Joanna Czechowska, W11
Fot. AKPA/NIEMIEC
Z ŻYCIA GWIAZD

Policjantka Joanna Czechowska była gwiazdą serialu W-11. Co dziś robi?

Po zniknięciu z ekranu zajęła się...

Rafał Kowalski 17 marca 2023 14:36
Joanna Czechowska, W11
Fot. AKPA/NIEMIEC

Przez dekadę serial W-11. Wydział Śledczy był najchętniej oglądanym paradokumentem w polskiej telewizji. Był pionierem w swoim gatunku. Trzymał w napięciu, intrygował, dostarczał rozrywki. Przygody policjantów śledziły regularnie nawet trzy miliony widzów, jednak hit TVN i tak zniknął w 2014 roku ze szklanego ekranu. W pamięci najwierniejszych fanów pozostała między innymi nadkomisarz Joanna Czechowska, która była jedną z największych gwiazd produkcji. Jak obecnie wygląda jej życie? Wciąż jest aktywna w sieci!

Joanna Czechowska – jak trafiła do W-11?

Przyszła na świat 20. czerwca 1973 roku. Ma 172 centymetry wzrostu. Jak podaje serwis Filmweb, Joanna Czechowska po ukończeniu liceum ogólnokształcącego podjęła studia w szczytnowskiej Szkole Oficerskiej, a następnie podyplomowe studia politologiczne, które szczęśliwie ukończyła. Od 1991 roku pracowała w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie – na początku na stanowisku posterunkowej. Później zajmowała się m.in. przestępstwami narkotykowymi. W chwili rozpoczęcia zdjęć do W-11 ulubienica widzów miała już stanowisko nadkomisarza. Pełniła wówczas obowiązki zastępcy naczelnika sekcji kryminalnej. Do hitu TVN trafiła z castingu.

„Zapisałam się, zostałam wybrana, zaproszono mnie na spotkanie w TVN. Wzięłam roczny, bezpłatny urlop. […] Nie ukrywam, że moją motywacją była przede wszystkim motywacja finansowa”, przyznała się Joanna Czechowska w archiwalnej rozmowie z serwisem DetektywNaTropie.pl. 49-letnia gwiazda mówiła w tym samym wywiadzie, że pracę w serialu traktowała jak normalną pracę, nad którą nie zastanawiała się długo. W chwili realizacji nagrań policjantka była singielką, a jedynym bliskim, o którego martwiła się, że cały dzień jest sam w domu, był jej kot.

ZobaczZrewolucjonizował polskie teleturnieje, prowadził Koło Fortuny. Co dziś robi Wojciech Pijanowski?

Joanna Czechowska, W11
Fot. TVN/Krzysztof Dubiel

Joanna Czechowska: co dziś robi?

Wszystko zmieniło się po zakończeniu przygody z W-11. Dziś pani Joanna jest mamą 13-letniej córki o imieniu Patrycja.

Zawodowo prowadzi szkolenia z przeciwdziałaniem dopalaczom i cyberprzemocy, których uczestnikami są nauczyciele, rodzice i uczniowie. Ponadto Joanna Czechowska jest nauczycielem akademickim Wyższej Szkoły Zarządzania i Ochrony Pracy w Katowicach.

Zobacz także: Dostawała niemoralne propozycje, odeszła z serialu Plebania. Tak zmieniła się Karolina Muszalak

Ulubienica widzów prowadzi konto na Instagramie, które obserwuje ponad 6,5 tysiąca osób, jednak ostatnie zamieszczone tam posty pochodzą z 2018 roku. Dowiadujemy się z nich, że nadkomisarz wciąż uwielbia aktywny tryb życia (m.in. ćwiczenia na siłowni), koty i spotkania ze znajomymi. Trzeba przyznać, że Joanna Czechowska niemal w ogóle nie zmieniła się od czasu serialu.

Uważacie podobnie?  

Gwiazdy W-11 w 2011 roku

Joanna Czechowska
Fot. TVN/Krzysztof Dubiel

TAGI #TVN #policja

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.