Nowe fakty w sprawie śmierci Ewy Tylman
Fot. Instagram
O TYM JEST GŁOŚNO

Partner Ewy Tylman schwytany przez policję. Do zatrzymania doszło w Finlandii

O co podejrzewano Adama O?

Rafał Kowalski 21 sierpnia 2019 18:57
Nowe fakty w sprawie śmierci Ewy Tylman
Fot. Instagram

Cztery i pół roku po zaginięciu Ewy Tylman nad poznańskim odcinkiem Warty, nazwisko 26-latki powróciło do mediów. Wszystko za sprawą zatrzymania przez policję wieloletniego partnera tragicznie zmarłej – Adama O. Mężczyźnie postawiono zarzuty w ogóle niezwiązane ze śmiercią ukochanej. Funkcjonariusz ABW nielegalnie brał udział w jednym z samochodowych rajdów w Finlandii.

Zatrzymanie Adama O. Powody

Na początku sierpnia tego Adam O. i jego kolega Arkadiusz T. brali udział w 69. Rajdzie Finlandii. Polakom długo udawało się nie zwracać na siebie uwagi, aż w końcu zauważono, że ich samochód, choć oklejony podobnie, jak auta prawdziwych zawodników wyścigu, jeździ po trasie rajdu nielegalnie. Gazeta Wyborcza, która jako pierwsza opisała sprawę, przytoczyła facebookowy wpis Automobilklub Korpilahden Urheiluautoilijat. Wystosowano tam apel. „To fałszywy samochód rajdowy, może próbować wjechać na odcinki specjalne. Jeśli zauważycie, natychmiast zgłaszajcie”, napisano załączając zdjęcie auta Adama O i jego towarzysza.

Fińskim funkcjonariuszom udało się zatrzymać pojazd Polaków i zastopować ich udział w Rajdzie Finlandii. „Przyznali, że jechali samochodem oklejonym jak rajdowy, a jako motyw podali promocję wyścigów w swoim kraju”, mówili przedstawiciele policji o całej sytuacji. I choć Adam O. i Arkadiusz T. zostali zatrzymani za nielegalną jazdę po odcinkach specjalnych, to jak informuje Gazeta Wyborcza fińska policja kilka dni później ich wypuściła.

Były partner Ewy Tylman opuścił wraz z kolegą skandynawski kraj własnym autem. Dla porządku, dodajmy, że do końca fińska policja nie podawała oficjalnie, że w zdarzeniu był udział agent ABW Adam O, jednak dziennikarze Gazety Wyborczej dotarli do fotografii pochodzących z Facebooka mężczyzny. Jedno zdjęcie potwierdzało jego nielegalny udział w wyścigu. 

Ewa Tylman
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.