazdrosny. Bo wiesz, bo moja Gośka... Bo my z Gośką... bo moja Gośka mawia... Bo moja Gośka ostatnio mi ugotowała boskie ... (... - i tu rozmarzaliśmy się nad przepisami kulinarnymi - ...) Bo moja Gośka tak lubi gdy.... BO MOJA GOŚKA 💕💕💕💕💕 Bo moje dzieciaki.... 💕💕💕 Miał TYLKO 58 lat.... 🖤🖤🖤 TAK WCZEŚNIE NIE ZABIERA SIĘ LUDZI DO NIEBA .... 😢🖤 T-A-K-I-CH LUDZI.”, napisała. 

Pełen emocji wpis zamieścił także Maciej Dowbor: „Żegnaj Królik. To nie tak miało być!!! Mieliśmy pare tematów do dokończenia... Już nie dasz mi się przejechać swoim pickupem, nie dokończysz historii o tym jak robiłeś Truskawkowe Studio, a poza tym komu teraz będę podkradał ciastka z garderoby??”, czytamy. Obok ich słów nie można przejść obojętnie. Rodzinie Pawła Królikowskiego składamy wyrazy głębokiego współczucia.  

Paweł Królikowski
Fot. AKPA

Paweł Królikowski
Fot. AKPA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.