Małgorzata Kożuchowska, Leszek Kożuchowski i, Nagranie Koncertu Zacisze Gwiazd TVP, Warszawa, 28.11.2009 rok
Fot. VIPHOTO/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Ojciec Małgorzaty Kożuchowskiej skończył 80. lat. Kim jest Leszek Kożuchowski?

W przeszłości pracował dla Tadeusza Rydzyka

Damian Brillowski 13 listopada 2021 15:00
Małgorzata Kożuchowska, Leszek Kożuchowski i, Nagranie Koncertu Zacisze Gwiazd TVP, Warszawa, 28.11.2009 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Małgorzata Kożuchowska to niezwykle uzdolniona i ceniona polska aktorka. Widzowie pokochali jej filmowe role w „Kilerze”, „Zróbmy sobie wnuka” i „Młodych wilkach”. Jednak najbardziej jest znana z ról serialowych. Wszyscy kojarzą postać Natalii Boskiej z „Rodzinki.pl” czy Hanki Mostowiak z „M jak miłość”. Niedawno minęło 10 lat od odejścia aktorki z telenoweli. Natomiast tylko nieliczni wiedzą, jak wygląda życie prywatne gwiazdy. Kobieta bardzo chroni swoją prywatność. Ostatnio jednak zrobiła wyjątek i pokazała swojego ojca. Miała ku temu ważny powód. 

Małgorzata Kożuchowska świętuje 80. urodziny ojca Leszka Kożuchowskiego

Małgorzata Kożuchowska to szczęśliwa żona Bartłomieja Wróblewskiego oraz dumna mama 7-letniego syna Jana Franciszka. Artystka nie afiszuje się ze swoją miłością, nie udziela wraz z mężem wspólnych wywiadów ani tym bardziej nie pokazuje synka w przestrzeni publicznej. Niedawno zrobiła wyjątek i pokazała w mediach społecznościowych… swojego ojca. Okazja ku temu była zacna. Otóż Pan Leszek Kożuchowski skończył w tym roku 80. lat. Z tej okazji gwiazda udostępniła na Instagramie dwie fotografie. Jedna przedstawiała moment przystąpienia Pana Leszka do sakramentu Komunii Świętej, zaś na drugiej można było zobaczyć, jak obecnie wygląda jubilat, do którego przytula się córka Małgosia. Artystka pod fotografiami złożyła ojcu wyjątkowe życzenia. 

"Ten Pan - mój kochany tata- skończył właśnie 80 lat!🎂🎂🎂 Bądź zdrowy, pełen pasji, ciesz się życiem i miłością najbliższych, realizuj marzenia i żyj nam 200 lat! 🥳🥳🥳🥂🥂🥂🌸🌸🌸 Tato! Kocham Cię bardzo i dziękuję za wszystko czego mnie nauczyłeś!!!", napisała Małgorzata Kożuchowska. 

Do życzeń dla jubilata przyłączyły się też inne gwiazdy oraz fani aktorki. Pod postem, w sekcji komentarzy życzyli seniorowi dużo zdrowia i pomyślności. 

„Ukłony dla Jubilata”, napisała Beata Ścibakówna.

„Zdrowia”, życzyła Marta Chodorowska.

„STOOO LAAAT”, dodała aktorka Anna Antonowicz. 

„Najlepszego dla Profesorka”, życzył Tomasz Karolak. 

"Najlepszego!!!", napisała Jolanta Fraszyńska. 

Aktorka w tym roku również obchodziła okrągłe urodziny. 27 kwietnia skończyła bowiem 50 lat. Dlatego wie, jak ważnym jest uczczenie tak wspaniałego dnia. 

Czytaj także: Synek Małgorzaty Kożuchowskiej skończył 7 lat! Aktorka nie kryje dumy

Małgorzata Kożuchowska, Leszek Kożuchowski, 80. urodziny
Fot. instagram @malgorzatakozuchowska_

Małgorzata Kożuchowska z ojcem Leszkiem 

Ojciec Małgorzaty Kożuchowskiej pracował dla Tadeusza Rydzyka

Leszek Kożuchowski przyszedł na świat w 1941 roku. Większość życia spędził w Toruniu. Wraz z żoną Jadwigą doczekał się trzech córek: Małgorzaty, Majki i Hanny. Rodzina zawsze była dla niego na pierwszym miejscu. Do dziś jej członkowie pozostają w bardzo bliskich relacjach. Co ciekawe, mimo że obecnie senior unika świata mediów to w przeszłości niejednokrotnie w nich występował. Otóż Leszek Kożuchowski przez lata współpracował z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Prowadził na antenie Radia Maryja cotygodniowy program „Porady ekologa”. Ponadto wykładał ekologię i pedagogikę w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej należącej do ojca Rydzyka oraz zasiadał w radzie tejże uczelni. Imponująca kariera Leszka Kożuchowskiego w Toruniu u boku ojca Tadeusza często kładła się cieniem na reputacji jego córki Małgosi. W środowisku artystycznym charyzmatyczny redemptorysta nigdy nie wzbudzał dobrych skojarzeń. Dlatego aktorka nieraz musiała mierzyć się z nieprzyjemnymi komentarzami odnośnie relacji jej ojca z Tadeuszem Rydzykiem. 

Jednak to już przeszłość. Gdy Małgorzata Kożuchowska urodziła synka Janka, czyniąc swojego ojca dziadkiem, ten postanowił wraz żoną Jadwigą opuścić rodzinny Toruń i przeprowadzić się do Warszawy, aby wspomóc córkę w opiece nad maleństwem. „Dr Kożuchowski już nie prowadzi u nas audycji. Wyjechał z Torunia, teraz mieszka w Warszawie” ujawnili pracownicy Radia Maryja w rozmowie z tygodnikiem „Świat&Ludzie”. 

Obecnie Leszek Kożuchowski przebywa na zasłużonej emeryturze i cieszy się chwilami spędzonymi z najbliższymi. Najwięcej radości dostarczają mu zabawy z wnukiem Jasiem. Dziadek Leszek uczy chłopca rozpoznawać różne gatunki roślin i zwierząt, a dodatkowo zajmuje się ogrodem przyległym do domu córki. „Dziadek uczy go nazw kwiatów, ptaków i drzew, czyta mu książeczki. A w wolnych chwilach zajmuje się ogródkiem przy domu Małgosi. Ale najważniejszy jest Jasiek”, donosił tygodnik „Świat&Ludzie”.

Życzymy Panu Leszkowi Kożuchowskiemu dużo zdrowia, pogody ducha i cudownych chwil spędzonych w gronie rodziny.  

Czytaj także: Małgorzata Kożuchowska i Bartek Wróblewski świętują trzynastą rocznicę ślubu. Oto historia ich miłości 

Małgorzata Kożuchowska, Leszek Kożuchowski i Jadwiga Kożuchowska, Nagranie Koncertu Zacisze Gwiazd TVP, Warszawa, 28.11.2009 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Małgorzata Kożuchowska, Leszek Kożuchowski i Jadwiga Kożuchowska, Nagranie Koncertu Zacisze Gwiazd TVP, Warszawa, 28.11.2009 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Małgorzata Kożuchowska, Leszek Kożuchowski i Jadwiga Kożuchowska, Nagranie Koncertu Zacisze Gwiazd TVP, Warszawa, 28.11.2009 rok

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.