WSPOMNIENIE

„Chcę wydać kolejną płytę”.  Co jeszcze powiedziała Kora w swoim ostatnim wywiadzie?

Wcześniej niepublikowana rozmowa z artystką odbyła się w maju

Rafał Kowalski 29 lipca 2018 20:14

Nie ekipa programu Kulisy sławy, a dziennikarz Onetu Paweł Piotrowicz - to prawdopodobnie on przeprowadził ostatni wywiad z Korą. Rozmowa miała miejsce w maju, na kilka dni przed kolejną rocznicą śmierci pierwszego męża artystki, Marka Jackowskiego. Obszerny zapis połączenia telefonicznego nigdy nie został jednak nigdy opublikowany. Aż do teraz. W swoim ostatnim wywiadzie Kora Jackowska powiedziała wiele pięknych słów…

Ostatni wywiad Kory – marzyła, by wydać płytę

Wokalistka zdawała sobie sprawę, jak wiele osób czeka na jej kolejny muzyczny album. Niestety, choroba pokrzyżowała gwieździe plany. „David Bowie wydał swoją ostatnią płytę i ja też wydam taką, którą chcę. Ta ostatnia jego płyta to jest arcydzieło. Wiem, że ludzie, którzy jeżdżą na koncerty i identyfikują się z moją muzyką, czekają, aż wyjdę i coś zrobię. Mam wielką chęć, ale jestem w takiej sytuacji, że będę miała niedługo urodziny i będę w wieku Marka, który umarł, mając 67 lat”, mówiła Kora w rozmowie z Onetem na 2,5 miesiąca przed śmiercią.

Ostatni wywiad Kory – wokalistka o swojej chorobie

Jeszcze w maju Kora uważała, że czuje się dobrze. Choroba miewała jednak swoje nawroty, przed które gwiazda musiała często odwoływać swoje plany. „Ostatnio jest różnie, chociaż mam od jakiegoś czasu przypływ energii i chciałabym coś zrobić lub ruszyć. Przynajmniej na tyle, na ile mogę. Ale w moim przypadku jest to walka o każdy dzień. Nie mogę jednak długofalowo niczego planować. Miałam mieć w ubiegłym roku wernisaż obrazów, a skończyło się zupełnie inaczej”, opowiadała piosenkarka.

Na koniec rozmowy, Kora podzieliła się z dziennikarzem bardzo cenną myślą – receptą na to, co w życiu jest najważniejsze. „Powiem krótko: w życiu najważniejsze jest życie. Jak się je kocha, zaczyna się je doceniać. Dziś jest to łatwiejsze niż kiedyś. Młode pokolenie chce i może bardziej otwarcie realizować swoje marzenia i korzystać z tego, że otworzyliśmy dla nich w 1989 roku granice, które dla większości z nas były zamknięte. Ja należę do pokolenia, które, powiedzmy sobie szczerze, już z półki biorą, jak to mówił mój były basista. I dlatego żyjemy już nie tak intensywnie jak kiedyś, bo się nie da. Borykamy się z różnymi dolegliwościami, ale wierzę, że życie dalej ma sens”, opowiadała wzruszająco.

I właśnie taką Korę zapamiętamy – mądrą, dobrą i z nadzieją, która nigdy nie gaśnie.  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.