Krzysztof Krawczyk ostatnia wola
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Rodzina spełni ostatnią wolę Krzysztofa Krawczyka. Artysta szczegółowo zaplanował swój pogrzeb

Poprosił o trzy rzeczy...

Rafał Kowalski 8 kwietnia 2021 09:00
Krzysztof Krawczyk ostatnia wola
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Trzy dni temu w Wielki Poniedziałek radosne świętowanie przerwała smutna wiadomość o śmierci Krzysztofa Krawczyka. 74-letni artysta zmarł chwilę po tym, jak pokonał koronawirusa i został wypisany ze szpitala na święta. Niestety inne choroby współistniejące zakończyły życie artysty. Teraz przed rodziną i fanami idola kilku pokoleń jego ostatnie pożegnanie. Muzyk starannie je zaplanował. O co poprosił?

Ostatnia wola Krzysztofa Krawczyka. Chodzi o pogrzeb i trumnę

Trzy ostatnie dni to dla menedżera Krzysztofa Krawczyka czas pełen łez, ale i ciężkiej pracy. Na barkach Andrzeja Kosmali – prywatnie także przyjaciela zmarłego piosenkarza – jego organizacja ostatniego pożegnania 74-latka.

Dziś wiadomo, że odbędzie się ono w sobotę. Wykonawca takich hitów jak Bo jesteś ty, To co dał nam świat czy Mój przyjacielu rozmawiał w przeszłości z bliskimi o swoim pogrzebie. Okazuje się, że miał kilka próśb. „Spełnimy dwa ostatnie życzenia Krawczyka. Włożymy mu do trumny mikrofon, ten do którego przez 26 lat śpiewał w studiu muzycznym K&K Studio, a także czarne okulary, w których występował na scenie”, wyznał Andrzej Kosmala w rozmowie z Super Expressem.

Kolejne życzenie wybitnego twórcy dotyczy jego największej miłości – muzyki. „Chciał by na jego pogrzebie zagrała orkiestra dęta i tak się stanie”, przekonuje w dzienniku menedżer Krzysztofa Krawczyka. Dodał też, że 74-latek kilka dni temu w szpitalu opowiadał bliskim o tym, że zaraz po pokonaniu Covid-19 chce wejść do studia i nagrywać kolejne przeboje.

To się niestety już nie wydarzy…

Krzysztof Krawczyk mikrofon i okulary w trumnie
Fot. PIOTR ZAJAC/REPORTER

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka – kiedy i gdzie?

Przypomnijmy, że piosenkarza pożegnamy po raz ostatni już w sobotę. „Msza św. odbędzie się o godz. 12 w archikatedrze w Łodzi. O godz. 15 zaplanowano pogrzeb artysty na cmentarzu w Grotnikach”, mówił mediom proboszcz parafii w miejscowości Grotniki, gdzie Krzysztof Krawczyk mieszkał od lat.

„Uroczystość będzie miała charakter państwowy. Zgłosiło się do nas Ministerstwo Kultury i Sztuki z pytaniem czy rodzina życzy sobie, by pogrzeb był państwowy. Krzysztofowi należy się pogrzeb z honorami”, dodawał duchowny.

Uroczystość zaczynająca się w samo południe będzie transmitowana przez telewizję. Podczas mszy i pogrzebu organizatorzy proszą o zachowanie zasad reżimu sanitarnego. 

CZYTAJ TEŻSwoje ostatnie słowa Krzysztof Krawczyk skierował do żony. Jak brzmiały?

Krzysztof Krawczyk z żoną Ewą Krawczyk i menedżerem Andrzejem Kosmalą - 2014

Krzysztof Krawczyk, Ewa Krawczyk żona, Andrzej Kosmala menedżer o pogrzebie
Fot. Maciej Cyran / Studio69 / Forum

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?