Aleksander Kwaśniewski, Aleksandra Kwaśniewska, Viva! 12/2023
Fot. Zuza Krajewska
O tym się mówi!

Ola Kwaśniewska przekazała najnowsze informacje o stanie zdrowia ojca

Sympatycy drżą o jego życie

Aleksandra Frankowska 17 października 2023 09:51
Aleksander Kwaśniewski, Aleksandra Kwaśniewska, Viva! 12/2023
Fot. Zuza Krajewska

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski, który ostatnio przeszedł operację kolana i borykał się z poważnymi komplikacjami zdrowotnymi, powoli dochodzi do pełni sił. Informacje na ten temat ujawniła jego córka, Ola Kwaśniewska, podczas wywiadu udzielonego Jastrząb Post. To dobre wieści dla wszystkich, którzy obawiali się o stan zdrowia byłego lidera Polski.

ZOBACZ TEŻ: Aleksander Kwaśniewski porusza się o kulach. Po operacji zarażono go groźną bakterią

Aleksander Kwaśniewski przeszedł skomplikowaną operację

Latem bieżącego roku Aleksander Kwaśniewski przeszedł operację kolana, która miała na celu przywrócenie mu sprawności fizycznej. Jednak po tym zabiegu jego stan zdrowia pogorszył się z powodu zakażenia bakterią. W rozmowie z "Super Expressem" Kwaśniewski opowiedział o trudnej walce z tą groźną infekcją.

Aleksander Kwaśniewski, Aleksandra Kwaśniewska, Viva! 12/2023
Fot. Zuza Krajewska

"Po operacji czułem się całkiem dobrze i opuściłem klinikę na własnych nogach. Ale już po dwóch godzinach nie mogłem wstać z fotela! Musiałem prosić mojego oficera ochrony, żeby kupił mi kule. Walka z tą bakterią trwała kolejny miesiąc, a ja musiałem przyjmować wiele różnych antybiotyków. Teraz jestem na etapie podwójnej rehabilitacji - jedna dotyczy mojego kolana, druga ma na celu przywrócenie organizmu do pełnej sprawności po długotrwałym leczeniu antybiotykami" - wyznał Aleksander Kwaśniewski.

Ola Kwaśniewska zdradza informacje o stanie zdrowia ojca

Po tak dramatycznych przeżyciach, wielu zastanawiało się, jak obecnie czuje się były prezydent. Na te pytania odpowiedziała jego córka, Ola Kwaśniewska, w wywiadzie udzielonym Jastrząb Post.

Aleksander Kwaśniewski z żoną
Fot. Andrzej Hulimka / Forum

"Tata czuje się coraz lepiej. Mam nadzieję, że to już naprawdę wszystko zmierzam ku dobremu, bo strasznie długo to trwało. Ciągnęło się od początku lipca i rzeczywiście były takie momenty – górki, dołki, kiedy wydawało się, że już jest lepiej, a potem było znowu gorzej" - powiedziała Ola.

Mimo trudnych chwil, które rodzina Kwaśniewskich musiała przejść, Ola jest pełna nadziei i wierzy, że najgorsze już za nimi. "Było parę takich momentów niebezpiecznych i trudnych. Ale jestem dobrej myśli. Powoli zaczyna chodzić bez kul i mam nadzieję, że wszystko będzie już tylko lepiej" - dodała.

ZOBACZ TEŻ: Aleksander Kwaśniewski szczerze o operacji. Jego stan zdrowia nagle się pogorszył

Te słowa Oli Kwaśniewskiej przynoszą ulgę wszystkim sympatykom Aleksandra Kwaśniewskiego, którzy martwili się o jego zdrowie. Wydaje się, że byłemu prezydentowi udaje się pokonać trudności i wracać do pełnej sprawności. Jego determinacja i wsparcie rodziny są kluczowe w procesie powrotu do zdrowia, a Polska trzyma kciuki za szybki powrót do pełnej aktywności dla swojego byłego lidera. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.