Joanna Czechowska, W11
Fot. AKPA/NIEMIEC
Z ŻYCIA GWIAZD

Policjantka Joanna Czechowska była gwiazdą serialu W-11. Co dziś robi?

Na nowych zdjęciach zachwyca!

Rafał Kowalski 12 lutego 2022 14:03
Joanna Czechowska, W11
Fot. AKPA/NIEMIEC

Przez dekadę serial W-11. Wydział Śledczy był najchętniej oglądanym paradokumentem w polskiej telewizji.  Był pionierem w swoim gatunku. Trzymał w napięciu, intrygował, dostarczał rozrywki. Przygody policjantów śledziły regularnie nawet trzy miliony widzów, jednak hit TVN i tak zniknął w 2014 roku ze szklanego ekranu. W pamięci najwierniejszych fanów pozostała między innymi nadkomisarz Joanna Czechowska, która była jedną z największych gwiazd produkcji. Jak obecnie wygląda jej życie? Wciąż jest aktywna w sieci!

Joanna Czechowska – jak trafiła do W-11?

Przyszła na świat 20. czerwca 1973 roku. Ma 172 centymetry wzrostu. Jak podaje serwis Filmweb, Joanna Czechowska po ukończeniu liceum ogólnokształcącego podjęła studia w szczytnowskiej Szkole Oficerskiej, a następnie podyplomowe studia politologiczne, które szczęśliwie ukończyła. Od 1991 roku pracowała w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie – na początku na stanowisku posterunkowej. Później zajmowała się m.in. przestępstwami narkotykowymi. W chwili rozpoczęcia zdjęć do W-11 ulubienica widzów miała już stanowisko nadkomisarza. Pełniła wówczas obowiązki zastępcy naczelnika sekcji kryminalnej. Do hitu TVN trafiła z castingu.

„Zapisałam się, zostałam wybrana, zaproszono mnie na spotkanie w TVN. Wzięłam roczny, bezpłatny urlop. […] Nie ukrywam, że moją motywacją była przede wszystkim motywacja finansowa”, przyznała się Joanna Czechowska w archiwalnej rozmowie z serwisem DetektywNaTropie.pl. 48-latka mówiła w tym samym wywiadzie, że pracę w serialu traktowała jak normalną pracę, nad którą nie zastanawiała się długo. W chwili realizacji nagrań policjantka była singielką, a jedynym bliskim, o którego martwiła się, że cały dzień jest sam w domu, był jej kot.

Zobacz: Zrewolucjonizował polskie teleturnieje, prowadził Koło Fortuny. Co dziś robi Wojciech Pijanowski?

Joanna Czechowska, W11
Fot. TVN/Krzysztof Dubiel

Joanna Czechowska: co dziś robi?

Wszystko zmieniło się po zakończeniu przygody z W-11. Dziś 48-latka jest mamą 10-letniej córki o imieniu Patrycja. Zawodowo prowadzi szkolenia z przeciwdziałaniem dopalaczom i cyberprzemocy, których uczestnikami są nauczyciele, rodzice i uczniowie. Ponadto Joanna Czechowska jest nauczycielem akademickim Wyższej Szkoły Zarządzania i Ochrony Pracy w Katowicach.

Zobacz także: Eleni i Fotis Tzokas są razem na dobre i na złe. Kim jest mąż znanej artystki?

Ulubienica widzów prowadzi konto na Instagramie, które obserwuje ponad 4,5 tysiąca osób, jednak ostatnie zamieszczone tam posty pochodzą z 2018 roku. Dowiadujemy się z nich, że nadkomisarz wciąż uwielbia aktywny tryb życia (m.in. ćwiczenia na siłowni), koty i spotkania ze znajomymi. Trzeba przyznać, że Joanna Czechowska w ogóle nie zmieniła się od czasu serialu. Uważacie podobnie?  

Gwiazdy W-11 w 2011 roku

Joanna Czechowska
Fot. TVN/Krzysztof Dubiel

TAGI #TVN #policja

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.