Dawid Żukowski, Paweł Żukowski
Fot. materiały policji, Facebook
O TYM SIĘ MÓWI

Policja wciąż szuka 5-latka z Grodziska. Zabezpieczono przedmioty znalezione na Okęciu

„Weryfikujemy wszystkie informacje”

Redakcja VIVA! 19 lipca 2019 11:58
Dawid Żukowski, Paweł Żukowski
Fot. materiały policji, Facebook

O tajemniczym zaginięciu Dawida Żukowskiego dowiedzieliśmy się ponad tydzień temu, a policja wciąż pracuje nad rozwiązaniem zagadki, gdzie jest 5-latek z Grodziska Mazowieckiego. W czwartek poszukiwania skupiły się na okolicach węzła Konotopa, gdzie dwukrotnie zatrzymywało się auto ojca, Pawła Ż. Tego samego dnia policja pojawiła się na terenie ogródków działkowych na warszawskim Okęciu. Jak informuje Fakt, służby miały zabezpieczyć dowody rzeczowe.

Nowe dowody w sprawie Dawida Żukowskiego

Według ustaleń Polsat News, policja zaczęła sprawdzać teren ogródków działkowych Miejski Paluch, położonych niedaleko trasy S2, którą poruszał się ojciec chłopca w dzień jego zaginięcia. Reporter Faktu dotarł do informacji, że policja sprawdza domniemane dowody w sprawie – nóż kuchenny i foliowy worek. Przypadkowy mężczyzna znalazł te przedmioty w okolicy ogródków działkowych na Okęciu. „Weryfikujemy wszystkie informacje. Przedmioty, które zabezpieczamy poddawane są ekspertyzom”, poinformował Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Wspomniany mężczyzna przedstawił swoją wersję wydarzeń w rozmowie z Faktem. „Policjanci rozglądali się dzisiaj po altankach na działkach, a ja postanowiłem poszukać na własną rękę i około 13.00 poszedłem w miejsca, które kiedyś pokazał mi mój znajomy – dosyć duże krzaki, mała polanka. Idealne miejsce, żeby coś ukryć. Doszedłem do takiego specyficznego miejsca przy drodze, gdzie ewidentnie były ślady, jakby coś podjechało, zawróciło”, opowiedział. Mężczyzna szedł dalej po śladach na trawie, i w dość dużych zaroślach dostrzegł duży, biały, plastikowy worek. „Worek był zabrudzony, ale raczej nie była to krew. Otworzyłem go i znalazłem w nim duży nóż. To mnie zdziwiło, bo to nie był nóż turystyczny, tylko zwykły kuchenny. Na nożu były dwie dziwne plamki”, przyznał na łamach Faktu.

Mężczyzna natychmiast zareagował: „Policjanci byli początkowo sceptycznie nastawieni do moich rewelacji, ale poszli i sprawdzili. Na miejscu zabezpieczyli wszystkie dowody”. Dodał również, że niektóre osoby przebywające na działkach w ubiegłym tygodniu widziały auto, podobne do samochodu ojca chłopca.

Zaginiony Dawid Żukowski

Dawid Żukowski ma szczupłą budowę ciała, około 100-110 centymetrów wzrostu i włosy blond zaczesane na prawą stronę. Na środku prawego policzka ma pieprzyk. Był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena (czerwonego samochodu z kreskówki Auta).

Każda osoba, która ma jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu dziecka i może pomóc w jego odnalezieniu, powinna zgłosić się na policję. Zgłoszenia, także anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim pod numerem telefonu: 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112. 

zaginął Dawid Żukowski
Fot. KSP

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…